Stanislava Hronová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
prof. Ing. Stanislava Hronová, CSc., dr. h. c.
Narození 19. února 1954 (65 let)
Povolání pedagožka a ekonomka
Ocenění čestný doktor
Nuvola apps bookcase.svg Seznam dělSouborném katalogu ČR
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Stanislava Hronová (* 1954 Praha) je česká vysokoškolská pedagožka, prorektorka pro vědu a výzkum Vysoké školy ekonomické v Praze a členka Rady pro výzkum, vývoj a inovace při vládě České republiky (v letech 2010-2011 byla její 1. místopředsedkyní). Je mj. členkou Vědecké rady Vysoké školy ekonomické v Praze, členkou Vědecké rady ČVUT a členkou Vědecké rady Technické univerzity Liberec.

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor statistika. Ve stejném oboru se i habilitovala a v roce 2001 získala titul profesor pro obor statistika. V roce 2011 obdržela čestný titul čestný doktorát.

Je nositelkou řádu akademických palem, vysokého státního vyznamenání Francouzské republiky za rozvoj vědy a školství.[1]

Patří mezi uznávané[zdroj?] statistiky a ekonomy, zejména v oblasti národních účtů, hospodářské a sociální statistiky a makroekonomických agregátů. Její publikační činnost čítá téměř tři desítky knih, monografií a slovníků a desítky článků a odborných statí. Je členkou řady odborných grémií v České republice i v zahraničí.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Rytířka Řádu akademických palem

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]