The Dig (hudební skupina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The Dig
Základní informace
Původ USA New York, Spojené státy americké
Žánry Psychedelický pop, barokní pop, alternativní rock, indie rock
Aktivní roky 2010 - dosud
Vydavatel Kanada Buffalo Jump Records
Web thedigmusic.com
Současní členové
David Baldwin
Emile Mosseri
Erick Eiser
Mark Demiglio
Dřívější členové
Jamie Alegre
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Dig je čtyřčlenná americká psychedelicko-popová skupina pocházející z New Yorku, jejímiž členy jsou Emile Mosseri (basová kytara/zpěv), David Baldwin (kytara/zpěv), Erick Eiser (klávesy/kytara) a Mark Demiglio (bicí).

V roce 2010 skupina vydala své debutové album nazvané Electric Toys, v roce 2012 následovalo druhé album s názvem Midnight Flowers a v roce 2013 vyšlo skupině EP Tired Hearts EP.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Emile Mosseri a David Baldwin spolu začali hrát když jim bylo teprve 10 let.[1] Dříve skupina zkoušela hned vedle zkušebny kapely The Strokes, z čehož vyústily četné spolupráce mezi oběma kapelami.[2]

The Dig předskakovali mnoha kapelám, jmenovitě kapelám The Antlers,[3] The Walkmen,[4] Portugal. The Man a Editors.[3][5]

Electric Toys (2010)[editovat | editovat zdroj]

V roce 2010 vyšlo kapele debutové album, Electric Toys, které produkoval Bryce Goggin známý spoluprací s kapelami Pavement, Ramones a Swans. V interview s hudebním webem There Goes the Fear vysvětlil Mosseri, že název alba je referencí na text skladby "She's Going to Kill That Boy" a dodal, že je album kolekcí elektrických hraček.[6] Stránky rockandrollreport.com zveřejnily pozitivní review alba, ,,Debutové album, které vůbec nezní jako debutové, což je podle mě pouze ochutnávkou toho, co je tato skvělá kapela schopná nahrát."[7]

Midnight Flowers (2012)[editovat | editovat zdroj]

V roce 2012 vydala kapela své druhé studiové album Midnight Flowers. Albu byly uděleny pozitivní recenze, například Consequence of Sound udělil albu 3,5 hvězd z 5 možných.[8] Webové stránky bangsytle.com si album také pochvalovaly a napsaly: ,,Midnight Folwers, to je 10-skladbový drahokam naplněný ušpiněnými kytrovými riffy a ohrumujícími melodiemi, které připomínají ozvěny New Yorku. Album je prostě bomba, která kapelu posouvá plnou parou vpřed na hlavní koncertní pódia, hned vedle kapel, kterým léta předskakovali."[9]

Tired Hearts (2013)[editovat | editovat zdroj]

V červnu roku 2013 vydala skupina své debutové EP nazvané "Tired Hearts." Podle kritiků serveru Consequence of Sound [10] ,,Zní to jako když The Cure-potká-T. Rexe. Zvuk nahrávky využívá temné klávesy dost na to, aby utopili ozvěnu Roberta Smithe...Skladba “Without Your Love” zní jako surf rock napsaný Joy Division, potažený tlustou ozvěnou a echem fotbalových hřišť."

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

 • 2010: Electric Toys
 • 2012: Midnight Flowers
 • 2013: Tired Hearts - EP

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Dig (band) na anglické Wikipedii.

 1. HARRIS, Monica. The Dig: Quite possibly the next big thing in music [online]. Life Is Awesome, May 2, 2012 [cit. 2013-03-29]. Dostupné online. (anglicky) 
 2. MILLER-ROWAN, Katherine. CD Review: The Dig "Electric Toys" [online]. Rock and Roll Report, September 22, 2010. Dostupné online. (anglicky) 
 3. a b CHANG, Mary. Live Review: Editors with the Dig and the Antlers at 9:30 Club, Washington DC – 21 February 2010 [online]. There Goes the Fear, February 25, 2010 [cit. 2013-07-05]. Dostupné online. (anglicky) 
 4. WILLIAMS, Nick. The Dig "Midnight Flowers" [online]. The Owl Mag, May 29, 2012. Dostupné online. (anglicky) 
 5. NATTRESS, Katrina. A Conversation with The Dig's Emilie Mosseri [online]. BestNewBands.com, October 22, 2012 [cit. 2013-03-29]. Dostupné online. (anglicky) 
 6. CHANG, Mary. Interview: Emile Mosseri of The Dig [online]. There Goes the Fear, December 23, 2010 [cit. 2013-03-29]. Dostupné online. (anglicky) 
 7. CD Review: The Dig: "Electric Toys" [online]. The Rock and Roll Report. Dostupné online. (anglicky) 
 8. GERBER, Justin. Album Review: The Dig - Midnight Flowers [online]. June 15, 2012. Dostupné online. (anglicky) 
 9. HERMAN, Kelsey. The Dig Premiere New Single [online]. May 16, 2012. Dostupné online. (anglicky) 
 10. FREED, Nick. Album Review: The Dig - Tired Hearts EP [online]. June 6, 2013. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]