Speciální čarodějnický díl III

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl
64. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror III
Číslo řada 4
díl 5
Premiéra 29. říjen 1992
Tvorba
Scénář Al Jean, Mike Reiss (1. část)
Jay Kogen, Wallace Wolodarsky (2. část)
Sam Simon, Jon Vitti (3. část)
Režie Carlos Baeza
Prod. kód 9F04
Obsah
Gaučový gag Kostlivci představující rodinu se posadí na gauč.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Líza královnou krásy
Následující →
Bartův trest
Seznam dílů 4. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl (někdy nesprávně Speciální čarodějnický díl III) (anglicky Treehouse of Horror III) je 5. díl 4. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi.[1][2] Premiéru v USA měl 29. října 1992. Scénáře napsali Al Jean, Mike Reiss, Jay Kogen, Wallace Wolodarsky, Sam Simon a Jon Vitti.

Děj[editovat | editovat zdroj]

U Simpsonů se koná halloweenská oslava. Je tam i několik dětí z města. Vypráví si strašidelné příběhy. První, který vypráví Líza, se jmenuje Nelítostný klaun (Clown Without Pity). Druhý vypráví děda a jmenuje se King Homer. Třetí příběh jménem Vytočte „Z“ jako záhrobníci (Dial 'Z' For Zombies) vypráví Bart.

Nelítostný klaun[editovat | editovat zdroj]

Bart slaví narozeniny. Homer mu ale zapomněl koupit dárek, tak se rychle vydává do města. Navštíví obchod Dům zla. Tam mu prodavač dá mluvící figurku Krustyho, ale varuje ho, že je prokletý. Bart je dárkem nadšený.

Když se doma Homer kouká na televizi, Krusty říká, že Homera nemá rád a zabije ho. Homer začne křičet a přiběhne zbytek rodiny. Krusty ale zase sedí na gauči a rodina mu nevěří. Homer se ho snaží zbavit. Dá ho do pytle a ten zadělá v kufříku, který hodí do bezedné jámy. Krusty ale nějak unikne ven a znovu se pokusí Homera zabít. Tentokrát to vidí už i Marge a zavolá na zákaznickou linku. Oni pošlou technika, který přepne tlačítko na zádech Krustyho na dobro. Celou dobu totiž bylo nastaveno na zlo.

King Homer[editovat | editovat zdroj]

Marge se přihlásí na inzerát pana Burnse, ve kterém stojí, že hledá ženu na tajnou expedici. Plují na Opičí ostrov chytit opičího obra. Tam vyjde najevo, že Marge je návnada pro Homera, obrovskou opici. Připoutají ji ke zdi. Homer ji ale nesežere, zalíbí se mu. Ostatní námořníci zaútočí na Homera, ale on je začne jíst. Až ho nakonec pan Burns omámí plynem a odveze do Springfieldu, kde při fotografování uteče a unese Marge. Při pokusu vylézt na mrakodrap spadne vyčerpáním už z prvního patra. Pan Burns ho už nechce a nakonec má Homer svatbu s Marge.

Vytočte „Z“ jako záhrobníci[editovat | editovat zdroj]

Bart ve škole dostane za úkol přečíst si nějakou knihu. V knihovně vejde do Okultního oddělení, kde do něj vrazí „Kniha čar a kouzel“. Vezme si ji domů. Při pokusu oživit Lízinu první kočku Sněhulku I. omylem oživí všechny mrtvé. Záhrobníci se začnou živit mozky živých lidí, ze kterých se poté také stanou záhrobníci. Vtrhnou i do domu Simpsonů. Líza dostane nápad, že v knihovně by mohla být nějaká kniha obsahující protikouzlo. Cestou k autu Homer zastřelí záhrobníka Neda. Kang a Kodos se zatím lidem vysmívají ze své lodě na oběžné dráze Země. V knihovně Bart skutečně najde protikouzlo a všichni záhrobníci se vrátí na hřbitov.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Druhá část tohoto dílu - King Homer - je černobílá.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Simpsonovi IV: Speciální čarodějnický díl — Česká televize. Česká televize [online]. [cit. 2018-10-28]. Dostupné online. (česky) 
  2. Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl (S04E05) (díl) (1992). [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky)