Thovtova kniha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Thovtovy knihy jsou legendární knihy, které sepsal samotný Thovt.

Jejich možná poloha je podle legendy kdesi schována v hrobce královského mága Neferoptaha. Knihy obsahují kouzla jak temné tak bílé magie, tajemství jiných světů (dimenzí) a návod jak získat nesmrtelnost. Moc a síla těchto knih je tak obrovská, že dokáže ovládat jak sílu všech živlů tak i dokonce samotné bohy.

Legenda[editovat | editovat zdroj]

Legenda praví, že princ Ramesse Chamuaset pátral v jednom prastarém chrámu po nápisech, které zaznamenávaly kouzla, a ve chvíli kdy už chtěl odejít se mu zjevil Ra přestrojený za starce a pravil: ,,Pátráš beznadějně po kouzlech, které jsou proti Thovtovým bezmocná…“. Když Chamuaset zaslechl o nejmocnějších kouzlech naléhal na starce aby mu řekl, jak se k ním dostane. ,,Povím ti kde najdeš Thovtovy nejmocnější kouzla. Jsou ve knihách sepsaných Thovtovýma vlastníma rukama, které ukryl v hrobce královského mága Neferoptaha", povídal stařec. ,,Za to,že jsem ti řekl toto tajemství si přeji 100 zlatých a stříbrných nití a tvůj slib, že po mé smrti mi připravíš královský pohřeb“. Chamuaset dal svůj slib a ještě toho dne vyrazil do pouští hledat hrob Neferoptaha.

Cesta to byla dlouhá a pomalá, ale když Ra proplouval ve své loďce branou západní říše (Říše mrtvých), nalezl Chamuaset hrobku Neferoptaha. Když sestoupil do hrobky, spatřil oltář s knihou a kolem něho stál duch Neferoptaha, jeho ženy a synka. Duchové knihu střežili a proto vyzval Neferoptah Chamuaseta k senetu (hra podobná dámě). Už na začátku začínal Chamuaset prohrávat, tak uchopil knihu a utekl s ní zpět do svého království, kde jí představil svému otci a začal využívat její moc.

Po týdnu se však začalo dít Chamusetovi spoustu nepříjemných věcí, tak se rozhodl knihu vrátit a požádat duchy o odpuštění. Neferoptah a Thovt mu odpustili a Chamuaset se vrátil domů se štěstím a radostí přinášející celému království.