Strap-on dildo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Multifunkční strap-on dildo s dvoupásovým postrojem a zabudovaným vibračním vajíčkem.
Obraz Édouarda-Henri Avrila zachycující lesbický sex se strap-on dildem

Strap-on dildo, případně jen strap-on či připínací dildo, je erotická pomůcka v podobě umělého penisu na způsob dilda, který se připevňuje postrojem kolem beder. Jak samotné dildo, tak i postroj může být vyroben z řady různých materiálů. Pomůcka se používá k orálnímu, vaginálnímuanálnímu sexu, a to homosexuálnímiheterosexuálními páry. V případě heterosexuálních párů může jít o praktiku pegging, prodloužení penisu, případně může použití strap-on dilda kompenzovat poruchu erekce. K usnadnění průniku se strap-on dildem je možné použít lubrikační gel.

Materiál a provedení[editovat | editovat zdroj]

Postroj[editovat | editovat zdroj]

Postroje používané pro strap-on dilda se vyrábí ze syntetických materiálů (nylon), kůže, umělé hmoty, latexu, PVC či jsou součástí oděvů. Různí se i způsob jejich upevnění. Dildo může být kolem beder upevněno postrojem se dvěma či třemi pásy, případně pomocí korzetu či jiného druhu oděvu. Existují i postroje umožňující upevnění dilda na jinou část těla (například stehno) či rovněž může být dildo upevněno k libovolnému předmětu.

Pegging je heterosexuální praktika análního sexu

Dildo[editovat | editovat zdroj]

Materiály pro výrobu dilda jsou stejné jako u běžného dilda či vibrátoru. Pro strap-on dilda nicméně existují určité typy provedení. Může jít o „klasické“ strap-on dildo, kdy je k postroji upevněn umělý penis (dildo), případně o zvláštní dildo svým tvarem určené ke stimulaci bodu G či prostaty. Liší se i povrch dilda, který může být hladký či vzorovaný, případně vibrační nebo rotační.

Speciální variantou je tzv. hollow dildo (doslova „duté dildo“) pro muže. Jedná se o duté dildo, které se navléká na penis a popruhy upevňuje kolem beder.[1] Používá se za účelem prodloužení či zpevnění penisu a může kompenzovat erektilní dysfunkci.

Další možnosti[editovat | editovat zdroj]

V závislosti na uživateli strap-on dilda, tedy zdali je osoba, která má připevněné dildo muž či žena, je u některých typů této erotické pomůcky možné využít přídavnou erotickou stimulaci v podobě vibračního vajíčka, dilda či análního kolíku.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Strap-on dildo na anglické Wikipedii.

  1. KAUFMAN, Miriam. The Ultimate Guide to Sex and Disability: For All of Us Who Live With Disabilities, Chronic Pain, and Illness: Easy Read Large Edition. San Francisco: Read How You Want, 2010. 616 s. Dostupné online. ISBN 978-1458767912. S. 267. (anglicky) 

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • (anglicky) Bill Strong, Lori Gammon: Anal Sex for Couples, Triad Press, West Palm Beach 2006, ISBN 0-9650716-2-6
  • (anglicky) Tristan Taormino: The Ultimate Guide to Anal Sex for Women, Cleis Press, San Francisco 2006, ISBN 1-57344-221-6

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]