Cisco Systems: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 8 bajtů ,  před 8 lety
m
WPCleaner v1.15 - Opraveno pomocí WP:WCW - Název článku jako odkaz
m (r2.7.3) (Robot: Upravuji pl:Cisco Systems)
m (WPCleaner v1.15 - Opraveno pomocí WP:WCW - Název článku jako odkaz)
'''Cisco Systems, Inc.''' je jedna z největších počítačových [[firma|firem]] dnešní doby a dominující hráč na poli [[počítačová síť|síťových]] prvků. Mimo jiné vyrábí [[ethernet]]ové i [[Asynchronous Transfer Mode|ATM]] [[switch]]e, [[router]]y, [[VoIP gatewaybrána|VoIP gatewaye]]e a [[IP telefon]]y.
 
Cisco bylo založeno v roce [[1984]] malou skupinou vědců ze [[Stanford University]]. V současné době zaměstnává více než 65&nbsp;000 zaměstnanců po celém světě.<ref>http://newsroom.cisco.com/dlls/corpinfo/factsheet.html</ref> Nynější hodnota společnosti je odhadována na 148&nbsp;miliard dolarů.<ref>http://www.google.com/finance?q=NASDAQ:CSCO</ref>
== Cisco a my ==
{{Upravit část}}
Cisco Systems Inc. vytvořila program (učební plán) pro studenty středních škol (nejen) zabývajících se IT. Učební program je kompletně pouze v anglickém jazyce, proto je nezbytná jeho znalost. Učební náplní jsou základní prvky IT oboru od základů síťování; s častým propojením se společností [[Cisco Systems]].
 
Cisco má několik online kurzů na přípravu pro certifikaci CCNA a CCNP. Pro střední školy je tu méně náročnější verze Cisco Discovery pro certifikaci CCNA, a pro vysoké školy je tu podrobnější verze Cisco Exploration, které mají připravit studenty, či pracující administrátory na certifikovanou zkoušku 640-802.

Navigační menu