Speciální čarodějnický díl III

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl III
Treehouse of Horror III
64. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 4
Díl: 5
Kód: 9F04
Premiéra: 29. říjen 1992
Scénář: Al Jean, Mike Reiss, Wallace Wolodarsky, Sam Simon a Jon Vitti
Režie: Carlos Baeza
Gaučový gag: Kostlivci představující rodinu se posadí na gauč.

Speciální čarodějnický díl III (anglicky Treehouse of Horror III) je 5. epizoda 4. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 29. října 1992. Scénáře napsali Al Jean, Mike Reiss, Jay Kogen, Wallace Wolodarsky, Sam Simon a Jon Vitti.

Děj[editovat | editovat zdroj]

U Simpsonů se koná halloweenská oslava. Je tam i několik dětí z města. Vypráví si strašidelné příběhy. První, který vypráví Líza, se jmenuje Nelítostný klaun (Clown Without Pity). Druhý vypráví děda a jmenuje se King Homer. Třetí příběh jménem Vytočte „Z“ jako záhrobníci (Dial 'Z' For Zombies) vypráví Bart.

Nelítostný klaun[editovat | editovat zdroj]

Bart slaví narozeniny. Homer mu ale zapomněl koupit dárek, tak se rychle vydává do města. Navštíví obchod Dům zla. Tam mu prodavač dá mluvící figurku Krustyho, ale varuje ho, že je prokletý. Bart je dárkem nadšený.

Když se doma Homer kouká na televizi, Krusty říká, že Homera nemá rád a zabije ho. Homer začne křičet a přiběhne zbytek rodiny. Krusty ale zase sedí na gauči a rodina mu nevěří. Homer se ho snaží zbavit. Dá ho do pytle a ten zadělá v kufříku, který hodí do bezedné jámy. Krusty ale nějak unikne ven a znovu se pokusí Homera zabít. Tentokrát to vidí už i Marge a zavolá na zákaznickou linku. Oni pošlou technika, který přepne tlačítko na zádech Krustyho na dobro. Celou dobu totiž bylo nastaveno na zlo.

King Homer[editovat | editovat zdroj]

Marge se přihlásí na inzerát pana Burnse, ve kterém stojí, že hledá ženu na tajnou expedici. Plují na Opičí ostrov chytit opičího obra. Tam vyjde najevo, že Marge je návnada pro Homera, obrovskou opici. Připoutají ji ke zdi. Homer ji ale nesežere, zalíbí se mu. Ostatní námořníci zaútočí na Homera, ale on je začne jíst. Až ho nakonec pan Burns omámí plynem a odveze do Springfieldu, kde při fotografování uteče a unese Marge. Při pokusu vylézt na mrakodrap spadne vyčerpáním už z prvního patra. Pan Burns ho už nechce a nakonec má Homer svatbu s Marge.

Vytočte „Z“ jako záhrobníci[editovat | editovat zdroj]

Bart ve škole dostane za úkol přečíst si nějakou knihu. V knihovně vejde do Okultního oddělení, kde do něj vrazí „Kniha čar a kouzel“. Vezme si ji domů. Při pokusu oživit Lízinu první kočku Sněhulku I. omylem oživí všechny mrtvé. Záhrobníci se začnou živit mozky živých lidí, ze kterých se poté také stanou záhrobníci. Vtrhnou i do domu Simpsonů. Líza dostane nápad, že v knihovně by mohla být nějaká kniha obsahující protikouzlo. Cestou k autu Homer zastřelí záhrobníka Neda. Kang a Kodos se zatím lidem vysmívají ze své lodě na oběžné dráze Země. V knihovně Bart skutečně najde protikouzlo a všichni záhrobníci se vrátí na hřbitov.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Druhá část této epizody - King Homer - je černobílá.