Temple Run

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Temple Run je počítačová hra od společnosti Imangi Studios vytvořená roku 2011 původně vydaná pro systém iOS. Později však byla portována i na Android a Windows Phone 8 systémy. 17. ledna 2013 bylo vydáno pokračování původní hry na iOS, 24. ledna pak pro Android a Windows Phone 8.

Temple Run
Vývojáři

Keith Shepherd, Natalia Luckyanova,

Kiril Tchangov
Vydavatel Imangi Studios
Engine Unity
Platformy Windows Phone , iOS , Android , Kindle Fire
Datum vydání 4.8.2011
Žánr skákačka
Herní mód single player
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Gameplay[editovat | editovat zdroj]

Zatímco hráč běží se svou vybranou postavou, pomocí pohybu doprava, doleva, nahoru a dolů se snaží vyhýbat překážkám, sbírat mince a různé bonusy. Pomocí naklonění zařízení vpravo či vlevo pak určuje po jaké straně hráč poběží. Existují tři typy "mincí": zlatá, červená a modrá. Zlatá má hodnotu jednoho, červená dvou a modrá tří kreditů. Tyto kredity pak hráč může využít pro vylepšení odměn ve hře. Mezi ně patří rychlejší načítání uběhnuté vzdálenosti, více mincí ve hře, více bonusů atd.. Pokud se hráč nevyhne překážce, spadne do propasti nebo se nechá sníst zrůdou, může se pomocí "diamantů" opět vrátit do hry. Tyto diamanty se dají buďto koupit za reálné peníze nebo získat po nasbírání určitých bonusů.


Popularita[editovat | editovat zdroj]

Od prvního vydání v roce 2011 se výrazně zvýšil nárůst její popularity až do té míry, že se Imangi Studios stal více populární než Zynga. V návaznosti na tento úspěch ostatní vývojáři vytvořili hry v podobném stylu, jako je například chrám Guns , Temple Jump a Pyramid Run. V prosinci 2011 byla hra zahrnuta do top 50 nejvíce stahovaných aplikací na iTunes Store a nakonec se stala číslo jedna ve volně stažitelných aplikacích. Původně hra stála 99 centů, ale před prosincem roku 2011 se Imangi Studio rozhodlo zařadit ji mezi zdarma stažitelné.