The Neverhood

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
The Neverhood
Vydavatel Danger Close Games (e)
Design Doug TenNapel (e)
Skladatel Terry Scott Taylor (e)
Platformy Microsoft Windows
PlayStation (e)
Datum vydání 31. října 1996 (e)
Žánr adventura a Clay animation (e)
Módy hra jednoho hráče (e)
Teen
Data mohou pocházet z datové položky.

The Neverhood je adventura z roku 1996. Autorem je DreamWorks, hlavním animátorem Doug TenNapel. Svou animaci, naivními postavami a neobvyklým soundtrackem vyhrála tato hra řadu cen a má dodnes řadu fanoušků, přestože už dávno zmizela z pultů a originál lze sehnat jen výjimečně ve dražbě na serveru EBay. Scény byly vytvářeny pomocí animace modelů z plastelíny. Neverhood je relativně náročná hra s řadou složitějších hádanek; výrobce na zadním obalu CD doporučoval věk 17 a více. Avšak právě díky fantastickému „modelínovému“ pojetí hry byla oblíbena také u menších dětí. Z neznámých příčin se hra i přes velmi kladné ohlasy nestala bestsellerem. Je k nalezení i na seznamu nedoceněných her Microsoftu.[1]

Později vyšlo pokračování pro PlayStation, arkádová hra Skullmonkeys. V září 2015 vyšel duchovní nástupce Neverhooda, který je vyvíjen mnoha členy stejného týmu, název hry je „Armikrog“.[2]

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Klaymen[editovat | editovat zdroj]

Klaymen, za něhož hráč hraje, je roztomilá komická postavička se zvláštním stylem chůze. Z děje vyplyne, že byl stvořen Hoborgem a Willie mu dopomohl k přežití. Ačkoli vypadá naivně a možná i hloupě, drží ve svých rukou osud celého Neverhoodu a je jen na něm (na hráči), jestli se stane krutovládcem nebo vrátí svému světu mír.

Hoborg[editovat | editovat zdroj]

Hoborg je pánem a stvořitelem světa Neverhood. Dokáže vykonat velké činy, jako třeba stvořit nové obyvatele. Jeho první syn Klogg jej však zradí a ukradne mu korunu a spolu s ní i veškerou moc nad Neverhoodem.

Klogg[editovat | editovat zdroj]

Klogg je prvním synem Hoborga, a již při svém stvoření je upozorněn na skutečnost, že může v Neverhoodu užívat všeho kromě Hoborgovy koruny, která ho však láká nejvíce. Ukradne ji a stane zlým vládcem Neverhoodu.

Willie Trombone[editovat | editovat zdroj]

Willie je Klaymenovým průvodcem po Neverhoodu a také jeho přítelem. Je trochu hloupý a o tento fakt se opírá několik vtipných scén. Je jedním ze 7 synů Ottoborga, ale jelikož nedokáže svět Neverhood zachránit sám, spoléhá na Klaymena.

Historie světů[editovat | editovat zdroj]

Ve hře se nachází dlouhá chodba s popsanou zdí, která funguje jako „samopsací“ kronika všech světů z příběhu (Neverhood je jen jedním z nich). Rozšiřuje tak příběh hry na mnohem spletitější historii, která popisuje mimo jiné třeba zrod Hoborga a Willieho. Text si můžete přečíst na česko-slovenských fanstránkách, v současné době je překládán komunitou fanoušků[3].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Seznam nedoceněných her Microsoft
  2. Steam, Armikrog
  3. Překlad textu dlouhé chodby

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]