Spojení demokraté – sdružení nezávislých

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Spojení demokraté – sdružení nezávislých
SídloLounských 791/10, Praha, 140 00, Česko
IČO26595940 (PSH)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Spojení demokraté – sdružení nezávislých (zkratka SD–SN) je malá česká politická strana, která v letech 20022006 působila pod názvem Evropští demokraté. Po spojení Evropských demokratů s SNK sdružení nezávislých v lednu 2006 přešla naprostá většina členů do nové strany SNK Evropští demokraté, zatímco SD SN zůstala jako tzv. zbytkový subjekt.

Za stranu byla v prvním kole opakovaných senátních voleb 2017 zvolena bezpartijní politička Alena Dernerová v obvodu č. 4 – Most, čímž obhájila svůj mandát.[1]

Činnost[editovat | editovat zdroj]

Strana vznikla zejména za účelem vyrovnání závazků po původní straně Evropští demokraté. Jedním z cílů bylo také zabránit možnému sporu v kauze výplaty 12 milionů za pražské komunální volby v roce 2002 Evropským demokratům, pokud by tato zanikla bez náhrady (nová strana SNK ED je z formálního hlediska pouze přejmenovaným SNK sdružení nezávislých).

SD–SN sídlí ve stejné budově jako SNK ED. Předsedkyní strany byla k polovině roku 2017 Eva Štěpánková a místopředsedkyní pak Iveta Mayerová.

Funkci předsedy dříve zastával Jakub Zvoníček.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. V opakovaných senátních volbách na Mostecku zvítězila Dernerová [online]. Ceskatelevize.cz, 2017-01-28 [cit. 2017-01-29]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]