Tequila

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tequila
Kategorie tequila
Původ MexikoMexiko Mexiko
Vznik 16. století
Obsah alk. 38 až 40 %
Použití pije se čistá nebo v koktejlech
Tequila

Tequila je silný destilovaný alkoholický nápoj vyráběný především v okolí města Tequilamexickém státě Jalisco, 50 km od Guadalajary. Vyrábí se z mexického druhu Agave tequilana, zvané Weberova modrá agáve. Nejběžnější druhy tequily obsahují 38 až 40 % alkoholu. Někdy se chybně uvádí, že vynálezci tequily jsou jihoameričití indiáni. Ti však vůbec neznali proces destilace. První tequilu začali vyrábět až španělští kolonizátoři.[zdroj?]

Podle mexických zákonů se může tequila vyrábět pouze v pěti oblastech. A to v celém státě Jalisco, kde je nejvíce rozšířen výskyt Weberovy modré agáve. Dále pak v určitých oblastech států Guanajuato, Michoacán, Nayarit a Tamaulipas.

Na každé láhvi tequily by mělo být označení NOM a číslo. Název NOM znamená zkratku „Norma Oficial Mexicana“. Je to ochranná známka tequily mexickým zákonem. Číslo připojené ke zkratce NOM uvádí místo, kde byla tequila vyrobena.

Výroba[editovat | editovat zdroj]

Jimador ořezává tuhé listy agáve speciálním ostřím coa

Po deseti letech pěstování a ošetřování Weberovy modré agáve nastává období zralosti, kdy se tuhé listy rostliny osekají ze srdce agáve - tzv. piña. Piña se posléze dopraví do palírny, kde je s pomocí speciálního nože - coa - půlena.

Rozřezané části se vloží do kotle vytápěného parou, kde se několik hodin vaří. Vůně varu připomíná marmeládu. Dlouhý var rozruší pletiva, škrob se rozloží na zkvasitelné cukry, šťáva se zahustí a dojde ke změně barvy z bílé až na hnědou.

Hmota připomínající povidla se lisuje a naředí vodou, protože nyní bude tři dny kvasit v kádích. Destiluje se dvakrát až třikrát na lihovost v rozmezí 50 - 60%. Vzniklý destilát ještě není tequilou ale tzv. tubou (tuba).

Ve finální fázi se může tuba uložit k zaokrouhlení chuti a vůně do inertních nádob nebo se nechá zrát v dubových sudech.

Druhy tequily[editovat | editovat zdroj]

Jednotlivé druhy tequily se od sebe liší. Obecně lze tequily rozdělit podle obsahu modré agáve na 100% Blue Agave Tequila a Tequila mixto. Následující označení je však populárnější:

Silver tequila - stříbrná tequila téměř nezrála a dostala prostor pouze v nerezových tancích. Můžeme se setkat s označíme "plata" nebo "blanco". Pije se s citronem a solí.

Gold tequila - zlatá varianta se vyrábí ze stříbrné a při výrobě je dobarvována. Má zlatavou barvu právě díky dobarvování karamelem. Zlatá tequila se popíjí s pomerančem a skořicí.

Reposado tequila - "Reposado" znamená uleželý nebo odpočatý. Reposado tequila je kvalitní zabarvená tequila a nemá v sobě žádná barviva. Zraje až 11 měsíců v dřevěných sudech. Agáve lze cítit jak z vůně tak z chuti.

Añejo a extra añejo tequila - "Añejo" lze označit termínem letitý. "Extra añejo" je pak extra letitý. Añejo tequila zraje v dřevěných sudech až tři roky. Extra añejo se označují tequily, které v sudech zrají více než tři roky. V chuti jsou cítit tóny skořice a vanilky.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]