Speciální čarodějnický díl VIII

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl VIII
Treehouse of Horror VIII
182. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 9
Díl: 4
Kód: 5F02
Premiéra: 26. října 1997
Scénář: David X. Cohen, Ned Goldreyer a Mike Scully
Režie: Mark Kirkland
Gaučový gag: Rodina si sedne na gauč. Ruce a nohy jim zachytí kovová pouta a jejich hlavy přikryje kovové víko. Pak dostanou elektrický šok.

Speciální čarodějnický díl VIII (anglicky Treehouse of Horror VIII) je 4. epizoda 9. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 26. října 1997. Scénáře napsali Mike Scully, David S. Cohen a Ned Goldreyer.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizoda je rozdělena na tři části: Homer a mutanti (The HΩmega Man), Moucha versus moucha (Fly vs. Fly) a Jak si upéct čarodějnice (Easy-Bake Coven).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Objeví se cenzor Foxu. V ruce drží scénář k této epizodě a postupně škrtá některé řádky se slovy „Ne“. Pak se u jedné scény zasměje, ale ihned s vážnou tváří řádek škrtá. Divákům poté oznámí, že tato epizoda je mládeži přístupná. Pak ale ikona označující vhodnost epizody vytáhne obrovský nůž a cenzora bodne do zad. S každým dalším bodnutím se ikona postupně mění, vždy je epizoda vhodnější jen pro starší diváky, nakonec se na ní objeví číslo 666.

Homer a mutanti[editovat | editovat zdroj]

Francie vyhrožuje Springfieldu odvetou za to, že si starosta utahoval z žabích stehýnek. Starosta se ale odmítne omluvit. Marge pošle Homera pro jistotu koupit nějaký protiatomový kryt. Ten jde za Hermanem a prohlíží si tam jeden kryt. Mezitím Francouzi pošlou na Springfield bombu. Ta na oběžné dráze málem zasáhne loď Kanga a Kodos. Bomba zasáhne město a všichni umírají. Homer pak vyleze z krytu a zjistí, že jsou všichni ve městě mrtví. Začne si užívat. V kostele tancuje nahý. Tam ho vyruší tajemné postavy - přeživší po výbuchu, kteří podlehli mutaci. Například Vočko, Dr. Dlaha, Ned, Seymour, Carl a další. Chtějí ho zabít, on začne utíkat a ujede k sobě domů. Oni ho začnou pronásledovat. Doma zjistí, že jeho rodina je živá. Na stěnách domu je totiž olovnatá barva. Mutanti se nad nimi slitují, ale Marge, Bart a Líza je zastřelí puškami.

Moucha versus moucha[editovat | editovat zdroj]

Profesor Frink pořádá výprodej svých vynálezů a Homer si od něj koupí transportér. Bartovi ho doma zakáže používat. V noci se Bart rozhodne ho vyzkoušet na kočce. Spolu s ní tam ale skočí i Spasitel. Z druhého konce vyleze zvíře se dvěma hlavami a za ním zvíře s žádnou hlavou. Pak se v místnosti objeví moucha a Bart si představuje, že by mohl létat. Zkusí tam s ní vlézt, ale Bart se zmenší na velikost mouchy a získá její tělo. Moucha nyní vypadá jako Bart. Rodina si myslí, že moucha je Bart. Večer Líza zjistí, kdo je skutečný Bart. Moucha Barta sní a Líza ji zatlačí do transportéru. Bartovi se vrátí původní podoba.

Jak si upéct čarodějnice[editovat | editovat zdroj]

Píše se rok 1649. Ve vesnici upalují jednu čarodějnici za druhou. Obviní i Marge. Jako zkoušku ji shodí ze skály. Ona se ale zachrání, protože skutečně je čarodějnice. Letí za svými sestrami Patty a Selmou do jeskyně v hoře nad městem. Tam se rozhodnou, že snědí obyvatelům jejich děti. Když přijdou k Flandersům, Maude se snaží své děti zachránit a nabídne jim sladkosti. Takto to pokračuje i u dalších domů. Příští rok se děti převléknou, chodí po domech jako čarodějky a dostávají sladkosti.