Světový pohár v rychlobruslení 2019/2020

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speed skating pictogram.svgSvětový pohár v rychlobruslení 2019/2020Speed skating pictogram.svg
Základní informace
Pořadí 35. ročník
Doba konání 15. listopadu 2019 – 8. března 2020
Počet dějišť 6
Pořadatel Mezinárodní bruslařská unie
Vítězové dílčích soutěží
500 m muži Japonsko Tacuja Šinhama
500 m ženy Japonsko Nao Kodairaová
1000 m muži Nizozemsko Thomas Krol
1000 m ženy USA Brittany Boweová
1500 m muži Nizozemsko Kjeld Nuis
1500 m ženy Nizozemsko Ireen Wüstová
5/10 km muži Nizozemsko Patrick Roest
3/5 km ženy Česko Martina Sáblíková
Hromadný start muži Belgie Bart Swings
Hromadný start ženy Kanada Ivanie Blondinová
Týmový sprint muži NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Týmový sprint ženy NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Stíhací závod muži RuskoRusko Rusko
Stíhací závod ženy KanadaKanada Kanada
Závody
Závody celkem 35 (muži) / 35 (ženy)
Individuální závody 28 (muži) / 28 (ženy)
Týmové závody 7 (muži) / 7 (ženy)

Světový pohár v rychlobruslení 2019/2020 byl 35. ročník Světového poháru v rychlobruslení. Konal se v období od 15. listopadu 2019 do 8. března 2020. Soutěž byla organizována Mezinárodní bruslařskou unií (ISU).

První čtyři mítinky sloužily jako kvalifikace pro Mistrovství Evropy, Mistrovství čtyř kontinentů a pro světové šampionáty (na jednotlivých tratích, sprinterský a vícebojařský).

Na jednom mítinku byla jako ukázková disciplína předvedena smíšená štafeta.

Kalendář[editovat | editovat zdroj]

Místo Datum 500 m 1000 m 1500 m 3 km/5 km 5 km/10 km hromadný start týmový sprint stíhací závod smíšená štafeta1
Minsk 15.–17. listopadu 2019
Tomaszów Mazowiecki 22.–24. listopadu 2019
Nur-Sultan 6.–8. prosince 2019
Nagano 13.–15. prosince 2019
Calgary 7.–8. února 2020
Heerenveen 7.–8. března 2020

1 pouze ukázková disciplína

Výsledky – muži[editovat | editovat zdroj]

500 m[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas
Minsk Jižní Korea Kim Čun-ho 34,87 Čína Kao Tching-jü 34,91 (3) Nizozemsko Dai Dai N'tab 34,91 (6)
Tomaszów Mazowiecki Japonsko Tacuja Šinhama 34,73 (2) Japonsko Júma Murakami 34,73 (4) Kanada Laurent Dubreuil 34,97
Nur-Sultan Rusko Viktor Muštakov 34,63 Rusko Ruslan Murašov 34,64 Kanada Alex Boisvert-Lacroix 34,73
Nagano 1 Japonsko Júma Murakami 34,58 Japonsko Tacuja Šinhama 34,67 Rusko Pavel Kuližnikov 34,73
Nagano 2 Rusko Viktor Muštakov 34,50 Rusko Pavel Kuližnikov 34,52 Japonsko Júma Murakami 34,54
Calgary Rusko Ruslan Murašov 34,04 Rusko Pavel Kuližnikov 34,05 Rusko Viktor Muštakov 34,06
Heerenveen 1 Japonsko Tacuja Šinhama 34,31 Kanada Laurent Dubreuil 34,41 (6) Jižní Korea Kim Čun-ho 34,41 (8)
Heerenveen 2 Japonsko Tacuja Šinhama 34,07 Kanada Laurent Dubreuil 34,30 Japonsko Jamato Macui 34,36
Celkové pořadí Japonsko Tacuja Šinhama 483 bodů Rusko Viktor Muštakov 433 bodů Kanada Laurent Dubreuil 420 bodů

1000 m[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas
Minsk Nizozemsko Thomas Krol 1:09,00 Čína Ning Čung-jen 1:09,22 Nizozemsko Kjeld Nuis 1:09,27
Nur-Sultan Nizozemsko Thomas Krol 1:08,42 Nizozemsko Kjeld Nuis 1:08,53 Nizozemsko Kai Verbij 1:08,81
Nagano Rusko Pavel Kuližnikov 1:08,45 Nizozemsko Kai Verbij 1:08,67 Nizozemsko Hein Otterspeer 1:08,95
Calgary Rusko Pavel Kuližnikov 1:06,49 Nizozemsko Thomas Krol 1:07,01 (7) Nizozemsko Kjeld Nuis 1:07,01 (9)
Heerenveen Nizozemsko Thomas Krol 1:07,85 Kanada Laurent Dubreuil 1:08,11 Nizozemsko Kai Verbij 1:08,13
Celkové pořadí Nizozemsko Thomas Krol 294 bodů Nizozemsko Kai Verbij 272 bodů Kanada Laurent Dubreuil 251 bodů

1500 m[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas
Minsk Nizozemsko Kjeld Nuis 1:46,22 Rusko Denis Juskov 1:46,45 Nizozemsko Thomas Krol 1:46,49
Tomaszów Mazowiecki Nizozemsko Thomas Krol 1:45,76 Nizozemsko Kjeld Nuis 1:45,96 Rusko Denis Juskov 1:46,28
Nur-Sultan Čína Ning Čung-jen 1:44,91 Nizozemsko Patrick Roest 1:45,08 Nizozemsko Kjeld Nuis 1:45,21
Calgary Rusko Denis Juskov 1:43,23 Čína Ning Čung-jen 1:43,26 USA Joey Mantia 1:43,74
Heerenveen Nizozemsko Kjeld Nuis 1:43,00 Nizozemsko Thomas Krol 1:43,30 Nizozemsko Patrick Roest 1:44,00
Celkové pořadí Nizozemsko Kjeld Nuis 282 bodů Čína Ning Čung-jen 266 bodů Nizozemsko Thomas Krol 259 bodů

5000 m/10 000 m[editovat | editovat zdroj]

Místo Disciplína 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas
Minsk 05000 m Nizozemsko Patrick Roest 6:16,61 Nizozemsko Jorrit Bergsma 6:22,29 Rusko Denis Juskov 6:22,54
Tomaszów Mazowiecki 05000 m Nizozemsko Patrick Roest 6:19,38 Rusko Danila Semerikov 6:20,46 Rusko Denis Juskov 6:24,30
Nur-Sultan 10 000 m Nizozemsko Patrick Roest 12:59,44 Rusko Danila Semerikov 13:02,43 Kanada Graeme Fish 13:04,25
Nagano 05000 m Rusko Danila Semerikov 6:18,60 Nový Zéland Peter Michael 6:18,69 Rusko Alexandr Rumjancev 6:19,66
Calgary 05000 m Nizozemsko Patrick Roest 6:07,40 Kanada Ted-Jan Bloemen 6:07,42 Kanada Graeme Fish 6:10,58
Heerenveen 05000 m Nizozemsko Patrick Roest 6:11,15 Kanada Graeme Fish 6:12,83 Kanada Ted-Jan Bloemen 6:13,72
Celkové pořadí Nizozemsko Patrick Roest 360 bodů Rusko Danila Semerikov 323 bodů Kanada Graeme Fish 306 bodů

Závod s hromadným startem[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Sprint. body (čas) 2. místo Sprint. body (čas) 3. místo Sprint. body (čas)
Minsk Nizozemsko Jorrit Bergsma 62 b. (7:50,36) Jižní Korea Čong Če-won 40 b. (7:50,88) Jižní Korea Om Čchon-ho 20 b. (7:50,96)
Tomaszów Mazowiecki USA Joey Mantia 60 b. (7:45,10) Nizozemsko Jorrit Bergsma 40 b. (7:45,31) Nizozemsko Arjan Stroetinga 20 b. (7:45,37)
Nagano Kanada Jordan Belchos 61 b. (7:53,99) USA Joey Mantia 40 b. (7:54,67) Belgie Bart Swings 21 b. (7:54,82)
Heerenveen Jižní Korea Čong Če-won 60 b. (7:47,06) Belgie Bart Swings 40 b. (7:47,12) USA Joey Mantia 20 b. (7:47,19)
Celkové pořadí Belgie Bart Swings 570 bodů USA Joey Mantia 569 bodů Jižní Korea Čong Če-won 462 bodů

Týmový sprint[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas
Minsk NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Ronald Mulder
Kai Verbij
Kjeld Nuis
1:21,16 ČínaČína Čína
Wang Š’-wej
Lien C'-wen
Ning Čung-jen
1:21,32 KanadaKanada Kanada
Gilmore Junio
Laurent Dubreuil
David La Rue
1:21,68
Tomaszów Mazowiecki NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Ronald Mulder
Kjeld Nuis
Thomas Krol
1:20,06 ČínaČína Čína
Wang Š’-wej
Lien C'-wen
Ning Čung-jen
1:20,84 KanadaKanada Kanada
Laurent Dubreuil
David La Rue
Alex Boisvert-Lacroix
1:20,96
Nur-Sultan NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Ronald Mulder
Kai Verbij
Thomas Krol
1:19,95 NorskoNorsko Norsko
Håvard Holmefjord Lorentzen
Bjørn Magnussen
Odin By Farstad
1:20,30 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Livio Wenger
Christian Oberbichler
Oliver Grob
1:22,16
Nagano RuskoRusko Rusko
Pavel Kuližnikov
Ruslan Murašov
Arťom Arefjev
1:20,13 JaponskoJaponsko Japonsko
Júma Murakami
Tacuja Šinhama
Masaja Jamada
1:20,84 KanadaKanada Kanada
Alex Boisvert-Lacroix
Antoine Gélinas-Beaulieu
David La Rue
1:20,97
Celkové pořadí NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 440 bodů ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 316 bodů KazachstánKazachstán Kazachstán 290 bodů

Stíhací závod družstev[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas
Tomaszów Mazowiecki NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Douwe de Vries
Patrick Roest
Marcel Bosker
3:45,68 JaponskoJaponsko Japonsko
Riku Cučija
Seitaró Ičinohe
Shane Williamson
3:46,72 RuskoRusko Rusko
Alexandr Rumjancev
Danila Semerikov
Ruslan Zacharov
3:47,28
Nur-Sultan ItálieItálie Itálie
Andrea Giovannini
Nicola Tumolero
Michele Malfatti
3:46,31 KanadaKanada Kanada
Ted-Jan Bloemen
Jordan Belchos
Tyson Langelaar
3:47,66 RuskoRusko Rusko
Danila Semerikov
Ruslan Zacharov
Daniil Aldoškin
3:48,26
Nagano RuskoRusko Rusko
Alexandr Rumjancev
Danila Semerikov
Ruslan Zacharov
3:42,93 JaponskoJaponsko Japonsko
Riku Cučija
Seitaró Ičinohe
Shane Williamson
3:42,99 KanadaKanada Kanada
Ted-Jan Bloemen
Jordan Belchos
Tyson Langelaar
3:44,87
Celkové pořadí RuskoRusko Rusko 312 bodů JaponskoJaponsko Japonsko 302 bodů KanadaKanada Kanada 290 bodů

Výsledky – ženy[editovat | editovat zdroj]

500 m[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas Příp. další česká účast Čas
Minsk Rusko Olga Fatkulinová 37,92 Rusko Darja Kačanovová 37,94 Japonsko Nao Kodairaová 38,17 14. (div. B) Nikola Zdráhalová 39,67
Tomaszów Mazowiecki Japonsko Nao Kodairaová 37,77 Rusko Olga Fatkulinová 37,97 Rusko Darja Kačanovová 38,08 14. (div. B) Nikola Zdráhalová 39,83
Nur-Sultan Rusko Angelina Golikovová 37,58 Rusko Darja Kačanovová 37,60 Japonsko Nao Kodairaová 37,72 10. (div. B) Nikola Zdráhalová 39,40
Nagano 1 Japonsko Nao Kodairaová 37,49 Rusko Angelina Golikovová 37,51 Rakousko Vanessa Herzogová 37,65 15. (div. B) Nikola Zdráhalová 39,50
Nagano 2 Rusko Angelina Golikovová 37,24 Rakousko Vanessa Herzogová 37,45 Japonsko Nao Kodairaová 37,50 2. (div. B) Nikola Zdráhalová 38,90
Calgary Japonsko Nao Kodairaová 36,65 Rusko Angelina Golikovová 36,78 Rakousko Vanessa Herzogová 37,08 20. Nikola Zdráhalová 39,02
Heerenveen 1 Rakousko Vanessa Herzogová 37,31 Rusko Olga Fatkulinová 37,34 Japonsko Nao Kodairaová 37,39
Heerenveen 2 Rusko Angelina Golikovová 37,02 Japonsko Nao Kodairaová 37,19 Rakousko Vanessa Herzogová 37,25
Celkové pořadí Japonsko Nao Kodairaová 528 bodů Rusko Angelina Golikovová 504 bodů Rusko Olga Fatkulinová 474 bodů 29. Nikola Zdráhalová 76 bodů

1000 m[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas Příp. další česká účast Čas
Minsk USA Brittany Boweová 1:15,35 Nizozemsko Jorien ter Morsová 1:15,95 Rusko Jekatěrina Šichovová 1:15,96 10. (div. B) Nikola Zdráhalová 1:18,71
Nur-Sultan USA Brittany Boweová 1:14,28 Rusko Darja Kačanovová 1:14,75 Rusko Olga Fatkulinová 1:15,09
Nagano USA Brittany Boweová 1:14,34 Japonsko Miho Takagiová 1:14,89 Nizozemsko Sanneke de Neelingová 1:14,89 1. (div. B) Nikola Zdráhalová 1:16,22
Calgary Japonsko Nao Kodairaová 1:12,65 Rusko Olga Fatkulinová 1:12,80 Rusko Jekatěrina Šichovová 1:12,84 17. Nikola Zdráhalová 1:15,54
Heerenveen Nizozemsko Jutta Leerdamová 1:13,69 USA Brittany Boweová 1:13,98 Japonsko Nao Kodairaová 1:13,99
Celkové pořadí USA Brittany Boweová 326 bodů Japonsko Nao Kodairaová 256 bodů Rusko Olga Fatkulinová 242 bodů 27. Nikola Zdráhalová 65 bodů

1500 m[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas Příp. další česká účast Čas
Minsk Nizozemsko Ireen Wüstová 1:56,46 Rusko Jekatěrina Šichovová 1:56,86 USA Brittany Boweová 1:57,25 19. Martina Sáblíková
2. (div. B) Nikola Zdráhalová
2:01,89
1:59,77
Tomaszów Mazowiecki Nizozemsko Ireen Wüstová 1:56,62 Japonsko Miho Takagiová 1:57,17 Rusko Jevgenija Lalenkovová 1:57,28 14. Nikola Zdráhalová 1:59,33
Nur-Sultan Kanada Ivanie Blondinová 1:55,59 Nizozemsko Ireen Wüstová 1:55,88 USA Brittany Boweová 1:55,96 11. Nikola Zdráhalová
1. (div. B) Martina Sáblíková
1:58,41
1:57,50
Calgary Japonsko Miho Takagiová 1:50,33 Kanada Ivanie Blondinová 1:51,76 Nizozemsko Ireen Wüstová 1:51,99 11. Martina Sáblíková
14. Nikola Zdráhalová
1:54,51
1:55,27
Heerenveen Nizozemsko Ireen Wüstová 1:53,10 Japonsko Miho Takagiová 1:53,27 Nizozemsko Melissa Wijfjeová 1:54,69 12. Nikola Zdráhalová 1:57,57
Celkové pořadí Nizozemsko Ireen Wüstová 342 bodů Japonsko Miho Takagiová 260 bodů Rusko Jevgenija Lalenkovová 260 bodů 11. Nikola Zdráhalová
20. Martina Sáblíková
166 bodů
82 bodů

3000 m/5000 m[editovat | editovat zdroj]

Místo Disciplína 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas Příp. další česká účast Čas
Minsk 3000 m Kanada Isabelle Weidemannová 4:04,67 Nizozemsko Carlijn Achtereekteová 4:05,15 Kanada Ivanie Blondinová 4:06,08 4. Martina Sáblíková
2. (div. B) Nikola Zdráhalová
4:06,40
4:10,74
Tomaszów Mazowiecki 3000 m Česko Martina Sáblíková 4:06,13 Nizozemsko Carlijn Achtereekteová 4:06,28 Rusko Natalja Voroninová 4:06,61 14. Nikola Zdráhalová 4:12,51
Nur-Sultan 5000 m Kanada Ivanie Blondinová 6:54,94 Česko Martina Sáblíková 6:54,99 Kanada Isabelle Weidemannová 6:55,80 12. Nikola Zdráhalová 7:22,96
Nagano 3000 m Kanada Ivanie Blondinová 4:00,24 Česko Martina Sáblíková 4:01,97 Kanada Isabelle Weidemannová 4:03,05 9. Nikola Zdráhalová 4:08,23
Calgary 3000 m Česko Martina Sáblíková 3:54,93 Nizozemsko Antoinette de Jongová 3:56,18 Rusko Natalja Voroninová 3:56,57 13. Nikola Zdráhalová 4:07,63
Heerenveen 3000 m Kanada Isabelle Weidemannová 3:59,75 Nizozemsko Antoinette de Jongová 4:00,03 Rusko Natalja Voroninová 4:01,33 4. Martina Sáblíková
12. Nikola Zdráhalová
4:02,13
4:10,53
Celkové pořadí Česko Martina Sáblíková 357 bodů Kanada Isabelle Weidemannová 353 bodů Kanada Ivanie Blondinová 314 bodů 12. Nikola Zdráhalová 202 bodů

Závod s hromadným startem[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Sprint. body (čas) 2. místo Sprint. body (čas) 3. místo Sprint. body (čas) Příp. další česká účast Sprint. body (čas)
Minsk Kanada Ivanie Blondinová 60 b. (8:22,63) Nizozemsko Irene Schoutenová 40 b. (8:22,71) Itálie Francesca Lollobrigidová 20 b. (8:23,57) – (SMF2) Nikola Zdráhalová DNS
Tomaszów Mazowiecki Nizozemsko Irene Schoutenová 61 b. (9:03,26) Kanada Ivanie Blondinová 42 b. (9:03,41) Japonsko Nana Takagiová 20 b. (9:03,43)
Nagano Kanada Ivanie Blondinová 61 b. (8:26,44) Japonsko Nana Takagiová 40 b. (8:26,57) USA Mia Kilburgová-Manganellová 20 b. (8:27,35)
Heerenveen Nizozemsko Melissa Wijfjeová 66 b. (8:11,74) Bělorusko Marina Zujevová 45 b. (8:12,54) Nizozemsko Irene Schoutenová 20 b. (8:30,63)
Celkové pořadí Kanada Ivanie Blondinová 548 bodů Nizozemsko Irene Schoutenová 492 bodů Japonsko Nana Takagiová 442 bodů 33. Nikola Zdráhalová 0 bodů

Týmový sprint[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas
Minsk NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Michelle de Jongová
Jutta Leerdamová
Letitia de Jongová
1:29,23 RuskoRusko Rusko
Irina Kuzněcovová
Angelina Golikovová
Olga Fatkulinová
1:29,95 JaponskoJaponsko Japonsko
Maki Cudžiová
Arisa Goová
Konami Sogaová
1:30,08
Tomaszów Mazowiecki RuskoRusko Rusko
Angelina Golikovová
Olga Fatkulinová
Darja Kačanovová
1:27,65 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Michelle de Jongová
Jutta Leerdamová
Sanneke de Neelingová
1:29,34 JaponskoJaponsko Japonsko
Maki Cudžiová
Arisa Goová
Konami Sogaová
1:29,65
Nur-Sultan NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Letitia de Jongová
Jutta Leerdamová
Michelle de Jongová
1:27,95 RuskoRusko Rusko
Angelina Golikovová
Darja Kačanovová
Irina Kuzněcovová
1:29,70 PolskoPolsko Polsko
Kaja Ziomeková
Andżelika Wójciková
Karolina Bosieková
1:30,09
Nagano NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Sanneke de Neelingová
Dione Voskampová
Michelle de Jongová
1:28,05 RuskoRusko Rusko
Olga Fatkulinová
Angelina Golikovová
Darja Kačanovová
1:29,11 JaponskoJaponsko Japonsko
Maki Cudžiová
Arisa Goová
Konami Sogaová
1:29,26
Celkové pořadí NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 468 bodů RuskoRusko Rusko 444 bodů ČínaČína Čína 338 bodů

Stíhací závod družstev[editovat | editovat zdroj]

Místo 1. místo Čas 2. místo Čas 3. místo Čas
Tomaszów Mazowiecki RuskoRusko Rusko
Jevgenija Lalenkovová
Jelizaveta Kazelinová
Natalja Voroninová
3:02,76 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Ireen Wüstová
Antoinette de Jongová
Melissa Wijfjeová
3:02,88 KanadaKanada Kanada
Ivanie Blondinová
Isabelle Weidemannová
Valérie Maltaisová
3:03,72
Nur-Sultan KanadaKanada Kanada
Ivanie Blondinová
Isabelle Weidemannová
Valérie Maltaisová
3:00,24 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Ireen Wüstová
Antoinette de Jongová
Melissa Wijfjeová
3:02,88 RuskoRusko Rusko
Natalja Voroninová
Jelizaveta Kazelinová
Jevgenija Lalenkovová
3:04,34
Nagano JaponskoJaponsko Japonsko
Miho Takagiová
Nana Takagiová
Ajano Satóová
2:56,37 KanadaKanada Kanada
Ivanie Blondinová
Isabelle Weidemannová
Valérie Maltaisová
2:57,81 RuskoRusko Rusko
Natalja Voroninová
Jelizaveta Kazelinová
Jevgenija Lalenkovová
3:02,39
Celkové pořadí KanadaKanada Kanada 324 bodů RuskoRusko Rusko 312 bodů NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 302 bodů

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]