Kentaur: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 623 bajtů ,  před 8 lety
raději revert na obsáhlejší verzi před zásahem vandala
(raději revert na obsáhlejší verzi před zásahem vandala)
'''Bane''' je jeden z kentaurů, kteří obývají [[Zapovězený les]] . V knize se objevuje, když Harry, Hermiona, Tesák, Malfoy, Neville a Hagrid pátrají po zraněném jednorožcovi. On kritizoval [[Firenze]]ho, když nesl Harryho na zádech od mrtvého jednorožce. Zajímavostí je, že na rozdíl od [[Ronan]]a mluví velice rychle. Ve filmu je velice rezavý.
 
==== Firenze ====
'''Firenze''' je kentaur, v pátém díle začal po nuceném odchodu Sibylly Trelawneyové jasnovidectví. Poprvé se objevil již v prvním díle, kdy Harryho zachránil před Voldemortem. K nelibosti ostatních kentaurů vezl Harryho na zádech, což je mezi nimi považováno jako symbol toho, že slouží lidem. V pátém filmu se Firenze neobjevil, i když v knize učil v Bradavicích místo profesorky Trelawneyové. Když ho poprvé Harry viděl ve třídě, bylo vidět, že byl kvůli tomu, že bude učit, napaden ostatními kentaury. V šestém díle pokračoval v učení spolu s Trelawneyovou, protože se nemohl vrátit do Zapovězeného lesa, protože už by nebyl ostatními kentaury přijat. V sedmém díle se účastní bitvy o Bradavice.
je to kentaur, který je po určitou dobu učitelem v bradavicích,kentauři ho vyhostili ze stáda, jelikož se spojoval se smrtelníky.
 
=== Kentauři v Percym Jacksonovi ===

Navigační menu