Superstrat: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 88 bajtů ,  před 9 lety
m
st. halvička, linky, st. nadpisy, redukce nevhodného ztučnění textu
(Nová stránka: ==== '''Superstrat''' ==== (někdy hláskován jako sooper strat nebo super-strat) je název pro elektrickou kytaru, která se podobá designu Fender Stratocaster, ale s rozdíly,…)
 
m (st. halvička, linky, st. nadpisy, redukce nevhodného ztučnění textu)
'''Superstrat''' (někdy hláskován jako sooper strat nebo super-strat) je název pro elektrickou kytaru, která se podobá designu Fender Stratocaster, ale s rozdíly, které jasně odlišují od standardní Stratocaster, obvykle zajišt'uje jiný styl hry. Rozdíly obvykle (ale ne vždy) patří více špičaté agresivní vypadající tělo a krk, různé tvary tonewoods, zvýšený počet pražců, použití humbucking snímačů a Floyd Rose tremolo systémů.
==== '''Superstrat''' ====
(někdy hláskován jako sooper strat nebo super-strat) je název pro elektrickou kytaru, která se podobá designu Fender Stratocaster, ale s rozdíly, které jasně odlišují od standardní Stratocaster, obvykle zajišt'uje jiný styl hry. Rozdíly obvykle (ale ne vždy) patří více špičaté agresivní vypadající tělo a krk, různé tvary tonewoods, zvýšený počet pražců, použití humbucking snímačů a Floyd Rose tremolo systémů.
Neexistuje žádná formální definice superstrat, kategorizace je stále z velké části k oblíbenému názoru a velmi závisí na umělci spojeném s konkrétním modelem a jak je uváděn na trh. '''Superstrats''' jsou obecně vhodné pro heavy metal hrají s high-gain zkreslením.
 
==== '''Historie''' ====
'''*[[Genesis''']], vlastní úpravy
'''*[[Eddie Van Halen''']] Frankenstrat, červeně lakovaná verze
 
S narůstající popularitou v heavy metalu během začátku 1980, kytaristé začali hledat kytary více vhodné k novému stylu, a to jak z hlediska vzhledu (více "špičatý" Agresivní design) a hratelnosti (v snadnosti hraní a tlustší tón, který zní dobře s hi-gain zesilovačem). Kytaristé, jako Ritchie Blackmore, Jon Roth Uli a Dave Murray používali '''Fender Stratocaster''', ale každý z nich měl drobné úpravy provedené na svojem nástroji, aby vyhovoval jeho individuální herního stylu.
 
'''[[Eddie Van Halen''']] jako první sestavil kytaru se '''superstrat''' vlastnostmi. Nespokojený s výkonem tehdy dostupných obchodně-off-the-police kytar, Van Halen snažil vytvořit hybridní instrument, který by vyhovoval jeho akrobatickému hernímu stylu. Akciové snímače příslušné Fender Stratocaster byly hlučné, a postrádali výkon nutný řídit zesilovač do tvrdého zkreslení (charakteristika zvuku Van Halen), ale tvar těla a široký hrací rozsah tremola Fender Fulcrum k němu. Zanícený tinkerer, Van Halen sestavil Boogie orgánům '''Stratocaster''': tělo tenké, 21-pražcový javorový krk a vysoce výkonný humbucking Gibson PAF v slot Bridge. Tato kytara, známá jako "Frankenstrat" ​​byla uváděna na debutovém albu '''Van Halen Van Halen''', a zobrazená na obalu alba. Kytara byla později přemalována krycím červeným povrchem, a měla různé humbucker snímače v průběhu let, některé z nich na zakázku.
Brzy, ostatní kytaristé a luthiers použily také podobné vlastní změny svých nástrojů. Mnohé zdroje citují '''[[Grover Jackson''']] jako jednoho z prvních (a nejvlivnější) kytarových tvůrců v oboru -kytary se všemi rysy '''superstrats''', přitom již v roce '''1981'''. Později byly všechny tyto zlepšení integrovány do továrního Jacksonova '''Soloist''' modelu.
 
 
==== '''Hromadná výroba''' ====
 
 
==== '''Hromadná výroba''' ====
Kolem 1983-1984, společnosti jako Kramer,Jackson,Charvel,Yamaha,Aria,Ibanez a Hamer začala masová výroba designu superstrat kytary vzhledem k rostoucí poptávce na trhu . Rostoucí popularita heavy metalu vedla k celé nové generacy kytaristů.Některé příklady kytar uváděné na trh k tomuto konkrétnímu publiku patří:
 
'''*[[Kramer Baretta''']] (1983-1991) - kytara s Floyd Rose, jeden šikmý humbucker, ale více tradiční krk a tělo kontury. Baretta má úzkou vazbu na '''Frankenstrat Van Halen''' ale Eddie nikdy zvolil Baretta, pokud jde o hraní na jevišti .
'''*[[Dean Bel Aire''']] (1983-1984) - brzy HSS kytaru daboval "'''superstrat'''"
'''*[[Jackson Soloist''']] (oficiálně vyrábí od 28. srpna 1984 [10]) - 24 pražců a Floyd Rose / Kahler most - v plném balení funkcí Superstrat k dnešnímu dni v masově vyráběnou kytaru, zvážil to mnoho první "skutečné" superstrat.
 
Během zbytku 1980, vzhledem k obrovské marketingové úspěchu, většina kytarových firem měla alespoň jeden model superstrat v sériové výrobě.

Navigační menu