The Fantastic Four (film)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The Fantastic Four
Země USA
Jazyk angličtina
Délka 90 min
Žánry akční
dobrodružný
sci-fi
Předloha komiks Fantastic Four
Scénář Craig J. Nevius
Kevin Rock
Režie Oley Sassone
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role viz obsazení
Produkce Steven Rabiner
Hudba David Wurst
Eric Wurst
Kamera Mark Parry
Střih Glenn Garland
Výroba a distribuce
Produkční společnost Constantin Film
Distribuce New Horizons
Rozpočet 1 milion $
The Fantastic Four na ČSFD Kinoboxu IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Fantastic Four je americký akční sci-fi film z roku 1994, který natočil Oley Sassone. Snímek vychází z komiksů o týmu superhrdinů Fantastic Four, vydávaných vydavatelstvím Marvel Comics. Rozpočet filmu činil 1 milion dolarů. Ačkoliv byla v roce 1993 ohlášena jeho premiéra na leden 1994, snímek nebyl ve skutečnosti nikdy oficiálně vydán. Film natočila na přelomu let 1992 a 1993 německá produkční společnost Constantin Film, která byla ohrožena koncem roku 1992, kdy by propadla její zakoupená filmová licenční práva na tým Fantastic Four. Po dalším desetiletí nakonec vznikl velkorozpočtový snímek Fantastická čtyřka.[1]

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Vědec Reed Richards se se svými přáteli Benem Grimmem a sourozenci Stormovými – Sue a Johnnym – vydá experimentálním raketoplánem ke kometě, která právě míjí Zemi. Mise je věnována Victorovi, Reedovu kamarádovi, který zemřel před 10 lety při vědeckém experimentu s touto kometou. Čtveřice je však ozářena zvláštním kosmickým zářením a ztroskotá na Zemi, kde zjistí, že každý z nich získal nějakou speciální schopnost: Reed je doslova gumový, Johnny má pyrokinetické schopnosti, Sue se umí stát neviditelnou a z Bena se stalo silné a těžko zranitelné monstrum. Začne se o ně zajímat záhadný Dr. Doom, se kterým se čtveřice, která si začne říkat The Fantastic Four, musí vypořádat.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. AHMED, Tufayel. The Secret History of the Unreleased 'Fantastic Four' Movie Marvel Doesn't Want You to See [online]. Newsweek.com, 2016-11-16 [cit. 2017-03-18]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]