Tak jsme lajkovali

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tak jsme lajkovali: kterak přiložit prst na tep doby
Autor Dominik Feri
Obálku navrhl Martin Ponec
Země ČeskoČesko Česko
Jazyk český
Námět sociální sítě
Žánr rozhovory, glosy
Vydavatel BizBooks
Datum vydání 2016
Typ média vázané
Počet stran 260
ISBN 978-80-265-0550-1
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tak jsme lajkovali je kniha Dominika Feriho z roku 2016.

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Kniha je spíše sborníkem, jak ji sám Feri označil, který se skládá z rozhovorů s osobnostmi spojenými s aktuálním děním na internetu, zejména pak na sociálních sítích; ty jsou proloženy glosami autora. Zajímavostí je zvolený čtvercový formát a horizontální orientace textu.

Rozhovory[editovat | editovat zdroj]

Kniha obsahuje celkem 41 rozhovorů s následujícími osobnostmi:

Glosy[editovat | editovat zdroj]

Glosy se nachází zhruba na každé třetí stránce, dohromady je jich v knize obsaženo okolo dvou set. Mnoho z nich pochází z Facebooku či Twitteru Dominika Feriho.

Recenze[editovat | editovat zdroj]

Zdroj Hodnocení
Novinky.cz
75 %[1]
ČBDB
70 %[2]
iLiteratura.cz
9/10 hvězdičekStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[3]
Databáze knih
50 %[4]

Servery Novinky.cz a iDNES.cz se o knize vyjádřili vesměs pozitivně. Oba servery poukázali na podobnost některých rozhovorů s dotazníkem: „Některé z nich totiž silně připomínají spíše dotazník, seznam zaslaných otázek a odpovědí než rozhovor, a to jim ubírá na atraktivitě.“[5] Na druhé straně vyzdvihly přínos knihy jako obraz dnešní doby pro budoucí generace.[1][6] Sám Feri v úvodu píše: „Tato kniha má být přečtena, posléze umístěna do knihovny a vytáhnuta v době létajících aut, teleportu a chleba, který nepadá na namazanou stranu.“

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b ZELINKOVÁ, Lucie. RECENZE: On-line svět přešel na stránky knihy. Novinky.cz [online]. 2017-01-11. Dostupné online. 
  2. CHYBOVÁ, Kateřina. Recenze knihy Tak jsme lajkovali aneb Analogová kronika digitálního světa. Československá bibliografická databáze [online]. 2017-01-11. Dostupné online. 
  3. LUKAVEC, Jan. Feri, Dominik: Tak jsme lajkovali. iLiteratura.cz [online]. 2016-12-23. Dostupné online. 
  4. https://www.databazeknih.cz/knihy/tak-jsme-lajkovali-313489
  5. ZAVŘELOVÁ, Monika. Dominik Feri vyzpovídal Ovčáčka i Škromacha. Mohl být stručnější. iDNES.cz [online]. 2017-01-02. Dostupné online. 
  6. KUBELKA, Jan. Dominik Feri o své knize: Líbí se mi ta pestrost, až absurdita v ní obsažená. UKáčko.cz [online]. 2016-12-01. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]