TJ Baník Mantov

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

TJ Baník Mantov je český fotbalový klub, sídlící v obci Mantov. Jeho počátky se datují k roku 1947.

TJ Baník Mantov hraje okresní soutěž, IV. třídy Plzeň jih.

TJ Baník Mantov
Logo Baník
Logo Baník
Název TJ Baník Mantov
Přezdívka Baníkovci, Havíři
Země Česko Česko
Město Mantov
Založen 1947
Asociace Česko FAČR
Barvy zelená a černá
Soutěž Okresní soutěž,IV:třída Plzeň.jih
Stadion Modeco aréna
Mantov-Pančava
Vedení
Předseda Česko Pavel Svítil
Oficiální webová stránka
2018
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Datum vzniku se podle klubové historie uvádí na 10.července roku 1947. Mezi zakládajícími členy byli páni Kuncl, Míka, Hořký, Rypl, Slunčík, Dráždil, Černý, Mach. MěNV (městský národní výbor) přidělil nově vnikající organizaci pozemek a sami členi vybudovali svépomocí hřiště i se sociálním zařízení. Kromě fotbalu se v Mantově hrál také hokej, odbíjená, házená a své místo měl i přespolní běh.

V důsledku velkých finančních nároků však hokej po třech sezonách zaniká. Po dvou letech končí i tým odbíjené, protože v okresní soutěži zbyli jen tři týmy. V přespolním běhu měl Baník několik přeborníků okresu. V házené tým žen hrál několik sezón krajskou soutěž. Koncem let 50. a začátkem 60. hrál Baník I.A třídu.

Na konci šedesátých let však postupně sestoupil až do třetí třídy. V roce 1975 se podařilo opět postoupit do okresního přeboru, po roce však putoval opět do třetí třídy.

V sezóně 2005-2006 Baník po 31 letech postupuje z prvního místa do okresního přeboru, kde vydrží dvě sezóny. Okresní přebor si zopakuje ještě jednou v sezóně 2010-2011, ale také i ta končí neúspěchem a sestupem do třetí třídy.

Současnost[editovat | editovat zdroj]

V současné době má TJ Baník Mantov dobré fotbalové zázemí. Travnaté hřiště, na přelomu let 2014-2015 rekonstrukcí prošli kabiny a sprchy.V roce 2016 se postavila pergola a kryté stání u kabin. Sezóna 2014-2015 je ve znamení reorganizace soutěží fotbalovou asociací (FAČR), a do nově vzniklé IV.třídy okresní soutěže Plzeň jih, spadává i Baník. Tuto soutěž hraje i v současné době.

Významné zápasy[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. WWW.BANIKMANTOV.ESTRANKY.CZ. 65.let Baníku-velkolepá oslava.. www.banikmantov.estranky.cz. Dostupné online [cit. 2018-04-10]. (česky) 
  2. WWW.BANIKMANTOV.ESTRANKY.CZ. Baník slavil 70 let. K narozeninám dostal od Bohemky sedmičku!. www.banikmantov.estranky.cz. Dostupné online [cit. 2018-04-10]. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]