Spider-Man (filmová série)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Spider-Man měl dohromady spoustu filmových zpracování. Objevil se ve svých sólových filmech, ale i v jiných superhrdinských filmech.

Původní filmy[editovat | editovat zdroj]

The Amazing Spider-Man[editovat | editovat zdroj]

V roce 1978 byl natočen seriál The Amazing Spider-Man s hlavní rolí Nicholase Hammonda. O rok později 1979 bylo natočeno pokračování Spider-Man Strikes Back a hlavní roli si opět zahrál Nicholas Hammond. Poslední pokračování bylo natočeno v roce 1981 s názvem Spider-Man Dragon`s Challenge hlavní roli si naposledy zahrál Nicholas Hammond.

Filmy Sama Raimiho[editovat | editovat zdroj]

Spider-Man[editovat | editovat zdroj]

V roce 2002 firma Sony Pictures Entertainment (které Spider-Man od roku 1995 patří) film Spider-Man (film) a hlavní roli si zahrál tehdy ne moc známý Tobey Maguire. V roli záporáka (Green Goblina/Normana Osborna) byl Willem Dafoe. Film měl obrovský úspěch a hned bylo naplánované pokračování.

Spider-Man 2[editovat | editovat zdroj]

V roce 2004 bylo natočeno první pokračování s názvem Spider-Man 2. V hlavní roli se opět představil Tobey Maguire. Roli záporáka získal Alfred Molina a zahrál si Dr.Octopuse. Film měl opět značný úspěch.

Spider-Man 3[editovat | editovat zdroj]

Díky značnému úspěchu předchozího dílu bylo v roce 2007 natočeno druhé pokračovaní s názvem Spider-Man 3.V hlavní roli se zase představil Tobey Maguire a role záporáků získali Topher Grace který hrál Venoma a Tomas Haden Church, který hrál Sandmana. Film již neměl moc velký úspěch a tak se další pokračování netočilo. Tobey Maguire se stal po ztvárnění role Spider-Mana hvězdou.

Filmy Marca Webba[editovat | editovat zdroj]

Amazing Spider-Man[editovat | editovat zdroj]

Sony se rozhodl, že uvede na plátna nový snímek o pavoučím muži. Ovšem celé odznova-reboot celé Raimiho série. V roce 2012 tak na plátna vstoupil Amazing Spider-Man s hercem Andrew Garfieldem v hlavní roli. Roli záporáka (Lizard) získal Rhys Ifans.Film neměl moc úspěch, ale Sony doufal, že pokračování bude mít větší úspěch.

Amazing Spider-Man 2[editovat | editovat zdroj]

Sony tedy natočil v roce 2014 pokračování s názvem Amazing Spider-Man 2.V hlavní roli se znovu objevil Andrew Garfield. Role záporáku měli Jamie Foxx jako Electro a Dane Deehan jako New Goblin.Z důvodu obrovského neúspěchu nebylo plánované pokračování.

Marvel Cinematic Universe[editovat | editovat zdroj]

Captain America: Občanská válka[editovat | editovat zdroj]

V roce 2015 se Sony dohodl s Marvelem, že se Spider-Man může objevit v několika filmech MCU. Prvním z nich byl Captain America: Občanská válka.V těchto filmech hrál Spider-Mana Tom Holland.

Spider-Man: Homecoming[editovat | editovat zdroj]

Dalším filmem v dohodě je film (2017) Spider-Man: Homecoming. Tento film měl jako hlavního padoucha Vultura a objevil se zde několikrát i Tony Stark (Iron Man). Byla oznámena práce na sequelu.

Avengers: Infinity War[editovat | editovat zdroj]

Spider-Man se zde objeví vedle velké řady postav z MCU, jako například Avengers, Strážci Galaxie, Doctor Strange, Ant-Man... Objeví se zde v speciálním obleku, který mu Stark vyrobil.

Avengers: Endgame[editovat | editovat zdroj]

Ve světě ve kterém Thanos zabil půlku všech žijících stvoření se bude odehrávat nejnovější díl Avengers. Zde se objevil až ve finální bitvě, kdy přišli ostatní oživení hrdinové spolu s čaroději.

Spider-Man: Far From Home[editovat | editovat zdroj]

Je pátý film s Tomem Hollandem, Tento film se odehrává krátce po událostech z předchozího snímku, Avengers: Endgame ve kterém bude cestovat po Evropě, hlavně Londýn, Paříž, Berlín, Benátky a Praha. (Díky tomu se natáčelo i v České republice, v Praze a Liberci.) Agent Nick Fury ho zkontaktuje a požádá ho jako Spider-Mana na pomoc kvůli nové hrozbě způsobenou lusknutím rukavice nekonečna.