The North Face

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
The North Face
Logo
Logo
Právní forma single member limited liability company
Založeno 1968
Zakladatelé Douglas Tompkins
Susie Tompkins
Sídlo San Francisco
Produkty outerwear, batoh, stan, Spací pytel a sportovní vybavení
Mateřská společnost VF Corporation
Majitel VF Corporation
Oficiální web www.thenorthface.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Prodejna The North Face v Bloor Street, Toronto, Ontario, Canada
The North Face M Vindicator Gtx

The North Face, Inc. je americká společnost specializující se na výrobu outdoorového oblečení, obuvi a vybavení. Firma vyrábí jak oblečení a vybavení, které je využíváno jak v extrémních podmínkách jako je vysokohorská turistika či cestování pouští, tak oblečení a vybavení pro běžné podmínky pro horolezce, lyžaře, snowboardisty, turisty, atlety a každodenní použití.

Oblečení značky The North Face je známé pro jeho využití při horolezeckých expedicí na Mount Everest, jakož i při jiných outdoorových aktivitách.

V zimě 2004 vznikla internetová stránka The North Face Guru, která byla založena fanoušky této značky, a která upozorňuje na padělatele a prodejce padělaných výrobků této značky.[1]

Historie[editovat | editovat zdroj]

The North Face začal jako maloobchodní prodejna horolezeckého vybavení v San Francisku, založená v roce 1966 Douglasem Tompkinsem a jeho potomkem Susie Tompkinsovou. Jméno společnosti bylo vybráno z toho důvodu, že severní svahy hor (north face) na severní polokouli, jsou všeobecně pokládány za nejobtížnější pro výstup.[2]

Na nějaký čas obchod nabízel pouze vysoce selektivní zboží zaměřené na horolezce a turisty. Do osmdesátých let bylo přidáno lyžařské oblečení, následovalo kempinkové vybavení.

The North Face je nyní dceřinou společností VF Corporation. Má centrálu v Alameda, Kalifornie, se sídlem se svým firemní sourozencem, JanSport. V roce 2007 byl JanSport největším světovým výrobcem batohů; kombinované, oba vyráběly téměř polovinu všech malých batohů prodávaných ve Spojených státech.

Logo bylo vyrobené designérem Kalifornie Davidem Alcornem v roce 1971, evokuje žulový masiv Half Dome v národním parku Yosemite, který je nejvyšší stěnou na světě.[2] North Face udržuje silné vztahy s venkovním společenstvím prostřednictvím sponzorujících sportovců, včetně Lizzy Hawker, vítěze turné Ultra Trail du Mont Blanc v roce 2005, 2008 a 2010.

Obchody[editovat | editovat zdroj]

Kromě prodeje prostřednictvím obchodních domů a prodejců outdoorového oblečení společnost The North Face provozuje více než 75 prodejních míst ve Spojených státech, 6 prodejních míst v Kanadě, 19 prodejních míst ve Spojeném království a mnoho dalších na celém světě.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků The North Face na anglické Wikipedii a The North Face na španělské Wikipedii.

  1. About The North Face Guru [online]. The North Face Guru [cit. 2008-12-20]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. a b Company Background [online]. The North Face [cit. 2008-12-20]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]