Tanki Online

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Tanki Online
Vývojář AlternativaPlatform (e)
Licence freeware (e)
Platformy Adobe Flash
Adobe Flash Player
Macintosh
Linux
Microsoft Windows (e)
Datum vydání 2009 (Adobe Flash Player) (e)
Žánr third-person shooter a Simulace tanků (e)
Módy multiplayer videohra a online hra (e)
Ovládání počítačová klávesnice (e)
Webové stránky tankionline.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Tanki Online je multiplayerová, prohlížečová, free-to-play arkádová simulace tankové bitvy. Byla vytvořena a je vyvíjena ruským studiem AlternativaPlatform.

Historie vývoje[editovat | editovat zdroj]

Tanki Online byly představeny v květnu 2009 na Ruské konferenci herních vývojářů (KRI) a odměněny cenami "Nejlepší hra bez vydavatele" a "Nejlepší technologie". Tanki Online používají engine studia AlternativaPlatform, Alternativa3D 8, který je postaven na Flashi. V říjnu 2013 a znovu 2014 hra získala hlavní cenu v kategorii "People's Choice" v Runet Price. V roce 2014 se hra přidala do programu e-sportu na StarLadder.tv. Zástupci hry byli přítomni na Gamescomu 2014 a na Brasil Game Show 2014. AlternativaPlatform nyní také vyvíjí nástupnickou hru Tanki X.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Hratelnost Tanki Online má některé společné prvky se známou hrou Battle City (1995), vyvíjenou pro NES. Na rozdíl od Battle City jsou Tanki Online založeny na PvP systému. Hráči soupeří mezi sebou. Každé zničení tanku je povožováno za zabití a dává hráči XP body. Je dostupných několik herních módů včetně týmových, stejně jako systém hodností a mnoho způsobů kombinování vybavení a upravování tanků. Místo vybírání tanku ze seznamu hráč vytváří vlastní tank pomocí kombinování těla, zbraně a obranného nátěru. Po sestavení tanku hráč přichází do bitvy s ostatními hráči, ve které získává zkušenostní body a krystaly (herní měna). Do arény pravidelně padají boxy s Double Damage (Dvojité poškození), Double Armor (Dvojitá ochrana), Speed Boost (Zrychlení) a Repair Kit (Oprava). Tyto "suroviny" dočasně zlepší vlastnosti tanku nebo opraví jakékoliv poškození. Postupem v žebříčku hodností hráč odemyká nové vybavení nebo možnost vylepšit stávající a mapy. Vylepšení věží a podvozků se řadí do pěti kategorií:M0,M1,M2,M3 a pokud je micro-upgradované na max tak M4. Je také možnost vylepšovat Micro-upgrades (Mikro vylepšení) se kterými lze vylepšovat věže, podvozky i nátěry. Občas také padá do arény Gold Box (Zlatá krabice) která dává bonus 1000 krystalů.

Herní módy[editovat | editovat zdroj]

Deathmatch (DM) je klasická bitva. Battle fund (bitevní kořist) je rozdělen podle počtu zabití.

Team Deathmatch (TDM) je herní mód, kde jsou hráči rozděleni do dvou týmů. Vítězný tým je ten, který zničil více nepřátelských tanků. Větší část krystalů jde do vítězného týmu, kde je rozdělena jako v Deathmatchi.

Capture The Flag (CTF). V tomto módu jsou hráči, stejně jako v TDM, rozděleni do dvou týmů. Cílem je sebrat protivníkovu vlajku a donést ji zpět na svou základnu. Když je tank převážející vlajku zničen, vlajka zůstává na místě, dokud není sebrána spoluhráčem nebo vrácena protihráčem. Vítězný tým je ten, který donesl více vlajek. Battle fund je rozdělen stejně jako v TDM.

Control Points (CP) je mód, kde týmy bojují o kontrolu několika bodů na mapě. Týmy získávají bod za každých 10 sekund, po které je bod pod jejich kontrolou. Vítězem se stává tým s větším počtem bodů. Krystaly jsou rozděleny stejně jako v TDM.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Tanki Online na anglické Wikipedii.