Diskuse k Wikipedii:WikiProjekt Filmy: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(Nová sekce →‎Dotaz)
 
Ahoj! V rámci projektu [[WP:SPW|Studenti píší Wikipedii]] budeme vytvářet článek o norských filmech a kinematografii (viz [[Wikipedie:Studenti píší Wikipedii/Skandinávský film II (2012/2013)]]). Chtěla bych se zeptat kompetentnějších wikipedistů, jestli je lepší název [[Norský film]] nebo [[Norská kinematografie]]? Předem díky za odpověď. Ať se vašemu projektu daří! --[[Wikipedista:Jana Lánová|Jana Lánová]] ([[Diskuse s wikipedistou:Jana Lánová|diskuse]]) 30. 11. 2012, 08:41 (UTC)
 
== Diskuse o tom, co považovat za adekvátní link recenzi v profilu filmu ==
 
Já jako autor recenzí filmu navrhuji toto řešení. Z důvodu že v české republice je málo zkušených kritiků (Fuka, Spáčilová, Prokopová) navrhuji nastavit limit odkazu od počtu a kvality Filmové recenze a webu. Pokud se jedná recenzi autora, u kterého se jedná pouze o malý výkřik do tmy, nebo se jedná pouze o soukromý blog (mimo např. Fuka). '''Tak bude odkaz smazán.'''
 
Pokud se jedná o recenzi autora, který napsal už více recenzí a zároveň web, na kterém se recenze vyskytuje, je pravidelně aktualizován, s historií (více než rok), více člennou redakcí (nepíše to jednotlivec),nevypadá amatérsky (pouze např. html či jenom recenze) a dá se najít více informací o tvůrcích nebo hercích, tak odkaz na '''recenzi smazán nebude.'''
 
Sledovalo by se ale i to, zdali se nejedná o "spam" a četnost doplnění recenzí, kdy rychlé vkládání recenzí do profilu filmů vypadá podezřele. Pokud ale autor napíše recenzi k filmu v době jeho filmové premiéry, případně k TV premiéře, pokud se jedná o TV dílo, tak odkaz zůstane.
 
Toto řešení navrhuji z důvodu malého počtu slavných filmových kritiků, na které by odkazy na odkazovali. V rámci návštěvnosti filmových webů se pouze jedná o jednotky návštěvníků, které přijdou z české wikipedie. Z důvodu parametru u odkazu "Nofolow" nejsou tyto odkazy následovány do ratingu webu.
 
Spíše mně napadá využití třeba nějaké šablony, do které by se mohli psát odkazy na recenze a sama by potom počítala průměr hodnocení. Něco v tom smyslu: Autor, Web, Hodnocení. Bohužel neumím tvořit složitější a komplikovanější šablony, a tak bych ji nevytvořil.
 
Čekám na reakci ostatních wikipedistů, jakou mají oni představu.
 
[[Wikipedista:SimcaCZE|Simca]] ([[Diskuse s wikipedistou:SimcaCZE|diskuse]]) 17. 1. 2013, 06:11 (UTC)

Navigační menu