Speciální čarodějnický díl VII

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl VII
Treehouse of Horror VII
154. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 8
Díl: 1
Kód: 4F02
Premiéra: 27. října 1996
Scénář: Ken Keeler, Dan Greaney a David X. Cohen
Režie: Mike B. Anderson
Gaučový gag: Na gauči sedí smrtka. Rodina vchází do místnosti, ale postupně zemřou. Smrtka si poté dá na jejich mrtvoly nohy.

Speciální čarodějnický díl VII (anglicky Treehouse of Horror VII) je 1. epizoda 8. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 27. října 1996. Scénáře napsali Ken Keeler, Dan Greaney a David S. Cohen.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizoda je rozdělena na tři části: Věc a já (The Thing and I), Miska stvoření (The Genesis Tub) a Občan Kang (Citizen Kang).

Věc a já[editovat | editovat zdroj]

Bart a Líza slyší v noci z půdy podivné zvuky. Ráno jim Homer zakáže tam chodit. Pak vezme kbelík s rybími hlavami a odnese ho na půdu. Když jsou večer Homer a Marge pryč, aby umyli v dešti své auto, děti se jdou podívat na půdu. Tam je vystraší tajemná postava. Homer se tam pak jde podívat a zjistí, že Hugo utekl. Marge zavolá doktoru Dlahovi, aby přijel. Bart má bratra, dvojče. Doktor vypráví, jak Bart a Hugo byli siamská dvojčata. Jedno z nich ale bylo ztělesněným zlem. Přikovali ho doma na půdě. Bart zjistí, že má opravdu na boku jizvu. Všichni kromě Barta se vydají Huga hledat do města. Když odejdou, Bart zjistí, že Hugo je stále v domě. Hugo přiváže Barta na půdě na stůl a chce je sešít dohromady. Vrátí se ale doktor a Huga zastaví a omráčí. Pak vyjde najevo, že Bart je zlé dvojče.

Miska stvoření[editovat | editovat zdroj]

Líza se jako projekt do školy rozhodla prokázat škodlivost nealkoholických nápojů. Svůj zub dala do misky s nápojem. Bartův projekt spočívá v tom, že tře míčkem o hlavu a dává rány elektřinou. Dvakrát dá i Líze. Ta se pak dotkne zubu v misce a přeskočí do něho jiskra. Ráno Líza objeví v misce plíseň. Pod mikroskopem zjistí, že stvořila život. Druhý den už je v misce vyspělé město. Pak ale přijde Bart a rozmačká mnoho budov v domnění, že Líza postavila model města. V noci se lidé z misky vydají oplatit to Bartovi. Barta to naštve a slibuje Líze pomstu. V tom se kolem Lízy objeví silové pole a zmenší ji do misky. Tam Líza zjistí, že ji považují za boha. Oni po ní žádají, aby ho ochránila před ďáblem - Bartem, ale to nepůjde, protože by ji museli znovu zvětšit a nevědí jak. Bart se pak přijde pomstít, ale místo toho to ve škole vydává za svou práci.

Občan Kang[editovat | editovat zdroj]

Homer je na rybách. Unesou ho Kang a Kodos. Chtějí po něm informace o poloze jejich vůdce. Tím je prezident Bill Clinton, ale blíží se volby a pak už to nemusí být on. Byl by to Bob Dole. Mimozemšťané je oba unesou a vezmou na sebe jejich podobu. Homer to vše zhlédne. Pocákají ho ale rumem, aby mu nikdo nevěřil. A skutečně nikdo mu nikde nevěří. Když se prochází za městem, najde tam jejich kosmickou loď. V ní jsou Clinton a Dole. On je znovu oživí a chce je odvést do Washingtonu, ale pokazí to a vypustí je ve vesmíru. Pak přistane a odhalí skutečnou identitu mimozemšťanů. Protože ale není jiný kandidát, volby vyhraje Kang a zotročí lidstvo.