Speciální čarodějnický díl XVI

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl
360. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror XVI
Číslo řada 17
díl 4
Premiéra 6. listopadu 2005
Tvorba
Scénář Marc Wilmore
Režie David Silverman
Prod. kód GABF17
Hosté

Terry Bradshaw jako on sám
Dennis Rodman jako on sám

Posloupnost dílů
← Předchozí
Milhouse z písku a mlhy
Následující →
Návrat nezdárného syna
Seznam dílů 17. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl (neoficiálně Speciální čarodějnický díl XVI) (anglicky Treehouse of Horror XVI) je 4. epizoda 17. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 6. listopadu 2005. Scénář napsal Marc Wilmore.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizoda je rozdělena na tři části: Bart robot (B.I.: Bartificial Intelligence), Přežijí jen ti nejtlustší (Survival of the Fattest) a Kostým jako ulitý (I've Grown a Costume on Your Face).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Kang a Kodos sledují ve své vesmírné lodi baseball v televizi. Hra jim přijde velmi nudná a hráči na steroidech jako monstra. Rozhodnou se hru zrychlit. Jeden z nich vystřelí zrychlující paprsek. Stále jim to ale přijde jako nuda. Zrychlí ještě více. Vesmír se začne hroutit. Veškerá existence je zničena.

Bart robot[editovat | editovat zdroj]

Bart se rozhodne skočit z okna. Skončí v nemocnici v hlubokém kómatu. Doktor DlahaMarge a Homerovi leták, podle kterého si mohou pořídit robotického syna. Marge i Homerovi se zalíbí a pojmenují ho David. Pouze Líza je z něj trochu nervózní.

V nemocnici se Bart probudí a vydá se domů. Tam najde rodinu jak si vychvalují nového syna. David Bartovi nabídne, že by mohli být kamarádi. Bart odmítá. Ve škole spolu soupeří, ale David je oblíbenější. Homer tedy odveze Barta do lesa, kde ho nechá. V lese narazí na další odhozené roboty. Roboti se na noc vypínají. Ráno se probudí a chybí jim součástky. Bart jim je ukradl a stal se z něj kyborg. Vrátí se domů a rozřízne Davida podélně napůl a Homera v pase.

Přežijí jen ti nejtlustší[editovat | editovat zdroj]

Smithers doručí do domu Simpsonových dopis. V něm stojí, že pan Burns zve Homera na lov na své panství. Homer pozvání přijme. V domě pana Burnse sedí u dlouhého stolu ještě společně s Lennym, Carlem, Barneym, Vočkem, Melem, Seymourem, Williem, Ottem, Apuem, šerifem, Dewey Largem, profesorem, Kirkem, Komiksákem, Kentem a dalšími. Do dveří vejde pan Burns a vysvětlí jim, proč je sezval. Všichni se účastní lovu v té nejnebezpečnější hře na světě. Všichni budou lovnou zvěří, ale protože je laskavý, dá jim 5 minut náskok. Komiksák odmítne 5 minut běžet a pan Burns ho na místě zastřelí, aby se prolomily ledy. Kdo se dožije zítřejšího poledne vyhrává svobodu. Všichni se dávají na útěk a za nimi ve svém autě jede pan Burns. Prvním mrtvým je Apu. Pak pronásleduje Homera, ale nemůže ho trefit. Doma to ve své televizi sledují Marge s Lízou. Dalším mrtvým je Šáša Krusty. Homer běží lesem a schová se za kmenem. Ze stromu mu Vočko řekne, ať se schová s ostatními v koruně. Když se ale pokusí vylézt nahoru, strom se ohne a pak katapultuje všechny pryč. Když letí nad Burnsem, všech 6 kromě Vočka postupně zastřelí. Vočko se napíchne na hromosvod na střeše. Posledním přeživším je Homer. Schovává se před ním na stromě, ale spadne z něj přímo před Burnse. Ten na něj míří zbraní, ale Marge ho bouchne pánví přes hlavu a zachrání tak na poslední chvíli Homera.

Kostým jako ulitý[editovat | editovat zdroj]

Na radnici se vyhlašuje vítěz soutěže o nejlepší kostým. Vyhrává čarodějnice. Obyvatelé chtějí vědět, kdo se pod kostýmem schovává, ale vyjde najevo, že to není kostým. Obyvatelé ji obviní z podvodu a starosta anuluje její výhru. Ona je za trest všechny promění v jejich kostýmy. Z Marge je kostlivec, Homer nemá hlavu, Bart je vlkodlak, Líza je Einstein a Maggie je čarodějka. Líza si všimne, že Maggie umí kouzlit. Jedna část obyvatel ale nic měnit nechce. Maggie váhá a pak je všechny promění v dudlíky. Nakonec se objeví Dennis Rodman.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Část Bart robot je parodie na film A.I. Umělá inteligence.
  • Jméno robota, který nahradil Barta, je stejné jako jméno robota ve filmu A.I. Umělá inteligence.
  • Část Kostým jako ulitý je parodií na film Halloween 3.