Středisko volného času Méďa, Krnov

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Středisko volného času Krnov
Budova střediska volného času Krnov
Budova střediska volného času Krnov
Zkratka SVČ Krnov
Vznik 1908
Sídlo Dobrovského 16, Krnov
Ředitelka Veronika Kozlíková
Oficiální web www.svckrnov.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Středisko volného času Krnov (SVČ Krnov), dříve též Dům dětí a mládeže, je instituce Moravskoslezského kraje nacházející se ve městě Krnově, zaměřená na zabezpečení volnočasových aktivit dětí, mládeže i dospělých. Činnost SVČ Krnov je rozdělena do několika odvětví s odlišným zaměřením. Fungují zde centra sportovních, uměleckých, tanečních, estetických, sportovně-esteticko-sociálních, technicko-sportovních, dramatických, jazykových aktivit, informatiky aj.

Historie SVČ Méďa[editovat | editovat zdroj]

Budova SVČ Méďa byla postavena podle návrhu krnovského rodáka a významného českého i evropského architekta Leopolda Bauera roku 1908. Zpočátku však sloužil jako Střelecký dům, ve kterém se konaly střelecké soutěže nejrůznějších střeleckých spolků a také zde byly pořádány honosné večírky a rauty povětšinou německého obyvatelstva města Krnova. V důsledku změn, které nastaly po konci druhé světové války, při kterých došlo ke konfiskaci majetku a vzniku pionýrské organizace, byl roku 1949 založen Dům pionýrů a mládeže. Poslední změna nastala po sametové revoluci v roce 1989, kdy došlo ke změně názvu na Dům dětí a mládeže, ke kterému bylo v roce 1997 přidáno slovo Méďa, s kterým je dodnes pevně spjato. V roce 1997 bylo město Krnov postiženo povodněmi, jejíž dopady na SVČ Méďa byly značné. Celý areál musel být důkladně opraven, což si vyžádalo téměř celý rok.

Charakteristika nabízených služeb[editovat | editovat zdroj]

SVČ Méďa je pořadatelem mnoha akcí, z nichž některé jsou pravidelné již několik let, ku příkladu Od srdce k srdci, Bambiriáda, Olympijské hry v lehké atletice mateřských školek, Zahradní slavnosti či zábavné večírky pro seniory. Za mnohaleté působení dosáhl SVČ Méďa mnoha úspěchů ve všech odvětví, zejména pak v odvětví tancování, orientačního běhu, kynologie a bojových umění. Kromě volnočasových aktivit se SVČ Méďa aktivně podílí na akcích pro prevenci drog a kriminality.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]