Sportovní lezení na Letních olympijských hrách mládeže 2018

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
I. Sportovní lezení
na III. Letních olympijských hrách mládeže
Základní informace
Sport sportovní lezení
Země ArgentinaArgentina Argentina
Rok —.. *LOHM 2018* ..LOHM 2022
Organizace MOV; IFSC; ; ČHS
Web ifsc-climbing.org horosvaz.cz
Obtížnost
Město Buenos Aires
Datum 7.10. října
Zlato Japonsko Keita Dohi
Rakousko Sandra Lettner
Stříbro Japonsko Šúta Tanaka
Slovinsko Vita Lukan
Bronz Francie Sam Avezou
Rakousko Laura Lammer

Sportovní lezení bylo na letních olympijských hrách mládeže poprvé v roce 2018, v argentinském Buenos Aires od 7. do 10. října 2018.

Závodilo se v kombinaci disciplín podle olympijského formátu, v pořadí disciplín: lezení na rychlost, bouldering a lezení na obtížnost, z kvalifikace postupovalo do finále šest závodníků, body se počítaly násobením výsledků z jednotlivých disciplín (vítězové měli nejméně bodů).

Nominační kvóty u chlapců i dívek byly naplněny na základně výsledků mistrovství světa juniorů 2017 (15/14 závodníků) a z dalších pěti juniorských kontinentálních mistrovství v roce 2017 (vždy 1 závodník, z panamerického 2), z hostující země se účastnila pouze jedna závodnice (celkem 21).[1]

Kalendář závodů[editovat | editovat zdroj]

  • 7. října: kvalifikace dívek (R,B,O)
  • 8. října: kvalifikace chlapců (R,B,O)
  • 9. října: finále dívek (R,B,O)
  • 10. října: finále chlapců (R,B,O)

Výsledky kombinace[editovat | editovat zdroj]

Chlapci[editovat | editovat zdroj]

výsledky šestice finalistů jsou jen z finále

Pořadí Kombinace Rychlost Bouldring Obtížnost Body
1 Japonsko Keita Dohi 2 1 3 6
2. Japonsko Šúta Tanaka 6 3 1 18
3. Francie Sam Avezou 1 5 6 30
4. Itálie Filip Schenk 4 2 4 32
5. Čína Yufei Pan 3 6 2 36
6. Bulharsko Petar Ivanov 5 4 5 100
7. Francie Nathan Martin 12 3 9 324
8. Jižní Korea Donghyun Jang 1 20,5 19 389.5
9. Čína Dichong Huang 5 10 10 500
10. Jižní Korea Seongmin Eom 6 13 7 546
11. Ukrajina Yaroslav Tkach 2 17 20 680
12. Ekvádor Galo Hernandez 10 12 8 960
13. Singapur Chong Kiat Mark Chan 11 8 12 1056
14. Ekvádor Nickolaie Rivadeneira 4 20.5 14 1148
15. Rakousko Nicolai Uznik 18 11 6 1188
16. Belgie Lukas Joris E Franckaert 20 4 17 1360
17. Španělsko Mikel Asier Linacisoro Molina 8 16 15 1920
18. Indie Bharath Pereira 7 14 21 2058
19. Slovensko Peter Kuric 16 18 13 3744
20. Jihoafrická republika David Anthony Naude 17 15 16 4080
21. Austrálie Ned Middlehurst 21 19 18 7182

Dívky[editovat | editovat zdroj]

výsledky šestice finalistek jsou jen z finále

Pořadí Kombinace Rychlost Bouldring Obtížnost Body
1. Rakousko Sandra Lettner 3 3 2 18
2. Slovinsko Vita Lukan 6 1 3 18
3. Rakousko Laura Lammer 1 4 5 20
4. Německo Hannah Meul 4 5 1 20
5. Rusko Jelena Krasovská 2 6 4 48
6. Japonsko Mao Nakamura 5 2 6 60
7. Polsko Aleksandra Kalucka 1 17 16 272
8. Polsko Natalia Kalucka 2 12 14 336
9. Argentina Valentina Aguado 6 7 11 462
10. Itálie Laura Rogora 13 5 8 520
11. Francie Nolwenn Arc 21 10 3 630
12. Chile Alejandra Contreras 5 14 10 700
13. Slovinsko Lucka Rakovec 12 13 5 780
14. Rusko Luiza Emeleva 9 8 12 864
15. Francie Lucile Saurel 7 11 15 1155
16. Thajsko Narada Diszabut 11 15 20 3300
17. Švýcarsko Hannah Hermann 15 18 13 3510
18. Kanada Catherine Carkner 18 16 19 5472
19. Jihoafrická republika Angela Lara Eckhardt 19 20 17 6460
20. Švýcarsko Annalisa Tognon 20 19 18 6840
21. Nový Zéland Sarah Tetzlaff 16 21 21 7056

Pořadí zemí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Stát Zlato Stříbro Bronz
1. JaponskoJaponsko Japonsko 1 1
2. RakouskoRakousko Rakousko 1 1
3. SlovinskoSlovinsko Slovinsko 1
4. FrancieFrancie Francie 1

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Ifsc-climbing.org: Systém kvalifikace na LOHM 2018

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]