The Neverhood

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The Neverhood
VydavatelDanger Close Games (e)
DistributorElectronic Arts (e)
DesignDoug TenNapel (e)
SkladatelTerry Scott Taylor (e)
PlatformyMicrosoft Windows
PlayStation (e)
Datum vydání31. října 1996 (e)
Žánradventura (e)
Módyhra jednoho hráče (e)
MédiaCD-ROM (e)
Teen, Teen a Teen
Data mohou pocházet z datové položky.

The Neverhood je adventura z roku 1996. Autorem je DreamWorks, hlavním animátorem Doug TenNapel. Svou animaci, naivními postavami a neobvyklým soundtrackem vyhrála tato hra řadu cen a má dodnes řadu fanoušků, přestože už dávno zmizela z pultů a originál lze sehnat jen výjimečně ve dražbě na serveru EBay. Scény byly vytvářeny pomocí animace modelů z plastelíny. Neverhood je relativně náročná hra s řadou složitějších hádanek; výrobce na zadním obalu CD doporučoval věk 17 a více. Avšak právě díky fantastickému „modelínovému“ pojetí hry byla oblíbena také u menších dětí. Z neznámých příčin se hra i přes velmi kladné ohlasy nestala bestsellerem. Je k nalezení i na seznamu nedoceněných her Microsoftu.[1]

Později vyšlo pokračování pro PlayStation, arkádová hra Skullmonkeys. V září 2015 vyšel duchovní nástupce Neverhooda, který je vyvíjen mnoha členy stejného týmu, název hry je „Armikrog“.[2]

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Klaymen[editovat | editovat zdroj]

Klaymen, za něhož hráč hraje, je roztomilá komická postavička se zvláštním stylem chůze. Z děje vyplyne, že byl stvořen Hoborgem a Willie mu dopomohl k přežití. Ačkoli vypadá naivně a možná i hloupě, drží ve svých rukou osud celého Neverhoodu a je jen na něm (na hráči), jestli se stane krutovládcem nebo vrátí svému světu mír.

Hoborg[editovat | editovat zdroj]

Hoborg je pánem a stvořitelem světa Neverhood. Dokáže vykonat velké činy, jako třeba stvořit nové obyvatele. Jeho první syn Klogg jej však zradí a ukradne mu korunu a spolu s ní i veškerou moc nad Neverhoodem.

Klogg[editovat | editovat zdroj]

Klogg je prvním synem Hoborga, a již při svém stvoření je upozorněn na skutečnost, že může v Neverhoodu užívat všeho kromě Hoborgovy koruny, která ho však láká nejvíce. Ukradne ji a stane zlým vládcem Neverhoodu.

Willie Trombone[editovat | editovat zdroj]

Willie je Klaymenovým průvodcem po Neverhoodu a také jeho přítelem. Je trochu hloupý a o tento fakt se opírá několik vtipných scén. Je jedním ze 7 synů Ottoborga, ale jelikož nedokáže svět Neverhood zachránit sám, spoléhá na Klaymena.

Historie světů[editovat | editovat zdroj]

Ve hře se nachází dlouhá chodba s popsanou zdí, která funguje jako „samopsací“ kronika všech světů z příběhu (Neverhood je jen jedním z nich). Rozšiřuje tak příběh hry na mnohem spletitější historii, která popisuje mimo jiné třeba zrod Hoborga a Willieho. Text si můžete přečíst na česko-slovenských fanstránkách, v současné době je překládán komunitou fanoušků[3].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Seznam nedoceněných her Microsoft
  2. Steam, Armikrog
  3. Překlad textu dlouhé chodby

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]