Speciální čarodějnický díl VIII

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl
182. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror VIII
Číslo řada 9
díl 4
Premiéra 26. října 1997
Tvorba
Scénář Mike Scully (1. část)
David S. Cohen (2. část)
Ned Goldreyer (3. část)
Režie Mark Kirkland
Prod. kód 5F02
Obsah
Gaučový gag Rodina si sedne na gauč. Ruce a nohy jim zachytí kovová pouta a jejich hlavy přikryje kovové víko. Pak dostanou elektrický šok.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Lízin saxofón
Následující →
Pistolníkova rodina
Seznam dílů 9. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl (neoficiálně Speciální čarodějnický díl VIII) (anglicky Treehouse of Horror VIII) je 4. epizoda 9. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 26. října 1997. Scénáře napsali Mike Scully, David S. Cohen a Ned Goldreyer.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizoda je rozdělena na tři části: Homer a mutanti (The HΩmega Man), Moucha versus moucha (Fly vs. Fly) a Jak si upéct čarodějnice (Easy-Bake Coven).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Objeví se cenzor Foxu. V ruce drží scénář k této epizodě a postupně škrtá některé řádky se slovy „Ne“. Pak se u jedné scény zasměje, ale ihned s vážnou tváří řádek škrtá. Divákům poté oznámí, že tato epizoda je mládeži přístupná. Pak ale ikona označující vhodnost epizody vytáhne obrovský nůž a cenzora bodne do zad. S každým dalším bodnutím se ikona postupně mění, vždy je epizoda vhodnější jen pro starší diváky, nakonec se na ní objeví číslo 666.

Homer a mutanti[editovat | editovat zdroj]

Francie vyhrožuje Springfieldu odvetou za to, že si starosta utahoval z žabích stehýnek. Starosta se ale odmítne omluvit. Marge pošle Homera pro jistotu koupit nějaký protiatomový kryt. Ten jde za Hermanem a prohlíží si tam jeden kryt. Mezitím Francouzi pošlou na Springfield bombu. Ta na oběžné dráze málem zasáhne loď Kanga a Kodos. Bomba zasáhne město a všichni umírají. Homer pak vyleze z krytu a zjistí, že jsou všichni ve městě mrtví. Začne si užívat. V kostele tancuje nahý. Tam ho vyruší tajemné postavy - přeživší po výbuchu, kteří podlehli mutaci. Například Vočko, Dr. Dlaha, Ned, Seymour, Carl a další. Chtějí ho zabít, on začne utíkat a ujede k sobě domů. Oni ho začnou pronásledovat. Doma zjistí, že jeho rodina je živá. Na stěnách domu je totiž olovnatá barva. Mutanti se nad nimi slitují, ale Marge, Bart a Líza je zastřelí puškami.

Moucha versus moucha[editovat | editovat zdroj]

Profesor Frink pořádá výprodej svých vynálezů a Homer si od něj koupí transportér. Bartovi ho doma zakáže používat. V noci se Bart rozhodne ho vyzkoušet na kočce. Spolu s ní tam ale skočí i Spasitel. Z druhého konce vyleze zvíře se dvěma hlavami a za ním zvíře s žádnou hlavou. Pak se v místnosti objeví moucha a Bart si představuje, že by mohl létat. Zkusí tam s ní vlézt, ale Bart se zmenší na velikost mouchy a získá její tělo. Moucha nyní vypadá jako Bart. Rodina si myslí, že moucha je Bart. Večer Líza zjistí, kdo je skutečný Bart. Moucha Barta sní a Líza ji zatlačí do transportéru. Bartovi se vrátí původní podoba.

Jak si upéct čarodějnice[editovat | editovat zdroj]

Píše se rok 1649. Ve vesnici upalují jednu čarodějnici za druhou. Obviní i Marge. Jako zkoušku ji shodí ze skály. Ona se ale zachrání, protože skutečně je čarodějnice. Letí za svými sestrami Patty a Selmou do jeskyně v hoře nad městem. Tam se rozhodnou, že snědí obyvatelům jejich děti. Když přijdou k Flandersům, Maude se snaží své děti zachránit a nabídne jim sladkosti. Takto to pokračuje i u dalších domů. Příští rok se děti převléknou, chodí po domech jako čarodějky a dostávají sladkosti.