The Ellen DeGeneres Show

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The Ellen DeGeneres Show
Původní název The Ellen DeGeneres Show
Žánr talk show
Země původu Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy
Jazyk angličtina
Počet řad 15
Počet dílů 2 054
Obvyklá délka 38 min
Produkce a štáb
Producent Ellen DeGeneresová
Distributor Warner Bros. Television
Premiérové vysílání
Stanice broadcast syndication
Vysíláno 8. září 2003
The Ellen DeGeneres Show na ČSFD, SZ, IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Ellen DeGeneres Show (často zkracováno Ellen) je americká zábavná talk show, kterou moderuje herečka a komička Ellen DeGeneres. První díl show byl odvysílán 8. září 2003. Pořad produkuje společnost Telepictures a je vysílán přes tzv. broadcast syndication, při němž je licence k vysílání sdílena mezi více televizními společnostmi. Jednou z televizních korporací, která vlastnila licenci k Ellen je NBCUniversal.

Prvních pět sérií bylo natočeno ve studiu 11 NBC Studios v Burbanku, Kalifornii. Později se natáčení přesunulo do nedalekých studií Warner Bros. Od šesté série je pořad vysílán ve vysokém rozlišení.

Pořad vyhrál k roku 2017 celkem 29 Cen Daytime Emmy, včetně čtyř v kategorii Nejlepší talk show roku a šest v kategorii Nejlepší talk show roku – zábava. Díky tomu překonal starý rekord devíti cen v těchto kategoriích, který držel pořad The Oprah Winfrey Show.[1] Program rovněž získal celkem 17 ocenění People's Choice Awards. YouTube kanál Ellen patří mezi dvacet nejvíce odebíraných kanálů na serveru. Dne 4. ledna 2016 bylo oznámeno, že show bude pokračovat minimálně do roku 2020.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Ellen DeGeneres Show na anglické Wikipedii.

  1. MONTGOMERY, Daniel. Daytime Emmys 2017: ‘The Ellen DeGeneres Show’ makes history with 10th win for Best Talk Show. GoldDerby. 2017-05-01. Dostupné online [cit. 2017-11-18]. (anglicky) 
  2. LITTLETON, Cynthia. NBC Stations Renew ‘The Ellen DeGeneres Show’ Through 2020. Variety. 2016-01-04. Dostupné online [cit. 2017-11-18]. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]