Střelba v kostele v Sutherland Springs

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Střelba v kostele v Sutherland Springs
Mrtví lidé 26
Zranění lidé 20
Datum 5. listopadu 2017
Místo USA Sutherland Springs, Texas
Pachatelé Devin Patrick Kelley
Použité zbraně puška Ruger AR-556
Souřadnice
Sutherland Springs
Sutherland Springs

Střelba v Sutherland Springs se odehrála 5. listopadu 2017 v baptistickém kostele v texaském městě Sutherland Springs asi 48 kilometrů východně od San Antonia.

Průběh útoku[editovat | editovat zdroj]

Pachatel Devin Patrick Kelley při útoku zabil 26 lidí a dalších 20 zranil. Místní ozbrojený občan konfrontoval a dvakrát postřelil Kellyho, poté co opustil kostel. Zrněný pachatel se pokusil ujet automobilem, ale havaroval a byl nalezen s prostřelenou hlavou. Šlo o největší masakr způsobený jedincem v dějinách Texasu, stejně jako nejvražednější útok na kostel v dějinách USA, který předčil útok na kostel v Charlestonu z roku 2015.

Pachatel[editovat | editovat zdroj]

Kelly byl právně nezpůsobilý k držení zbraní a munice, neboť byl vojenským soudem amerického letectva usvědčen z domácího násilí. Letectvo ale rozsudek nenahlásilo do federální databáze spravované FBI, která slouží k prověřování lidí kupujících zbraň.

Oběti[editovat | editovat zdroj]

Útok se odehrál během nedělní bohoslužby. 26 lidí bylo zabito a dalších 20 bylo zraněno. 23 lidí bylo zabito v kostele, dva venku a jedna osoba zemřela po převozu do nemocnice. Mezi 26 oběťmi byla také žena v osmém měsíci těhotenství. Věk obětí se pohyboval v rozmezí 18 měsíců až 77 let. Polovina obětí byli děti.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Sutherland Springs church shooting na anglické Wikipedii.