Tereza Maxová: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 127 bajtů ,  před 14 lety
typos, odstraneni zminky o jiz probehle nevyznamne akci
(typos, odstraneni zminky o jiz probehle nevyznamne akci)
'''Tereza Maxová''' (* [[31. srpen|31. srpna]] [[1971]], [[Pardubice]]) je [[Česko|česká]] [[modelka]] s mnoha mezinárodními kontakty, která žije střídavě v [[Praha|Praze]] a [[Monako|Monaku]].
 
V roce [[1975]] se s rodinou přestěhovala do Ústí nad Labem, kde v roce [[1985]] ukončila základní školu se sportovně-atletickým zaměřením. Po úspěšných přijímacích zkouškách nastoupila na Gymnázium Budějovická v Praze. Po maturitě v roce [[1989]] byla přijata ke studiu na Právnické fakultě [[Univerzita Karlova|Univerzity Karlovy]]. Tu se rozhodla po 2 letech individuálního studia ukončit.
 
S vidinou cestování a nových zkušeností se zúčastnílazúčastnila ve svých sedmnácti letech, v době stále panujícího komunismu, konkurzu francouzské modelingové agentury. Její profesionální kariéra začala v roce 1989, kdy krátce po Sametové revoluci odjela do [[Paříž]]e.
 
Během své kariéry už spolupracovala s téměř všemi velkými fotografy od ''Patrika Demarcheliera'', až po [[Mario Testino|Maria Testina]] a ''Petera Lindberga''.
 
Patří k etablovaným profesionálním subjektům českého neziskového sektoru. Od roku [[1999]] je aktivním členem asociace nadací, Fóra dárců. Za osm let své dosavadní činnosti přerozdělila Nadace Terezy Maxové desítky milionů Kč.
 
Terezu Maxovou budete moci shlédnout 21.10.2006 od 14.00 hodin v Pelhřimově, městě rekordů, na Skindividual Galashow.
 
== Externí odkazy ==

Navigační menu