Taťána Gregor Brzobohatá

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Taťána Gregor Brzobohatá
Taťána Gregor Brzobohatá (2018)
Narození 23. prosince 1987 (33 let)
Trnava, ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo[1]
Národnost česká
Výška 174 cm[1]
Barva vlasů blond[1]
Barva očí zelená[1]
Míry 36–25–36 (USA); 90–63–91 (EU)[1]
Velikost oděvu 6 (USA); 36 (EU)[1]
Velikost bot 9,5 (USA); 41 (EU)[1]
Choť Ondřej Brzobohatý
Soutěž vítězka Miss World 2006
vítězka Miss České republiky 2006
Website tatianagb.com
Taťána Kuchařová jako Miss World 2006

Taťána Gregor Brzobohatá,[2] rozená Kuchařová, (* 23. prosince 1987 Trnava) je česká modelkaherečka. V roce 2006 se stala Miss České republikyMiss World, jako první vítězka nejstarší světové soutěže krásy z České republiky. Narodila se ve slovenské Trnavě a vyrostla v českém Opočně.[3]

V roce 2008 iniciovala založení Nadace Krása pomoci, která se dlouhodobě zaměřila na pomoc seniorům. Od roku 2017 je ambasadorkou Cílů udržitelného rozvoje v rámci agendy OSN.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Na mezinárodním filmovém festivaluKarlových Varech v roce 2013 bylo oznámeno, že partnerem Taťány Kuchařové je herec a hudební skladatel Ondřej Brzobohatý.[4] Jejich svatba se konala 30. června 2016 v bazilice Nanebevzetí Panny Marie premonstrátského Strahovského kláštera v Praze.[5][6]

Profesní život[editovat | editovat zdroj]

Jako úřadující Miss World se účastnila několika humanitárních projektů, a to jak na regionální tak mezinárodní úrovni (USA, Vietnam, Čína, Irsko, Severní Irsko, Anglie, Ukrajina, Mexiko).

Modeling[editovat | editovat zdroj]

Během mezinárodní modelingové kariéry spolupracovala nebo se stala tváří společností, jakými jsou e Golden Lady swim wear, Oriflamme, Wella, John Frieda Hair Care, Nardelli Gioielli, Jaguar, Dermacol, L'Oreal Professionnel, Bali Lingerie, Bomton, Klenoty Aurum, Adidas. Předváděla také pro značky Dior, Emanuel Ungaro, Golden Lady swim wear, Elie Saab a pro české módní tvůrce a návrháře jako Liběna Rochová nebo Ivana Mentlová.

Spolupracovala s módními časopisy a médii v rámci módy či fashion story, jakými jsou Harper's Bazaar, Elle, InStyle, Cosmopolitan, Hi Society, W magazine, Zink magazine, Blank Magazine, Baby Vogue či Fashion TV. 

Spolupracovala s fotografy Tony Duranem (LA), Michaelem Donovanem (NY), The Riker Brothers (LA), Paulem De Lunou (NY), Liviem Mancinellim (Miami-Italy), Klausem Witheckem (Miami-Ge) a dalšími. Spolupracovala také s předními českými a slovenskými fotografy, jako jsou Matuš Toth, David Turecký, Lukáš Dvořák, Robert Stano, Jadran Šetlík, Branislav Šimončík, Jiří Turek nebo Goran Tačevský.

Její zastupující mateřskou agenturou je modelingová agentura Scouteen.

Herectví a účinkování v televizních médiích[editovat | editovat zdroj]

Taťána Gregor Brzobohatá účinkovala v několika filmových a televizních projektech. Jako modelka spolupracovala s českým režisérem Maxmiliánem Turkem na natáčení několika videoklipů a reklamních kampaní. Účastnila se natáčení videoklipu s Justinem Timberlakem pro píseň Fascinated, na kterém spolupracovala v Los Angeles s americkým režisérem Collinem Tilleyem.

V roce 2013 hrála ve snímku The Big Meet, objevila se v filmu Donšajni oscarového režiséra Jiřího Menzela. V populárním českém seriálu Gympl s (r)učením omezeným ztvárnila roli Kristýny[7]. Objevila se rovněž v seriálu Tag Series či Clay’s P.O.V., který se vysílal v Kanadě. V roce 2015 měl premiéru televizní celovečerní film Správnej dres, ve kterém ztvárnila hlavní ženskou roli.

Účinkovala v řadě show, talk show či dokumentech v České republice i zahraniční. Společně s Michaelem Palinem účinkovala v jeho britském dokumentu o České republice. Účinkovala v čínském pořadu pro mládež Day Day Up, který je s průměrnou sledovaností přes 100 milionů diváků jedním z nejsledovanějších čínských pořadů.

V roce 2013 se zúčastnila šesté řady taneční soutěže České televize nazvané StarDance …když hvězdy tančí, v níž ve dvojici s Janem Onderem skončila na druhém místě.

Společenské a kulturní akce[editovat | editovat zdroj]

Taťána Gregor Brzobohatá byla čestným hostem několika mezinárodních společenských a kulturních akcí. Předávala jednu z hlavních cen na britských TV Awards v Londýně.

Zahajovala společně s českou architektkou Evou Jiřičnou výstavu společného projektu putovní výstavy v New Yorku. Reprezentovala Českou republiku na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji. Jako čestný host se opakovaně zúčastnila mezinárodních filmových festivalů v Cannes, Benátkách, Dubaji či Karlových Varech.

Zúčastnila se americké charitativní akce Celebrity Apprentice v Los Angeles s Arnoldem Schwarzeneggerem. Několikrát se zúčastnila předávání Evropských cen Trebbia po boku osobností jako např. Jiřího Menzela nebo Jánose Bána. Zde také předala cenu za celoživotní dílo českému spisovateli Vladimírovi Páralovi.

Při příležitosti 25. výročí sametové revoluce byla ve Washingtonu představena Madeleine Albrightovou jako lídr mladé generace a zakladatelka nadace pomáhající seniorům. V této souvislosti přečetla osobní dopis prezidenta Václava Havla z vězení adresovaný jeho ženě Olze.

Nadace[editovat | editovat zdroj]

Dne 25. června 2008 založila nadaci Krása pomoci[8], která je zaměřena na pomoc seniorům a s tím související otázky stárnutí populace a mezigeneračních vztahů. Nadace se dlouhodobě věnuje také otázkám stárnutí populace a mezigeneračních vztahů. V nadaci vystupuje v roli předsedkyně správní rady a fundraisera. Od svého založení nadace podpořila projekty, které pomáhají seniorům žít důstojný život v domácím prostředí a s profesionální péčí. V roce 2015 prezentovala činnost své nadace na půdě OSN v New Yorku a v Ženevě.

Díky své činnosti zaměřující se dlouhodobě na pomoc seniorů byla označena světovou mezinárodní organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) jako mezinárodní lídr mladé generace.

Soutěže krásy[editovat | editovat zdroj]

Taťána Kuchařová a ředitelka Miss World Julia Morley

Miss České republiky[editovat | editovat zdroj]

Dne 8. dubna 2006 se stala Miss České republiky a získala tituly Miss Sympatie, Miss Sahara, Miss Nejsympatičtější hlas, Miss Elegance v Boby centru v Brně. Od listopadu 2008 do roku 2010 byla prezidentkou soutěže Miss České republiky. Poté byla soutěž sloučena s Českou Miss.

Miss World[editovat | editovat zdroj]

Začátkem září 2006 odletěla na mezinárodní soutěž krásy Miss World. V dílčích kategoriích se umístila na 2. místě v soutěži Miss Bikiny, na 4. místě v Peoples Choice Award' (tipovací internetová soutěž) a na 6. místě v soutěži Miss Designer. Společenskou róbu z bílého saténu jí navrhovala česká návrhářka Hana Havelková. Dne 30. září 2006 se konalo finále v Paláci kultury a vědy ve Varšavě, kde zvítězila nad 103 konkurentkami z celého světa a stala se jako první a poslední Češka v historii Miss World. Získala také vedlejší titul Miss Northern Europe.[9]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c d e f g Fashion Model Directory, ověřeno a přístup 2011-06-10
  2. BRAUNOVÁ, Dana. Ondřej Gregor Brzobohatý: Po tátovi jsem hrozně pověrčivý. Novinky.cz [online]. 2020-11-16 [cit. 2020-11-16]. Roč. 2019-12-13. Dostupné online. 
  3. KOMŮRKOVÁ, Kristina. Po chvilce jivu jsem zjistila, že nemám fyzičku, říká Taťána Kuchařová. iDNES.cz [online]. 2013-09-15 [cit. 2017-04-13]. Dostupné online. 
  4. S Ondrou jsme se léta míjeli, pak přišla láska, říká Kuchařová. Idnes.cz [online]. 2014-07-11 [cit. 2020-11-20]. Dostupné online. 
  5. ZÁRODŇANSKÝ, Rastislav. Brzobohatý si vzal Kuchařovou. Ženich i nevěsta se maskovali deštníky. Idnes.cz [online]. 2016-06-30 [cit. 2016-06-30]. Dostupné online. 
  6. Ondřej Brzobohatý a Taťána Kuchařová si řekli ano v prostorách Strahovského kláštera | Lidé. Lidovky.cz [online]. 2016-06-30 [cit. 2020-12-20]. Dostupné online. 
  7. Novinky.cz: Taťána Kuchařová: Nikdy jsem se nepokládala za nejkrásnější ženu světa
  8. Krása pomoci: Historie. www.krasapomoci.cz [online]. [cit. 2010-02-25]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-04-17. 
  9. Titul Miss World získala poprvé v historii Češka

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Miss World
Předchůdce:
Unnur Birna Vilhjálmsdóttir
2006
Taťána Kuchařová
Nástupce:
Čang C’-lin