Steel Aréna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Steel Aréna
Steel Aréna
Steel Aréna
Poloha Nerudova 12
040 01 Košice, Slovensko
Souřadnice 48°42′54″ s. š., 21°14′53″ v. d.
Otevření 24. února 2006
Vlastník U. S. Steel Košice
Týmy

HC Košice,

Good Angels Košice (euroligové zápasy)
Kapacita
8 378

Steel Aréna – Košický štadión Ladislava Trojáka je nová domácí hala a hokejový stadion klubu HC Košice.

Stadion byl otevřen 24. 2. 2006. Jeho kapacita dosahuje 8 378 míst k sezení a stadion byl pojmenován na počest generálního sponzora klubu U. S. Steel Košice (člena americké ocelářské korporace United States Steel Corporation) a také na počest Ladislava Trojáka, košického hokejisty, který se jako první rodilý Slovák stal mistrem světa v tehdejším národním týmu Československa.

Steel Aréna je jeden z hostitelských stadionů, kde se hrálo Mistrovství světa v ledním hokeji 2011, které se konalo v Bratislavě a Košicích na Slovensku.

Steel Arénu od roku 2013 pravidelně využívá pro zápasy Euroligy ženský basketbalový klub Good Angels Košice. Divácká podpora tohoto družstva nemá v evropském ženském basketbalu obdoby. Již v listopadu 2007 byl v této hale sehrán zápas proti Spartaku Moskva, který navštívilo 7120 diváků, což tehdy znamenalo nový evropský rekord v počtu diváků na ženském basketbalovém utkání. V listopadu 2013 si do haly na zápas proti Jekatěrinburgu našlo cestu 7855 lidí a o měsíc později bylo toto číslo ještě vylepšeno v utkání proti Bourges, při kterém bylo i díky zvýšené kapacitě haly ohlášeno 8597 diváků. Toto číslo vydrželo na pozici euroligového rekordu do prosince 2014, kdy bylo pokořeno při utkání mezi družstvy Wisla Kraków a Galatasaray Istanbul, kterému v čerstvě otevřené Kraków Areně přihlíželo 12990 lidí. To znamená, že v současnosti je zápas Košice-Bourges na 2. místě euroligových tabulek a zároveň se jedná o 4. nejvyšší návštěvu ženského basketbalového utkání na evropském území.

Hudební události[editovat | editovat zdroj]

Aréna dosud hostila koncerty mnoha známých umělců, mezi kterými byli:

Gallerie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]