The Dig (hudební skupina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
The Dig
Základní informace
Původ USA New York, Spojené státy americké
Žánry Psychedelický pop, barokní pop, alternativní rock, indie rock
Aktivní roky 2010 - dosud
Vydavatel Kanada Buffalo Jump Records
Web thedigmusic.com
Současní členové
David Baldwin
Emile Mosseri
Erick Eiser
Mark Demiglio
Dřívější členové
Jamie Alegre
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Dig je čtyřčlenná americká psychedelicko-popová skupina pocházející z New Yorku, jejímiž členy jsou Emile Mosseri (basová kytara/zpěv), David Baldwin (kytara/zpěv), Erick Eiser (klávesy/kytara) a Mark Demiglio (bicí).

V roce 2010 skupina vydala své debutové album nazvané Electric Toys, v roce 2012 následovalo druhé album s názvem Midnight Flowers a v roce 2013 vyšlo skupině EP Tired Hearts EP.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Emile Mosseri a David Baldwin spolu začali hrát když jim bylo teprve 10 let.[1] Dříve skupina zkoušela hned vedle zkušebny kapely The Strokes, z čehož vyústily četné spolupráce mezi oběma kapelami.[2]

The Dig předskakovali mnoha kapelám, jmenovitě kapelám The Antlers,[3] The Walkmen,[4] Portugal. The Man a Editors.[3][5]

Electric Toys (2010)[editovat | editovat zdroj]

V roce 2010 vyšlo kapele debutové album, Electric Toys, které produkoval Bryce Goggin známý spoluprací s kapelami Pavement, Ramones a Swans. V interview s hudebním webem There Goes the Fear vysvětlil Mosseri, že název alba je referencí na text skladby "She's Going to Kill That Boy" a dodal, že je album kolekcí elektrických hraček.[6] Stránky rockandrollreport.com zveřejnily pozitivní review alba, ,,Debutové album, které vůbec nezní jako debutové, což je podle mě pouze ochutnávkou toho, co je tato skvělá kapela schopná nahrát."[7]

Midnight Flowers (2012)[editovat | editovat zdroj]

V roce 2012 vydala kapela své druhé studiové album Midnight Flowers. Albu byly uděleny pozitivní recenze, například Consequence of Sound udělil albu 3,5 hvězd z 5 možných.[8] Webové stránky bangsytle.com si album také pochvalovaly a napsaly: ,,Midnight Folwers, to je 10-skladbový drahokam naplněný ušpiněnými kytrovými riffy a ohrumujícími melodiemi, které připomínají ozvěny New Yorku. Album je prostě bomba, která kapelu posouvá plnou parou vpřed na hlavní koncertní pódia, hned vedle kapel, kterým léta předskakovali."[9]

Tired Hearts (2013)[editovat | editovat zdroj]

V červnu roku 2013 vydala skupina své debutové EP nazvané "Tired Hearts." Podle kritiků serveru Consequence of Sound [10] ,,Zní to jako když The Cure-potká-T. Rexe. Zvuk nahrávky využívá temné klávesy dost na to, aby utopili ozvěnu Roberta Smithe...Skladba “Without Your Love” zní jako surf rock napsaný Joy Division, potažený tlustou ozvěnou a echem fotbalových hřišť."

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

 • 2010: Electric Toys
 • 2012: Midnight Flowers
 • 2013: Tired Hearts - EP

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Dig (band) na anglické Wikipedii.

 1. HARRIS, Monica. The Dig: Quite possibly the next big thing in music [online]. Life Is Awesome, May 2, 2012 [cit. 2013-03-29]. Dostupné online. (anglicky) 
 2. MILLER-ROWAN, Katherine. CD Review: The Dig "Electric Toys" [online]. Rock and Roll Report, September 22, 2010. Dostupné online. (anglicky) 
 3. a b CHANG, Mary. Live Review: Editors with the Dig and the Antlers at 9:30 Club, Washington DC – 21 February 2010 [online]. There Goes the Fear, February 25, 2010 [cit. 2013-07-05]. Dostupné online. (anglicky) 
 4. WILLIAMS, Nick. The Dig "Midnight Flowers" [online]. The Owl Mag, May 29, 2012. Dostupné online. (anglicky) 
 5. NATTRESS, Katrina. A Conversation with The Dig's Emilie Mosseri [online]. BestNewBands.com, October 22, 2012 [cit. 2013-03-29]. Dostupné online. (anglicky) 
 6. CHANG, Mary. Interview: Emile Mosseri of The Dig [online]. There Goes the Fear, December 23, 2010 [cit. 2013-03-29]. Dostupné online. (anglicky) 
 7. CD Review: The Dig: "Electric Toys" [online]. The Rock and Roll Report. Dostupné online. (anglicky) 
 8. GERBER, Justin. Album Review: The Dig - Midnight Flowers [online]. June 15, 2012. Dostupné online. (anglicky) 
 9. HERMAN, Kelsey. The Dig Premiere New Single [online]. May 16, 2012. Dostupné online. (anglicky) 
 10. FREED, Nick. Album Review: The Dig - Tired Hearts EP [online]. June 6, 2013. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]