Přeskočit na obsah

Svaz českých fotografů

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Svaz českých fotografů
Právní formaspolek
Založeno2. července 1990
AdresaFügnerovo náměstí 1866/5, Praha, 120 00, Česko
IČO00444341
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Svaz českých fotografů (zkrazka SČF) je české občanské sdružení. Jeho cílem je sdružovat fotografy a příznivce fotografie, pořádat fotografické soutěže a výstavy, podporovat styky s fotografy ze zahraničí, organizovat sdružování fotografů v tvůrčích skupinách a fotoklubech, poskytovat informace z oboru a spolupracovat s obdobnými občanskými sdruženími a institucemi při rozvoji fotografie. Předsedkyní svazu je Věra Matějů.

Svaz je majitelem Sbírky SČF, která soustřeďuje přes 11 000 exponátů od více než 1000 autorů.

Nejlepší autoři jsou oceňováni titulem Mistr Svazu českých fotografů.[1]

SČF vznikl v roce 1990, přičemž navázal na dlouholetou tradici stejnojmenné organizace z období před rokem 1989. Mezi roky 2006–2011 provozoval svaz Galerii SČF v pražském Karlíně. Svaz spolupořádá Národní soutěž a výstavu amatérské fotografie ve Svitavách nebo soutěž Praha fotografická.

Sbírka SČF

[editovat | editovat zdroj]

Sbírka soustřeďuje 11 115 černobílých a barevných snímků více než tisíce autorů. Zahrnuje díla jak obecně známých autorů, tak amatérů. Od roku 2000 je sbírka deponována v Národním archivu ČR v Praze 4–Chodovci. Sbírkový fond slouží odborné i laické veřejnosti k výstavním, reprodukčním, badatelským a jiným účelům.[2]

Související články

[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]