Stano Šimor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Stano Šimor
Základní informace
Narození1972 (49 let)
Žánrypopulární hudba
Povolánískladatel, producent
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Stano Šimor (* 1972) je belgicko-český producent a skladatel slovenského původu , který proslavil např. skupinu Lunetic a pracuje pro NETFLIX.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Stano Šimor (nar.1972) žije v Belgii a částečně v Praze, kde se stará o několik kapel a zpěváků.

V r.1992 jeho prvním hitem byl MACEJKO hudebně revoluční písnička s techno aranžemi. Dál mel na svědomí single Say Yeah, Move your Body a to už jako skupina Morhotronic , ve které taky vystupoval.

V r. 1995 se ze Slovenska přestěhoval do České republiky a obnovil Morhotronic už jako českou skupinu a on sám už byl v tom času jenom producentem. Největší hity byli So Romantic, Faster baby faster anebo Inside my soul a to v podobném soundu jak později začal taky dělat Sequentional One (pak ATB).

V roce 1997 jako producent a skladatel LUNETIC-u napsal přes 50 písniček - všechny klíčové hity a zprodukoval všechny 4 alba.

V roce 1999 byl osloven připravit comeback Heleny Vondráčkové a z jeho hudební produkce vyšli všechny comeback hity jako Dlouhá noc,Vodopád,Hádej atd.. Z jeho produkce pak vyšla další tři comebacková alba od r. 1999 do r. 2003.

V r. 2003 připravil jeden z nejhranějších alb v České republice pro Karla Gotta s názvem Pokaždé.

V r. 2004 producentsky postavil ukrajinsko-českou skupinu TOUCH s jejich hitem Ljubi menja po francuzky ,anebo i singl Pastoj.

V roce 2005 vyprodukoval v historii Superstar první duet zpěváků ze Superstar, a to ze dvou různých státu. V té době to byla zpěvačka Martina Schindlerová (Slovensko) a Patrick Jurdič (Chorvatsko). Oběma taky produkoval desku za kterou Martina Schindlerová dostala absolutního vítěze hudebních cen AUREL 2005.

V roce 2006 zprodukoval album zpěvačce Tereze Kerndlové - Have Some Fun a se stejným singlem pak vyhrála zpěvačka národní kolo Eurovize 2007. Následně pak reprezentovala Českou republiku ve finále Eurovize v Bělehradě.

V roce 2007 první ve světe vyprodukoval 'zpívající houslistky' G-Strinx a Golden Storm, čím se v Evropě roztrh pytel těchto kapel a v roce 2009 zvítězil zpívající houslista Alexander Rybak Eurovizi v Moskvě, kde totálně propadla a neuspěla.

V roce 2008 produkoval a napsal 3 alba a muzikál pro dětskou skupinu 5Angles, která už po prvním roce trvání vyprodala pražskou Lucernu. Rovněž nahrál se skupinou duet s Karlem Gottem – Hvězdný rej, kterou autorsky složil a i produkčně Stano Šimor připravil.

V roce 2011 vyprodukoval electro-dance zpěvačku MISTA, která v roce 2011 atakuje se svým singlem ROCK IT!(UNITED), Never Hide, Cash Out, Show Me, Catwalk Fever rotace celoplošných rádií v České a Slovenské republice, Belgii, Rumunsku, Holandsku, Španělsku, Německu, Maltě a v Asii.

Koncem roku 2019 vychází Mistě v České republice pod Šimorovou nový pop album s názvem Cesty života.

Od roku 1998 píše a produkuje pro belgické, turecké a německé interprety.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]