Wikipedie:Žádost o opatření/Vbhubeny: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Další diskuse: ad Chalupa)
* '''Pro.''' Původní návrh G3ron1ma je přehnaný a neshledávám důvody, aby v tom znění byl schválen. Diskuse jsou součástí tvorby encyklopedie. Nemožnost diskutovat znamená také např. nemožnost vysvětlit své editace v hlavním jmenném prostoru, což nepovažuji za vhodné. Současně konstatuji, že Vbhubeny v poslední době vyhledává především diskuse a přímé tvorbě encyklopedie se prakticky vůbec nevěnuje, ačkoliv tato tvorba je jediný důvod, proč všichni přispěvatelé dostali právo Wikipedii editovat. Všechny ostatní činnosti mají být jen podpůrné. Proto hlasuji pro výše uvedené alternativní znění opatření. [[Wikipedista:Jan.Kamenicek|Jan.Kamenicek]] ([[Diskuse s wikipedistou:Jan.Kamenicek|diskuse]]) 18. 8. 2012, 22:06 (UTC)
* '''Pro.''' Pro tento návrh hlasuji ze stejného důvodu, jako uvedl Jan Kameníček. Sám jsem se Vbhubného ptal, chce-li být stranou arbitráže, a on to odmítl. Návrh G3ron1ma mě ale připadá více než přehnaný, jako by byl veden snahou své oponenty zničit. Z toho, co po něm Vbhubený chtěl podle mne nikterak nevyplývá, že se snaží odhalit jeho minulost a identitu. Mylsím si, že chtěl pouze vysvětlit, co G3ron1ma vede k tomu, co na wikipedii dělá. A to falešné obvinění, o kterém G3ron1mo píše? Vždyť to je jeden z problémů, ze kterého vznikla současná probíhající arbitráž. Možná že by se i G3ron1mo mohl zamyslet, zda někdy nepřilévá zbytečně olej do ohně. --[[Wikipedista:Chalupa|Chalupa]] ([[Diskuse s wikipedistou:Chalupa|diskuse]]) 19. 8. 2012, 08:27 (UTC)
* '''Pro.''' Wikipedie nejen že není diskusní fórum, Wikipedie navíc [[WP:CWN|Wikipedie není ani sociální síť nebo bitevní pole]]. Cílem každého wikipedisty má být přispívat k tvorbě encyklopedie. Bránit někoho v hádkách, snažit se o to, aby s ním komunita zacházela spravedlivě, nebo donekonečna prosazovat svůj názor, to vždy musí být až druhořadé (anebo ještě méně důležité než to...). Vbhubený si z toho udělal - a otevřeně to opakovaně deklaroval - svůj v současnosti jediný cíl. To je chyba, a přestože na to byl opakovaně upozorněn, není nijak nutno čekat na jeho další vyjádření a je třeba mu to připomenout i takto a případně to i vynucovat. Původní návrh ale zamítám, protože účast na komunitních procesech, podřízená primárnímu cíli Wikipedie, je charakteristickou součástí činnosti na Wikipedii, a proto je nevhodné ji obecně zakazovat či extenzivně omezovat. Také, podobně jako Chalupa, nesouhlasím s prvním bodem G3ron1mova zdůvodnění. Je mi líto, ale jak G3ron1mo, tak Vbhubený v této věci oba předvedli frapantní porušení doporučení [[Wikipedie:Předpokládejte dobrou vůli|Předpokládejte dobrou vůli]], když jeden druhého obviňuje ze záměrného skrývání identity, zatímco druhý prvního ze záměrného útoku na jeho soukromí, aniž by se oba pokusili v tom, co považují u druhého za podezřelé, najít zcela běžná vysvětlení (mj. např. v neobratnosti vyjádření) - anebo se nad to prostě oba povznesli místo toho, jak oba situaci hrotí v arbitráži a v tomto opatření. [[Wikipedista:Okino|Okino]] ([[Diskuse s wikipedistou:Okino|diskuse]]) 19. 8. 2012, 09:32 (UTC)
 
=== Dotazy arbitrů a odpovědi ===

Navigační menu