Lovci duchů

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Supernatural: Bloodlines)
Skočit na: Navigace, Hledání
Lovci duchů
Logo seriálu
Logo seriálu
Základní informace
Původní název Supernatural
Žánr horor
drama
thriller
Formát seriál
Námět Eric Kripke
Sera Gamble
John Shiban
Raelle Tucker
Režie Kim Manners
Robert Singer
Philip Sgriccia
Charles Beeson
Hrají Jared Padalecki
Jensen Ackles
Misha Collins
Země původu USAUSA USA
Počet řad 11
Počet dílů 241 (seznam dílů)
Produkce a televizní štáb
Obvyklá délka 40-45 minut
Oficiální webové stránky
Lovci duchů na ČSFD SZ IMDb

Lovci duchů (v anglickém originále Supernatural) je americký dramatický seriál zaobírající se nadpřirozenými jevy. Hlavními postavami seriálu jsou dva bratři - Sam a Dean Winchesterovi, kteří putují napříč Amerikou a setkávají se s tvory, o kterých si mnozí myslí, že existují jen v legendách. První epizoda Lovců duchů byla odvysílána 13. září 2005 na stanici The WB, od roku 2006 je seriál vysílán na stanici The CW.

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Celý seriál pojednává o vztahu dvou bratrů, a to Sama Winchestera, jehož ztvárňuje Jared Padalecki, a Deana Winchestera v podání Jensena Acklese. Sam a Dean cestují napříč Amerikou v černé Chevy Impale 1967 a vyšetřují nejrůznější záhady či nevysvětlitelné jevy, jež se zakládají na pravdivých legendách z území Spojených států. Díky tomu tak máme možnost vidět nejen dobře známé nadpřirozené bytosti jako jsou upíři, vlkodlaci, duchové a démoni, ale také Wendiga, Strigu, Ženu v bílém či Měniče.

Po účinkování jako vedlejší postava ve 4. sérii, byl jako stálá postava na začátku 5. série obsazen představitel Castiela, Misha Collins .

Tvůrcem seriálu je Eric Kripke, mezi jehož předešlé projekty patří například horor Boogeyman. Vzhledem k tomu, že Lovci duchů (Supernatural) se skládají z množství epizod, je pod každým dílem podepsán jiný režisér. Nejčastěji se přitom režie ujal Kim Manners, jenž dříve pracoval na televizním trháku Akta X. Dalším častým režisérem je pak Phil Sgriccia a právě jeho epizody se obvykle řadí mezi ty nejlepší. Samotný Eric doposud režíroval pouze 20. díl druhé série, tedy „What is and What should never be“ ("Co je a co nikdy nemělo být"). Sera Gamble, Ben Edlund a zejména Robert Singer jsou pak producenty a autory mnohých epizod a jsou to rovněž tito lidé, bez nichž by seriál nebyl tím, čím je. Vedoucími producenty jsou dále Peter Johnson, McG a David Nutter.

Záměrem tvůrců bylo přinést na televizní obrazovky něco jako „horor na každý týden“, nicméně díky směsici dramatu, napětí a tajemna odlehčeného množstvím humoru se tedy během sledování jednotlivých epizod bojíte, smějete a pláčete zároveň. Právě z tohoto důvodu je show přístupná široké veřejnosti, o čemž svědčí i věková různorodost diváků. Bezpochyby jedním z nejpodstatnějších aspektů seriálu je sourozenecká láska. Způsob, jakým se bratři o sebe vzájemně starají, vás jednoduše chytí za srdce a okamžitě si zamilujete jejich vzájemné popichování a vtipkování. Jsou připraveni a odhodláni zemřít jeden pro druhého a právě to dodává seriálu na dramatičnosti. Další neodmyslitelnou součástí seriálu je však také hudba, která perfektně podtrhuje způsob života obou hlavních hrdinů. Z obrazovky tak zní tóny legendárních rockových skupin jako jsou AC/DC, Kansas, Boston, Blue Öyster Cult a další.

Dějové linie[editovat | editovat zdroj]

První série[editovat | editovat zdroj]

Hlavní dějová linie první série se soustředí na snahu Sama a Deana najít jejich zmizelého otce Johna, jenž se zaslepeně žene za vrahem své milované manželky Mary. Během pátrání se přitom setkávají s různými nadpřirozenými bytostmi, které ohrožují životy nevinných lidí. Úkolem obou bratrů je tato zlá stvoření zneškodnit, díky čemuž se nejednou při výkonu svého „povolání“ ocitnou na pokraji života a smrti. Zatímco starší Dean bere tento fakt jako neodmyslitelnou součást své práce, neboť její podstatou je zachraňování lidských životů, jeho mladší bratr Sam prahne pouze po pomstě, a tudíž se jeho jedinými zájmy stávají vypátrání otce a zabití démona zodpovědného za smrt jejich matky a Samovy přítelkyně Jessicy. Díky této skutečnosti často dochází ke vzniku konfliktů mezi oběma bratry, a atmosféra je proto poměrně napjatá. Nicméně postupně máme možnost sledovat pozvolné prohlubování jejich vztahu a upevňování bratrského pouta. Zda si však bratři opravdu plně uvědomí, je-li v životě důležitější msta anebo rodina, ukáže pouze čas. Tyto rozpory ovšem nejsou zdaleka jedinou překážkou, kterou musejí zdolat. V jednom z bratrů se totiž začaly probouzet zvláštní schopnosti a opět vyvstává otázka, podaří-li se jim v sobě najít dostatek sil a odhodlání, aby se s danou situací dokázali vyrovnat . Když konečně dojde k setkání s otcem, svého odhalení se dočká i tajemství jisté zbraně, jež jako jediná dokáže zabít cokoli. Zdá se tedy, že vše hraje do karet tří lovců, ale nakonec si démoni pro bratry připraví překvapení, které končí těžkým zraněním Deana. Závěr této řady je skutečně šokující a výborně navnadí na další sérii.

Druhá série[editovat | editovat zdroj]

Po nečekaném závěru první série se ocitáme v nemocnici, kde Dean bojuje o život. Sam se marně, leč ze všech sil, snaží vymyslet způsob, jak bratra před smrtí zachránit. Nakonec je to ale John, kdo situaci zdánlivě vyřeší – obětuje svůj život, aby mohl jeho starší syn žít. Bratři tak svého otce nalezli, aby jej opět a nyní definitivně ztratili a nezbývá jim nic jiného, než se s realitou smířit. Ovšem každý se s ní vyrovnává svým vlastním způsobem, a tudíž ani v této řadě není nouze o konflikty a vyhrocené situace. Již tak nelehký život bratrům ještě více zkomplikuje šokující tajemství týkající se Sama, které John těsně před svou smrtí svěřil Deanovi. S problémy se však nepotýkají pouze hlavní hrdinové, ale také nové postavy. Seznamujeme se totiž nejen s majitelkami motorestu Roadhouse, s Ellen Harvell, dávnou přítelkyní Johna, a s její mladou a tvrdohlavou dcerou Jo, ale i s podivínským géniem Ashem, jenž bratrům nesčetněkrát výrazně pomůže. Jak již bylo naznačeno, druhá série dějově navazuje na předcházející sezónu, a proto se hlavním cílem obou bratrů definitivně stává zabití žlutookého démona, vraha Mary a Jess. Nicméně příběh se dále rozvíjí a my se dovídáme, že i onen démon má své vlastní a nemalé plány, s nimiž úzce souvisí Samovy schopnosti. Pátrání po démonovi však není ani zdaleka jednoduché, a proto mladí Winchesterové, nadále zaměstnáni pronásledováním temných sil, využívají pomoci rodinného přítele Bobbyho, který je taktéž zkušeným lovcem. Zdali se jim nakonec podaří démona vyhledat a zneškodnit či nikoliv, máme možnost sledovat ve vskutku strhujícím finále této řady, kdy zjistíme, co je pro Deana tou nejdůležitější prioritou. Sam je zabit a jeho starší bratr neváhá zaprodat svoji duši, aby ho vrátil zpět mezi živé. Jakým způsobem se oba dokážou vypořádat s tím, že Deanovi zůstává pouhý rok života a podaří-li se Samovi bratra zachránit, se dozvíme ve 3. řadě seriálu.

Třetí série[editovat | editovat zdroj]

Od událostí, kterých jsme byli svědky ve finále druhé série, uplynul zhruba týden. Zdálo by se, že po zabití "Žlutoočka" bude většina problémů vyřešena, avšak opak je pravdou. Na svět totiž ze samotného pekla pronikly stovky démonů, které navíc po smrti největšího nepřítele Winchesterů nemá kdo vést, a pro uzavřenou komunitu lovců bojující s nadpřirozenem začalo období války. Bratři se však nepotýkají pouze s těmito temnými silami, ale musí řešit i spoustu dalších závažných problémů, jako je Deanův rychle se krátící rok života. Co celou situaci ještě zhoršuje, je fakt, že každý ze sourozenců k tomuto problému přistupuje jiným způsobem. Zatímco Dean, který se snaží svůj poslední rok na zemi pokud možno co nejvíc užít a nešetří lehkovážným chováním, je se svou smrtí a odchodem do pekla relativně smířený, Sam se zoufale snaží najít způsob, jak zrušit dohodu, kterou bratr uzavřel pro jeho záchranu, a neváhá vyzkoušet možné i nemožné, aby toho docílil a uchránil tak Deana před jeho krutým osudem. Je ochoten zaplést se i se záhadnou Ruby, jednou z nových postav, která mu sice nabízí svou pomoc, ale s níž není radno si zahrávat. Dalším problémem, který bratrům nikterak neusnadňuje život, je drzá zlodějka Bela. Právě ona je často zavádí do nebezpečných situací a kvůli ní se velmi rapidně sníží Deanovy šance na záchranu. Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje možný nástupce žlutookého démona, kterým je zákeřná démonka Lilith prahnoucí po smrti Sama. Vztah mezi bratry je mnohokrát vystaven těžké zkoušce a o dojemné, vtipné nebo hořkosladké momenty není v sérii nouze. Když si sami nevědí rady, opět se mohou spolehnout na pomoc přítele Bobbyho, do jehož minulosti budeme moci nahlédnout, a který s bratry bude rovněž hledat východisko z Deanovy závažné situace. Avšak jeho kontrakt je ve spárech až příliš silného soupeře a i přes veškerou vykonanou snahu vidí Sam v dech beroucím finále bratra umírat.

Čtvrtá série[editovat | editovat zdroj]

Dean je zachráněn z pekla a postupně zjistí, že ho zpět na zem přivedl anděl jménem Castiel, jeden z mnoha andělů, kteří se objeví během této série. Po opětovném shledání Sama a Deana začnou bratři spolupracovat s Castielem a společně se snaží překazit plán Lilith, jenž spočívá ve zlomení 66 pečetí a tím osvobození Lucifera. Vztah mezi bratry je značně napjatý, jelikož Sam dává přednost démonce Ruby, s níž si vybudoval vztah, zatímco byl Dean v pekle. Sáním její krve začne posilovat svoji démonickou stránku, aby získal dostatečnou sílu k poražení Lilith. Když se mu konečně podaří Lilith zabít, zjistí, že právě její smrt byla ona poslední pečeť, potřebná k uvolnění Lucifera, a že ho Ruby celou dobu podváděla. Dean ve snaze zastavit svého bratra však dorazí příliš pozdě a ani zabitím Ruby už nedokáže zabránit otevření Luciferova vězení a jeho osvobození.

Pátá série[editovat | editovat zdroj]

Hlavní dějová linie páté série se točí kolem boje s Luciferem a záchrany světa před Apokalypsou. Během série se Sam s Deanem stanou součástí boje mezi anděly a démony. Dozví se, že tento boj je jejich osudem, protože Sam se má stát schránkou pro Lucifera a Dean pro Michaela. Jelikož se jim nedaří žádným způsobem Lucifera porazit, začnou sbírat prsteny čtyř jezdců Apokalypsy, které jsou vlastně klíčem k Luciferovu vězení. Bratři musejí učinit rozhodnutí, jakou roli nakonec v boji o záchranu světa sehrají. Společně s Castielem a Bobbym zažívají těžké chvíle, jelikož se pro ně situace nevyvíjí nikterak příznivě. Přesto se však nevzdávají a za vzájemné podpory pokračují v bitvě až do konce.

Šestá série[editovat | editovat zdroj]

Sam je v kleci s Luciferem a Michaelem a Dean se usadil po boku Lissy a jejího syna Bena. Tato idyla končí již v prvním díle. Sam se neznámo jak dostal ven a dal se dohromady se svým "mrtvým" dědou a jeho partou. Hlavní zápletka se ukazuje ve chvíli, kdy zjistíme, že Samova duše zůstala v kleci. Dean se snaží najít způsob jak ji vrátit zpět a též ji úspěšně najde a nepomůže mu v tom nikdo jiný než smrt, ale je to samozřejmě něco za něco. Mezitím Castiel bojuje o svoje místo v nebi s Rafaelem. Do toho všeho je zapojený i Crowley alias nový král pekla, který hledá očistec, a jeho pomocník, dědeček Samma a Deana, mu v tom ochotně pomáhá, aby dostal zpět svou dceru, stejně jako Crowley přivedl zpět jeho.

Sedmá série[editovat | editovat zdroj]

Poté, co do sebe Castiel nasál duše z očistce, dostane se mu obrovské moci, kterou se nechá zlákat a začne si hrát na Boha. Brzy se však ukáže, že taková moc je nad jeho síly. Navíc se do něj z očistce dostali, kromě duší, i starodávná monstra zvaná Leviathani. Poté, co si Castiel uvědomí, že nedokáže svou moc zvládnout, vypustí duše zpátky do očistce, Leviathani v něm však zůstanou a posléze zmizí ve vodě, odkud mohou napadat lidi a brát na sebe jejich podobu. Jeden z lidí, za které se vydávají je vlivný obchodník Dick Roman, který se stává vůdcem Leviathanů a skrze svůj vliv chce ovládnut lidi, kteří jsou pro Leviathany potravou. Sam s Deanem se Dicka snaží zastavit, přičemž přijdou o několik spojenců. Mezi nimi je Bobby, který jim po smrti ještě chvíli pomáhá jako duch. Sam a Dean zjistí, že Dick Roman platí všude na světě archeologické vykopávky a zdá se, že něco hledá. Ukáže se, že je to destička o Leviathanech, kterou napsal boží písař, anděl Metatron. Deanovi a Samovi se podaří destičku získat a s ní i jediného člověka, který ji dokáže přečíst, proroka Kevina Trana. Z destičky zjistí, jak se dají Leviathani zabít a s pomocí Crowleyho Dean a Castiel zabijí Dicka Romana. Díky vedlejšímu efektu jsou ale smeteni z povrchu země a dostanou se do očistce.

Vedlejší linie série se zaměřuje na Samovy halucinace, ve kterých k němu mluví Lucifer. Ty se stupňují a Sam skončí v blázinci s akutní nespavostí, která ho může zabít. Zoufalý Dean vyhledá údajného zázračného léčitele, ze kterého se vyklube Castiel. O tom si Dean myslel, že zemřel, když Leviathani uprchli. Castiel však přežil a ztratil paměť. Díky Deanovi si vzpomene kdo je a zničený svou zodpovědností za problém s Leviathany převezme od Sama všechny vzpomínky na peklo. Sam je v pořádku a Castiel zůstává v blázinci. Později, i když stále mentálně labilní, pomůže bratrům se zničením Dicka Romana.

Osmá série[editovat | editovat zdroj]

Rok poté, co byli Dean s Castielem nasáti do očistce se Dean vrací zpět na Zemi bez Castiela, přičemž nese duši Benyho (upír z očistce). Oba bratři zahájí boj proti Crowleymu, aby získali démonskou tabulku, což by znamenalo možnost zavřít brány pekla a s ním u všechny démony. Anděl Castiel podvedl anděla jménem Naomi a ukradl přitom Andělskou tabulku. Dean zjistil, že by Sam při splnění všech třech zkoušek zemřel, tak mu dokončení poslední zkoušky rozmluvil. Brány pekel zůstaly otevřeny. Anděl Metatron podvedl Castiela krádeží milosti, což byla poslední přísada do kouzla na uzavření Nebe. Série končí dokončením kouzla, Nebe bylo uzavřeno a všichni Andělé padli na Zemi.

Obsazení a postavy[editovat | editovat zdroj]

     Podrobnější informace o postavách naleznete v článku Postavy ze seriálu Lovci duchů

Hlavní role[editovat | editovat zdroj]

Jared Padalecki Sam Winchester
Jensen Ackles Dean Winchester
Misha Collins Castiel (2008-2009 vedlejší postava, poté hlavní postava)

Vedlejší role[editovat | editovat zdroj]

Jeffrey Dean Morgan John Winchester
Samantha Smith Mary Winchester
Jim Beaver Bobby Singer (2006–2012)
Fredric Lehne ad. Azazel (2005–2007)
Nicki Lynn Aycox Meg Masters (2005–2006)
Samantha Ferris Ellen Harvelle (2006–2009)
Alona Tal Joanna Beth „Jo“ Harvelle (2006–2009)
Chad Lindberg Ash (2006)
Katie Cassidy Ruby (2007–2008)
Lauren Cohan Bela Talbot (2007–2008)
Genevieve Cortese Padalecki ad. Ruby (2008–2009)
Julie McNiven Anna Milton (2008–2010)
Mark Pellegrino Lucifer (2009–2012)
Richard Speight Jr. Gabriel (2007–2010)
Kurt Fuller Zachariah (2009–2010)
Mark Sheppard Crowley (2009–současnost)
Mitch Pileggi Samuel Campbell (2007–2011)
Cindy Sampson Lisa Braeden (2008–2012)
Sebastian Roché Balthazar (2009–2012)

Řady a díly[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Seznam dílů seriálu Lovci duchů.
Řada Díly Premiéra v USA Premiéra v ČR
První díl Poslední díl První díl Poslední díl
1 22 2005-09-1313. září 2005 2006-05-044. května 2006 2006-05-2626. května 2006 2006-09-1111. září 2006
2 22 2006-09-2828. září 2006 0207-05-1717. května 207 2008-01-066. ledna 2008 2008-06-011. června 2008
3 16 2007-10-044. října 2007 2008-05-1515. května 2008 2010-01-2222. ledna 2010 2010-05-077. května 2010
4 22 2008-09-1818. září 2008 2009-09-1010. září 2009 2010-05-1414. května 2010 2010-10-088. října 2010
5 22 2009-09-1010. září 2009 2010-05-1313. května 2010 2011-07-088. července 2011 2011-12-099. prosince 2011
6 22 2010-09-2424. září 2010 2011-05-2020. května 2011 2013-10-1515. října 2013 2014-01-2222. ledna 2014
7 23 2011-09-2323. září 2011 2012-05-1818. května 2012 bude oznámeno bude oznámeno
8 23 2012-10-033. října 2012 2013-05-1515. května 2013 bude oznámeno bude oznámeno
9 23 2013-10-088. října 2013 2014-05-2020. května 2014 bude oznámeno bude oznámeno
10 23 2014-10-077. října 2014 2015-05-2020. května 2015 bude oznámeno bude oznámeno
11 23 2015-10-077. října 2015 2016-05-2525. května 2016 bude oznámeno bude oznámeno

Prvky ze seriálu[editovat | editovat zdroj]

Impala[editovat | editovat zdroj]

Mezi poznávací znamení seriálu bezpochyby patří černě nalakovaný veterán Chevrolet Impala '67. Auto, všeobecně známé pouze jako Impala, jež se vyznačuje specifickým tvarem karoserie, slouží bratrům Winchesterovým jako spolehlivý dopravní prostředek, ve kterém cestují napříč celými Spojenými státy. Je čtyřdveřové, pyšní se osmiválcovým motorem, má zabudované rádio a kazetový přehrávač, ze kterého se za jízdy velice často ozývá klasický rock patřící do Deanovy hudební sbírky. V kufru má zabudovaný tajný prostor, jenž ukrývá nejrůznější druhy zbraní a předmětů, které bratři využívají v boji proti zlu.

Poprvé se Impala objevuje již v pilotním díle seriálu a už od počátku je jeho neodmyslitelnou součástí. Původním majitelem vozu byl John Winchester, který jej daroval staršímu synovi někdy před svým zmizením v Jerichu. Dean na Impalu nedá dopustit a často o ní hovoří jako o skutečné živé osobě, a proto není divu, že ji chrání skoro stejnou měrou jako svou rodinu. Navíc představuje jeho nejcennější majetek. Na konci 1.série byla Impala téměř zničena, když do ní plnou rychlostí narazil nákladní vůz, ale v epizodě 2x03 Bloodlust ji můžeme díky Deanovi spatřit kompletně opravenou a v celé kráse.

Impala se mezi fanoušky seriálu těší značné oblibě a je jí důvěrně přezdíváno "Metallicar". (Název vznikl spojením dvou slov - Metallica, což odkazuje na slavnou hudební skupinu a Deanův hudební vkus, a car, anglicky auto. Tedy něco jako "auto přehrávající Metallicu")

Colt[editovat | editovat zdroj]

Kolt byl spolu s třinácti originálními náboji z čistého kovu vyrobený pro lovce v roce 1835 Samuelem Coltem. Legenda praví, že tato zbraň je schopná zabít cokoliv, včetně nadpřirozených bytostí, které jsou imunní vůči ostatním zbraním. Také slouží jako klíč k otevření Ďáblovy brány. Šest nábojů z ní bylo použito předtím, než skončila v rukou Daniela Elkinse. Zatímco bratři Winchesterovi vyšetřují jeho záhadnou smrt, střetnou se se skupinou upírů, která tento Kolt Elkinsovi vzala. Později jej upíři vyměnili s Johnem Winchesterem za rukojmí, avšak v epizodě „In My Time of Dying“ se John rozhodl předat Kolt Azazelovi, aby tak zachránil život svého syna Deana po téměř smrtelné havárii. Na konci 2. série je poslední náboj Koltu použit k zabití Azazela a zbraň se poté zdá být zbytečná. Bobby se ji snaží opravit, bohužel neúspěšně. Objevuje se však Ruby, která mu s opravou a výrobou nových nábojů pomůže. V epizodě "Bedtime Stories" Sam zabije opraveným Koltem Crossroad démonku. Nakonec zbraň ukradne Bela a pokusí se zachránit si svůj život odevzdáním Koltu Lilith.

Jde o Colt Patterson, první revolver, který Sam Colt vyrobil a začal produkovat asi tak v letech 1836-1847. Na Koltu v seriálu se nachází latinský nápis – non timebo mala – v překladu „I’ll fear no evil“ („Nebudu se bát zla“).

Roadhouse[editovat | editovat zdroj]

Poprvé je nám tento motorest představen v epizodě „Everybody loves a clown“ ze druhé série a jeho majitelkou je Ellen Harvelle. Ellen má dceru Jo, která zde pracuje jako barmanka. To, že je motorest vyhledáván převážně lovci, není náhoda, neboť samotná rodina Harvellových má loveckou minulost a mnoho zkušeností s démony a jinými nadpřirozenými silami. Ellenin manžel William Anthony Harvelle byl velmi dobrým přítelem Johna Winchestera. Později se ukáže, že ten, kdo nese zodpovědnost za smrt Williama, je právě John. Tuto skutečnost Ellen velmi těžko snáší. Mezi stálé obyvatele motorestu se neřadí pouze Ellen se svou dcerou, ale také Ash, podivín a génius v jedné osobě.

V závěru druhé série, v epizodě nesoucí název „All hell breaks loose, Part 1“, se k motorestu, po naléhavém rozhovoru s Ashem, vydává Dean spolu s Bobbym, avšak když na místo dorazí, čekají na ně místo motorestu pouze jeho ohořelé trosky. Za zkázou motorestu nestojí nikdo jiný, než samotný Azazel, resp. jeho přívrženci. V navazující epizodě „All hell breaks loose, Part 2“ pak vychází najevo, že Ellen útok na Roadhouse přežila, neboť v tu dobu byla ve městě na nákupech. Ostatní lovci včetně Ashe však takové štěstí neměli a uhořeli.

Eric Kripke, autor seriálu, uvedl, že už od začátku nebyl spokojený s celou myšlenkou, která se motorestu Roadhouse týkala. Toto logicky vedlo k rozhodnutí motorest kompletně zničit. Sám autor prohlásil: „Jednoduše se nehodí do seriálu, jehož děj se odehrává na cestách. Takže… spalte ho“!

Bobbyho vrakoviště[editovat | editovat zdroj]

Vlastníkem a provozovatelem tohoto vrakoviště, s nímž se poprvé setkáváme v epizodě „Devil´s Trap“ a kde svého času přebývala také Impala, je Bobby Singer. Toto místo také po jistou dobu, kdy byli pronásledováni démonem jménem Meg, sloužilo bratrům Winchesterovým jako útočiště.

Od epizody „Born under a bad sign“ pobývá Bobby v Lawrence Country, v Jižní Dakotě. Avšak v epizodě „Dream a little dream of me“ je nám nabídnut pohled do Bobbyho původního domu a vyjde najevo, že v blíže neurčené minulosti, kdy Bobby ještě nebyl lovcem, vypadal jak exteriér, tak interiér domu mnohem útulněji a veseleji. A místo, které bylo přestavěno na vrakoviště, bylo původně polem. Takto vše vypadalo do doby, kdy Bobbyho manželka tragicky zemřela. Od té chvíle přestal Bobby dbát na vzezření domu a zaplnil jej obrovským množstvím nejrůznějších pastí a knih o okultismu. Dokonce se rozhodl prodat velkou část svého pozemku a na malém kousku půdy, který si ponechal, si zřídil vrakoviště a stal se lovcem.

Ve 4. epizodě 4. série, nazvané „Are you there God? It´s me, Dean Winchester“, se spolu s bratry Winchesterovými dovídáme, že se v Bobbyho novém domě nachází speciální protidémoní kryt. Zdi krytu jsou železné a pokryté solí a na podlaze i stropě je nakresleno mnoho ďáblových pastí. Místnost je tedy kompletně nepřístupná nejen démonům, ale také duchům a mnoha dalším nadpřirozeným bytostem. Tento úkryt používají Bobby a bratři ve chvílích, kdy potřebují v klidu přemýšlet a plánovat, protože absolutní ochrana před démony je v takových případech naprosto nezbytná.

Vymítání[editovat | editovat zdroj]

Vymítání je akt, při kterém se vyhání nebo odvrací démoni od míst, osob, nebo věci, které jsou posednuté démony. Během rituálu je nutná přísaha ve jménu Boha nebo vyšší síly. Rituály jsou prováděny Enochiánským jazykem, který je volně zaměnitelný za latinu.

Mezinárodní vysílání[editovat | editovat zdroj]

Země Vysíláno pod názvem Televizní stanice
ArgentinaArgentina Argentina Supernatural (původní verze) / Sobrenatural (španělská verze) Warner Channel
Telefé
ArménieArménie Arménie Գերբնական Armenian Public Television
AustrálieAustrálie Austrálie Supernatural Channel TEN
BelgieBelgie Belgie Supernatural VT4
Plug TV (francouzsky)
Bosna a HercegovinaBosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina Supernatural - not airing any longer in Bosnia OBN
BrazílieBrazílie Brazílie Supernatural (původní verze) / Sobrenatural (portugalská verze) Warner Channel a později SBT
BulharskoBulharsko Bulharsko Supernatural / Свръхестествено Nova Televizia
Česká republikaČeská republika Česká republika Lovci duchů Prima TV
Prima Cool
DánskoDánsko Dánsko Supernatural 3+
Dominikánská republikaDominikánská republika Dominikánská republika Sobrenatural TeleAntillas
Dubai Dubaj Supernatural Dubai One
EkvádorEkvádor Ekvádor Supernatural Warner Channel
FilipínyFilipíny Filipíny Supernatural AXN
FinskoFinsko Finsko Supernatural Sub
FrancieFrancie Francie Supernatural TF6
M6
HongkongHongkong Hongkong 狙魔人 TVB Pearl
AXN
ChileChile Chile Supernatural Warner Channel
RedTV
ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko Lovci na natprirodno HRT
IndieIndie Indie Supernatural AXN (3. série)
IndonésieIndonésie Indonésie Supernatural Trans 7
IrskoIrsko Irsko Supernatural TV3
IslandIsland Island Supernatural Stöð 2 Extra
ItálieItálie Itálie Supernatural Rai Due
FOX
Steel
Rai Quattro
IzraelIzrael Izrael על טבעי AXN
yes stars 2
JaponskoJaponsko Japonsko スーパーナチュラル Nippon Television
Jihoafrická republikaJihoafrická republika Jihoafrická republika Supernatural ActionX
SABC 3
JordánskoJordánsko Jordánsko Supernatural One TV
KanadaKanada Kanada Supernatural Citytv a Space (anglicky)
Ztélé (francouzsky)
The CW
KolumbieKolumbie Kolumbie Supernatural Warner Channel
CityTv
KostarikaKostarika Kostarika Supernatural Warner Channel
KuvajtKuvajt Kuvajt Supernatural One TV
LibanonLibanon Libanon Supernatural One TV
MaďarskoMaďarsko Maďarsko Odaát RTL Klub
MalajsieMalajsie Malajsie Supernatural TV3
AXN
MexikoMexiko Mexiko Supernatural Warner Channel
NěmeckoNěmecko Německo Supernatural Premiere
Pro7
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko Supernatural NET 5
NorskoNorsko Norsko Supernatural TV Norge
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland Supernatural TV2 (TVNZ)
PákistánPákistán Pákistán Supernatural AXN (3. série)
Palestinská autonomiePalestinská autonomie Palestinská autonomie Supernatural One TV
PanamaPanama Panama Supernatural Warner Channel
RPC Channel 4
PeruPeru Peru Supernatural Warner Channel
PolskoPolsko Polsko Nie z tego świata TVN (1. série)
TVN Siedem (2. série)
PortugalskoPortugalsko Portugalsko Sobrenatural RTP2
AXN
RumunskoRumunsko Rumunsko Supernatural: Aventuri in Lumea Intunericului PRO TV
RuskoRusko Rusko Сверхъестественное REN TV
ŘeckoŘecko Řecko Supernatural Star Channel
Saúdská ArábieSaúdská Arábie Saúdská Arábie Supernatural One TV
SingapurSingapur Singapur Supernatural MediaCorp TV Channel 5
AXN
SlovenskoSlovensko Slovensko Hrozba z temnoty TV Markíza
Spojené arabské emirátySpojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Supernatural One TV
Spojené královstvíSpojené království Spojené království Supernatural ITV1
ITV2
Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké Supernatural The WB
The CW
SrbskoSrbsko Srbsko Natprirodno TV Avala
Srí LankaSrí Lanka Srí Lanka Supernatural AXN (3. série)
SýrieSýrie Sýrie Supernatural One TV
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko Sobrenatural AXN
TVE
ŠvédskoŠvédsko Švédsko Supernatural SVT
ThajskoThajsko Thajsko ล่าปริศนาเหนือโลก! AXN
Tchaj-wanTchaj-wan Tchaj-wan 超自然檔案 AXN
TureckoTurecko Turecko Supernatural TNT
UkrajinaUkrajina Ukrajina Надприроднє 1+1
VenezuelaVenezuela Venezuela Supernatural Warner Channel

Supernatural: Bloodlines[editovat | editovat zdroj]

V roce 2014 byl plánován spin-offový seriál s názvem Supernatural: Bloodlines. Pro tento připravovaný projekt posloužila dvacátá epizoda deváté řady Lovců duchů (vysílaná 29. dubna 2014) jako backdoor pilot. Scénář tohoto dílu napsal Andrew Dabb a o režii se postaral Robert Singer. Nový seriál se od toho původního měl lišit tím, že se měl odehrávat jenom v jednom městě, Chicagu. Měl sledovat osudy tamějších lovců a příšer. K objednání seriálu ale pro sezónu 2014/2015 nedošlo.

První zmínku o plánovaném spin-offu vypustil do světa Robert Singer na SDCC 2013. Nedlouho na to bylo odhaleno i místo kde se bude seriál odehrávat, a že se bude soustředit na spory mezi chicagskými lovci a příšerami, také se divákům představí nové postavy. Dne 29. ledna 2014 The CW potvrdila původní název spin-offu Supernatural: Tribes. Později byly zveřejněny i popisy hlavních postav. Dva měsíce nato, 8. března 2014, oznámili, že projekt byl přejmenován na Supernatural: Bloodlines. Pilotní díl seriálu však stanice The CW na začátku května 2014 odmítla.[1]

Při vývoji Supernatural: Bloodlines sledoval Andrew Dabb spin-offy jiných seriálů, včetně show The Originals, Angel, Star Trek: Stanice Deep Space Nine a Námořní vyšetřovací služba.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Lucien Laviscount Ennis Ross
Sean Faris Julian Duval
Nathaniel Buzolic David Lassiter
Danielle Savre Margo Lassiter
Melissa Roxburgh Violet Duval
Stephen Martines Freddie Costa
Bryce Johnson Sal Lassiter
Erinn Westbrook Tamara

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Supernatural: Bloodlines na anglické Wikipedii.

  1. AUSIELLO, Michael. Fall TV Scoop: The CW Orders Four Dramas, Including Flash, iZombie and Jane the Virgin, Passes on Supernatural Spin-Off [online]. Tvline.com, 2014-05-08, [cit. 2014-05-08]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]