Ted Mosby

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Theodore Evelyn „Ted“ Mosby, narozen 25. dubna 1978, je fiktivní postava amerického seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Ted přítomnosti vypráví svým dětem dlouhý příběh o tom, jak poznal jejich matku. Ke klíčovému okamžiku se však stále nemůže dostat.

Charakter[editovat | editovat zdroj]

Ted pochází z Ohia a promoval na Wesleyan University jako architekt. Poté, co se jeho kamarád Marshall zasnoubil, Ted se rozhodl najít svou spřízněnou duši. To je základem celého příběhu a Tedova přátelství s dalšími postavami Marshallem, Lily, Robin a Barneym.

Přátelé[editovat | editovat zdroj]

Tedovými nejbližšími přáteli jsou Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Barney Stinson a Robin Scherbatsky. Marshalla a Lily znal z vysoké. Barneyho potkal v baru (potkal ho na záchodě, poté si k němu Barney přisedl a byl přesvědčený o tom, že Teda naučí „jak žít“) a Robin potkal také v baru. Na jejich prvním rande pro ni ukradl modrý lesní roh ze stěny restaurace. Když odešli k Robin domů, Tedovi vyklouzlo „miluji tě“. To prozatím ukončilo jejich vztah, avšak v dalších sériích se k sobě vraceli.