Wikipedie:Žádost o opatření/Vbhubeny: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
* '''Pro.''' Pro tento návrh hlasuji ze stejného důvodu, jako uvedl Jan Kameníček. Sám jsem se Vbhubného ptal, chce-li být stranou arbitráže, a on to odmítl. Návrh G3ron1ma mě ale připadá více než přehnaný, jako by byl veden snahou své oponenty zničit. Z toho, co po něm Vbhubený chtěl podle mne nikterak nevyplývá, že se snaží odhalit jeho minulost a identitu. Mylsím si, že chtěl pouze vysvětlit, co G3ron1ma vede k tomu, co na wikipedii dělá. A to falešné obvinění, o kterém G3ron1mo píše? Vždyť to je jeden z problémů, ze kterého vznikla současná probíhající arbitráž. Možná že by se i G3ron1mo mohl zamyslet, zda někdy nepřilévá zbytečně olej do ohně. --[[Wikipedista:Chalupa|Chalupa]] ([[Diskuse s wikipedistou:Chalupa|diskuse]]) 19. 8. 2012, 08:27 (UTC)
* '''Pro.''' Wikipedie nejen že není diskusní fórum, Wikipedie navíc [[WP:CWN|Wikipedie není ani sociální síť nebo bitevní pole]]. Cílem každého wikipedisty má být přispívat k tvorbě encyklopedie. Bránit někoho v hádkách, snažit se o to, aby s ním komunita zacházela spravedlivě, nebo donekonečna prosazovat svůj názor, to vždy musí být až druhořadé (anebo ještě méně důležité než to...). Vbhubený si z toho udělal - a otevřeně to opakovaně deklaroval - svůj v současnosti jediný cíl. To je chyba, a přestože na to byl opakovaně upozorněn, není nijak nutno čekat na jeho další vyjádření a je třeba mu to připomenout i takto a případně to i vynucovat. Původní návrh ale zamítám, protože účast na komunitních procesech, podřízená primárnímu cíli Wikipedie, je charakteristickou součástí činnosti na Wikipedii, a proto je nevhodné ji obecně zakazovat či extenzivně omezovat. Také, podobně jako Chalupa, nesouhlasím s prvním bodem G3ron1mova zdůvodnění. Je mi líto, ale jak G3ron1mo, tak Vbhubený v této věci oba předvedli frapantní porušení doporučení [[Wikipedie:Předpokládejte dobrou vůli|Předpokládejte dobrou vůli]], když jeden druhého obviňuje ze záměrného skrývání identity, zatímco druhý prvního ze záměrného útoku na jeho soukromí, aniž by se oba pokusili v tom, co považují u druhého za podezřelé, najít zcela běžná vysvětlení (mj. např. v neobratnosti vyjádření) - anebo se nad to prostě oba povznesli místo toho, jak oba situaci hrotí v arbitráži a v tomto opatření. [[Wikipedista:Okino|Okino]] ([[Diskuse s wikipedistou:Okino|diskuse]]) 19. 8. 2012, 09:32 (UTC)
* '''Pro.''' Cílem Wikipedie je tvorba encyklopedie, ne hra na soudy a spravedlivý proces. Vbhubený se zjevně v posledních dnech zabývá pouze arbitrážním procesem, přičemž výslovně odmítl stát se jednou stranou sporu. Jeho postoj k celé věci je v tuto chvíli znám, vyzývám ho proto, aby se dalších planých diskuzí v této věci již neúčastnil. Na druhou stranu G3ron1movův návrh je nepřijatelný. Nebyla mu způsobena žádná újma a kdyby předpokládal dobrou vůli, nebo se aspoň dokázal nad věc povznést, viděl by, že rozhodně není nutné hrotit celou věc tímto způsobem. Neschvaluji nijak jeho konfrontační praktiky a snahy s pomocí znalosti komunitních procesů zničit své názorové či jiné oponenty. --[[Wikipedista:Bodlina|Bodlina]] ([[Diskuse s wikipedistou:Bodlina|diskuse]]) 19. 8. 2012, 09:58 (UTC)
 
 
=== Dotazy arbitrů a odpovědi ===

Navigační menu