The North Face

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The North Face
Logo
Logo
North Face M Vindicator Gtx.JPG
Základní údaje
Právní forma single member limited liability company
Datum založení 1968
Zakladatelé Douglas Tompkins
Susie Tompkins
Adresa sídla San Francisco, Spojené státy americké
Charakteristika firmy
Oblast činnosti oděvní průmysl a maloobchod
Produkty outerwear, batoh, stan, spací pytel a sportovní vybavení
Mateřská společnost VF Corporation
Identifikátory
Oficiální web www.thenorthface.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Prodejna The North Face v Bloor Street, Toronto, Ontario, Canada
The North Face M Vindicator Gtx

The North Face, Inc. je americká společnost specializující se na výrobu outdoorového oblečení, obuvi a vybavení. Firma vyrábí jak oblečení a vybavení, které je využíváno jak v extrémních podmínkách jako je vysokohorská turistika či cestování pouští, tak oblečení a vybavení pro běžné podmínky pro horolezce, lyžaře, snowboardisty, turisty, atlety a každodenní použití.

Oblečení značky The North Face je známé pro jeho využití při horolezeckých expedicí na Mount Everest, jakož i při jiných outdoorových aktivitách.

V zimě 2004 vznikla internetová stránka The North Face Guru, která byla založena fanoušky této značky, a která upozorňuje na padělatele a prodejce padělaných výrobků této značky.[1]

Historie[editovat | editovat zdroj]

The North Face začal jako maloobchodní prodejna horolezeckého vybavení v San Francisku, založená v roce 1966 Douglasem Tompkinsem a jeho potomkem Susie Tompkinsovou. Jméno společnosti bylo vybráno z toho důvodu, že severní svahy hor (north face) na severní polokouli, jsou všeobecně pokládány za nejobtížnější pro výstup.[2]

Na nějaký čas obchod nabízel pouze vysoce selektivní zboží zaměřené na horolezce a turisty. Do osmdesátých let bylo přidáno lyžařské oblečení, následovalo kempinkové vybavení.

The North Face je nyní dceřinou společností VF Corporation. Má centrálu v Alameda, Kalifornie, se sídlem se svým firemní sourozencem, JanSport. V roce 2007 byl JanSport největším světovým výrobcem batohů; kombinované, oba vyráběly téměř polovinu všech malých batohů prodávaných ve Spojených státech.

Logo bylo vyrobené designérem Kalifornie Davidem Alcornem v roce 1971, evokuje žulový masiv Half Dome v národním parku Yosemite, který je nejvyšší stěnou na světě.[2] North Face udržuje silné vztahy s venkovním společenstvím prostřednictvím sponzorujících sportovců, včetně Lizzy Hawker, vítěze turné Ultra Trail du Mont Blanc v roce 2005, 2008 a 2010.

Obchody[editovat | editovat zdroj]

Kromě prodeje prostřednictvím obchodních domů a prodejců outdoorového oblečení společnost The North Face provozuje více než 75 prodejních míst ve Spojených státech, 6 prodejních míst v Kanadě, 19 prodejních míst ve Spojeném království a mnoho dalších na celém světě.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků The North Face na anglické Wikipedii a The North Face na španělské Wikipedii.

  1. About The North Face Guru [online]. The North Face Guru [cit. 2008-12-20]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. a b Company Background [online]. The North Face [cit. 2008-12-20]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-12-19. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]