Speciální čarodějnický díl IV

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Speciální čarodějnický díl IV
Treehouse of Horror IV
86. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 5
Díl: 5
Kód: 1F04
Premiéra: 28. říjen 1993
Scénář: Conan O'Brien, Bill Oakley, Josh Weinstein, Greg Daniels a Dan McGrath (e)
Režie: David Silverman (e)
Gaučový gag: Simpsonovi se jako zombie probijí přes podlahu obýváku a sednou si na gauč.

Speciální čarodějnický díl IV (anglicky Treehouse of Horror IV) je 6. epizoda 5. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 28. října 1993. Scénáře napsali Conan O'Brien, Bill Oakley, Josh Weinstein, Greg Daniels, Dan McGrath a Bill Canterbury.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Průvodcem dílu je Bart v galerii různých hrůzostrašných obrazů. Díl je rozdělen na tři strašidelné epizody: Ďábel a Homer Simpson (The Devil and Homer Simpson), Hrůza ve výši 5½ stopy (Terror at 5½ Feet) a Drákula Barta Simpsona (Bart Simpson's Dracula).

Ďábel a Homer Simpson[editovat | editovat zdroj]

Zatímco si Homer dává v práci šlofíka, jeho spolupracovníci Lenny a Carl mu sní všechny jeho koblihy. Zděšený Homer nabídne svou duši ďáblu, kterým je Ned Flanders, aby dostal pekelně dobrou koblihu. Předtím, než Homer sní poslední sousto, mu ďábel řekne, že až ho dojí, Homerova duše bude jeho. Homer však poslední kousek nedojí a duše tedy ďáblu nepatří. Během noční návštěvy lednice jej otupělý Homer sní a měl by o duši přijít. Na dotaz Lízy však ďábel souhlasí se spravedlivým soudem, který započne druhý den o půlnoci. Zatím ale Homer bude trávit čas v pekle, kde musí „za trest“ sníst všechny koblihy světa.

Soud pekelných záležitostí vede smrtka, obhájcem Homera je dobře známý právník Lionel Hutz a žalobce je sám ďábel. Jako porota jsou povoláni vlastizrádce Benedict Arnold, vražedkyně Lizzie Borden, bývalý prezident Richard Nixon, Lincolnův vrah John Wilkes Booth, pirát Černá brada, gangster John Dillinger a základní sestava Philadelphia Flyers z roku '76 (která vyvolá u Simpsonů největší zděšení...). Vypadá to, že ďábel má všechny trumfy v ruce, ale nakonec soud rozhodne, že Homerova duše patří Marge, protože již dávno před smlouvou s ďáblem ji upsal Marge sám Homer. Před odchodem ještě ďábel promění Homerovu hlavu v koblihu. On se pak nesutále uždibuje.

Hrůza ve výši 5½ stopy[editovat | editovat zdroj]

Cestou do školy napadne školní autobus zlý skřet, odšroubuje mu kolo a autobus se vybourá. Pak se Bart probudí a vyjde najevo, že se mu to jen zdálo. Když ráno skutečně nastoupí do autobusu, z okýnka zjistí, že školní autobus napadl zlý skřet, stejně jako v jeho snu. Skřet začne autobus pomalu ničit. Bart se snaží ostatní přimět, aby autobus zastavili. Nikdo mu nevěří a Bart postupně propadá paranoii. Bartovi se podaří skřeta zneškodnit světlicí a před školou se ukáže, že celý autobus je zdemolovaný. Bartovi to ale zajistí doživotní pobyt v blázinci. Když ho odváží sanitka, napadne ji zas onen zlý skřet...

Drákula Barta Simpsona[editovat | editovat zdroj]

Pan Burns pozval rodinu do svého sídla v Pensylvánii. Pan Burns i jeho sídlo jakoby z oka vypadlo pověstem o upírech. Při večeři jim je naservírovaná krev místo vína. Bart s Lízou mají podezření, pan Burns je upír, objeví tajnou upíří místnost a Barta tam pan Burns kousne. Rodina se vrátí domů a tam zjistí, že z Barta je upír. Rozhodnou se zabít hlavního upíra pana Burnse a tím Barta zachránit. Když ho zabijí, doma se ukáže, že všichni krom Lízy jsou upíry a základním upírem je Marge.