The Movies

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
The Movies
Vývojář Lionhead Studios
Vydavatel Activision
Distributor CD Projekt
Design Peter Molyneux
Poslední verze The Movies: Stunts & Effects Léto 2006
Platformy PC
Datum vydání 8. listopad, 2005 (USA)
11. listopad, 2005 (Evropa)
Žánr Budovatelská strategie
Módy Singleplayer, Multiplayer
Hodnocení PEGI 12+, ESRB 13+
PEGI rating PEGI 12
ESRB rating Teen
Média CD (3), DVD (1)
Systémové požadavky Windows 98SE nebo lepší
Pentium III 800 MHz
256MB RAM
DirectX 9.0c
Ovládání myš, klávesnice
Webové stránky http://www.lionhead.com/the-movies/
Data mohou pocházet z datové položky.

The Movies je počítačová hra vytvořená společností Lionhead Studios. Autorem této hry je Peter Molyneux. O její vydání se postaral Activision.

Herní principy[editovat | editovat zdroj]

Ve hře se stanete majitelem filmového studia. Na začátku musíte najmout obsluhu filmu, správce, herce, scenáristu a režiséra. Nejdřív vám scenárista píše scénáře sám. Jedná se o krátké filmy, které trvají maximálně pět minut. Hra začíná od roku 1920. Postupem času točíte lepší filmy a otevírají se vám nové kulisy, kostýmy a kamery. Později si můžete vytvořit vlastní film podle svých představ. Tvoření vypadá tak, že přesunujete přednastavené scény a skládáte je za sebe. Můžete si do scén přidat například lebku na zem, koně, psa, láhev alkoholu apod. Čím lepší filmy točíte, tím více peněz vaše studio má a také získáte lepší ohlasy na vaše studio a filmy. Každých pět let se také koná Udílení cen. Za každou cenu, kterou vyhrajete se vám otevře bonus, který platí do dalšího Udílení cen.

Musíte se i starat o své hvězdy. Postavte jim bar a když budou ve stresu, nechte je opít. Pokud se jim nelíbí image, můžete si je převléknout, jak chcete. Jsou potřeba i stánky s občerstvením a je také dobré postavit některým hvězdám přívěs. Cítí se tam lépe.

Film si dokonce můžete nadabovat! V budově Postprodukce (která se vám postupem času otevře) si můžete upravit zvuk, znělku, ale také vystřihnout scény apod. Pokud chcete dabovat, musíte mít mikrofon. Poté přiřadíte hlas k postavě, kterou chcete. Pokud nemáte mikrofon a přesto chcete aby lidé filmu rozuměli, můžete použít titulky. Hra není jen o točení filmů. Hru také můžete hrát po internetu. Zde se můžete s ostatními lidmi podělit o vaše výtvory. Můžete hodnotit jejich, oni budou hodnotit vaše. Hra je zkrátka něco, co jsme ještě neviděli.

Datadisk[editovat | editovat zdroj]

The Movies: Stunts & Effects je jediným datadiskem k The Movies a byl vydán v červnu 2006. Do hry přidává kaskadérské kousky, kaskadéry, nové sety a kostýmy a další. Hlavní změny ve hře jsou volně přesunovatelná pozice kamery a schopnost najímat kaskadéry a poté je využívat ve svých filmech.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Oficiální stránky
Fanstránky