StandaShow

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Stanislav Hruška
StandaShow.jpg
Základní informace
Přezdívka StandaShow
Datum narození 21. července 1989 (30 let)
Místo narození Československo Bruntál, Československo
Bydliště Česko Praha, Česko
Partner(ka) Alžběta Švarcová
YouTube
Název kanálu StandaShow
Založení kanálu Cobblestones 19. února 2012 StandaShow 25. února 2013
Počet odběratelů 73 000 (k 22. listopadu 2019)
Zaměření rozhovor, talk show, vlog
Jazyk čeština
Web www.standashow.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Stanislav Hruška, na internetu vystupující pod názvem StandaShow (* 21. července 1989, Bruntál) je český youtuber, a streamer na YouTube a platformě Twitch. Tvoří obsah především pro dospělé publikum.

Život[editovat | editovat zdroj]

Stanislav Hruška se narodil a vyrůstal v Bruntále, kde vystudoval základní školu a gymnázium. Později se přestěhoval do Prahy, kde pracoval jako programátor, například v Českém rozhlase[1] nebo v Seznam.cz.

V roce 2017 se Standa rozhodl, že v předchozí práci v Seznam.cz dá výpověď a bude se věnovat naplno tvorbě videí. V tomto roce dostal také nejvyšší příspěvek na českém YouTube a to 1,61 Bitcoinů[2]. V roce 2018 dostal Standa dočasný zákaz streamování na YouTube, kvůli čemuž se částečně přesunul na platformu Twitch. Svoji talk show tak začal streamovat na Twitchi a poté zveřejňovat na YouTube sestříhaný záznam. Původní monology začínal Standa postupem času měnit za rozhovory. Svou tvorbu financuje pomocí dobrovolných darů od fanoušků, z reklamy na YouTube a příjmů z Twitche. V roce 2019 se Standa rozhodl financovat svou tvorbu také přes platformu Patreon, kde má divák za měsíční poplatek k dispozici celé záznamy streamů a bonusový obsah v podobě podcastů.[3][4]

Tvorba[editovat | editovat zdroj]

V únoru 2012 si na platformě YouTube založil kanál Cobblestones, kde natáčel let's play videa ze hry Minecraft. Pomocí těchto videí si tak zdokonaloval svoji schopnost mluvit před kamerou. Mnoho lidí se často na tyto stará videa rádi dívají. Natáčení těchto videí se začalo komplikovat, důvod je soukromá pouze mezi Standou a jeho kamarádem Márou. 25. února 2013 si na platformě YouTube založil další kanál, který pojmenoval StandaShow. Na tento kanál začal točit nejprve nové série Minecraftu, a začal streamovat svoji talk show, původně bez obrazu a později se ve videích objevil i obraz z videokamery. Standova talk show začínala pod názvem Nedělní povídání a pokračovala jako Úterní povídání u pivka. V začátcích svého kanálu tvořil Standa videa bez obrazu, která se zaměřovala na politiku, technologie, společenské dění nebo Standovy zkušenosti a příběhy ze života. Postupem času přidal ke komentování těchto témat a rozebírání je s fanoušky i rozhovory s hosty. Hosté jsou různorodí, v minulosti už navštívili StandaShow politici jako např. Mirek Topolánek, Michal Horáček, Ivan Bartoš, Matěj Stropnický, Zdeněk Hřib, Vít Jedlička, Edvard Kožušník, Jan Bartošek nebo Petr Mach, dále také umělci jako Pokáč, Vladimír Škultéty, Jana Yngland Hrušková nebo jiní YouTubeři jako Tary, Ati, Crafák nebo Starý mrzout.[5] Celý kanál i svůj Instagram má sladěné do zelené barvy. Jeho nejznámější videa jsou vyjádření o aféře s Teri Blitzen a Bubbleology, které bylo živě vysíláno v červenci 2016, nebo 7 dní v absolutní tmě.

Hosté[editovat | editovat zdroj]

2020[editovat | editovat zdroj]

2019[editovat | editovat zdroj]

2018[editovat | editovat zdroj]

2017[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. https://www.rozhlas.cz/lide/novamedia/_zprava/stanislav-hruska--1458795
  2. https://bitcoinblog.cz/lhal-cesky-youtuber-stanislav-hruska-standashow-o-rekordnim-bitcoinovem-daru-donatu/
  3. YOUTUBEŘI.CZ. Youtubeři.cz - Mám 170 Patreonů. A co bude dál.... youtuberi.cz [online]. [cit. 2019-08-02]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-08-02. (česky) 
  4. http://objevit.cz/standa-hruska-standashow-chtel-bych-aby-slovo-youtuber-nebylo-sproste-slovo-cast-1-t230873
  5. YouTuber zašel na pivo s Mirkem Topolánkem a leccos nám na něj prozradil. A před druhým kolem zve prezidenta Zemana. page-maintitle-short-default [online]. [cit. 2019-08-10]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]