T in the Park

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
T in the Park
Založen1994
Webwww.tinthepark.com
T in the park

T in the Park je největší skotský hudební festival, sponzorovaný a pojmenovaný podle glasgowského pivovaru Tennens. Festival se od svého začátku v roce 1994 konal každoročně v parku Strathclyde, nedaleko měst Bellshil a Hamilton, ale od roku 1997 se přesunul do Balada, poblíž města Kinross.

Historie[editovat | editovat zdroj]

První roky[editovat | editovat zdroj]

V prvním roce se na pódiích vystřídaly skupiny Primal Scream, Oasis, Crash Test Dummies, Blur and The Manic Street Preachers. Cypress Hill a Rage Against the Machine uzavírali první festival. V dalším ročníku se představili Kylie Minogue, Nick Cave, Alanis Morissette, Black Grape a Supergrass. V roce 1996 Radiohead, Pulp a No Doubt. Ještě před stěhováním se na festivalu objevili Travis, Texas, Green Day, Foo Fighters, Garbage, Moby, Iggy Pop, Stereophonics, R.E.M., The Proclaimers, The Darkness, Idlewild, Muse, The Polyphonic Spree a The Chemical Brothers.

Rok 2007[editovat | editovat zdroj]

V roce 2007 se festival konal poprvé v historii po tři dny, od 6. června do 8. června. Prvních 35 000 vstupenek bylo prodáno hned po uvedení do prodeje těsně po skončení akce v roce 2006. Zbytek vstupenek byl vyprodán také v několika minutách.

Interpreti v roce 2007[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]