Stroncium (román): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 34 bajtů ,  před 10 lety
úprava referencí
m (napřímení odkazu)
(úprava referencí)
| isbn =80-85892-85-5
}}
'''''Stroncium''''' je [[Science fiction|sci-fi]] román českého autora [[Jiří Kulhánek|Jiřího Kulhánka]], vydaný v roce 2006.<ref name=pechanec>{{Citace elektronické monografie
| příjmení =Pechanec
| jméno =Jan
| datum vydání =2006-12-04
| datum přístupu =2012-03-20
}}</ref>
}}</ref><ref>{{Citace elektronické monografie
 
==Děj==
{{spoiler}}
Děj knihy se odehrává v budoucnosti. Píše se rok 2129. Je to více než sto let potom, co Zemi postihla přírodní katastrofa.<ref name=pechanec/> V roce 2015 začalo v červenci hustě sněžit, do konce srpna zemřely 4 miliardy lidí. V polovině září ožily sopky, kouřová clona zabránila pronikání slunečních paprsků na Zem. V důsledku toho klesla teplota na více než -90°C. Začátkem prosince zbyl na Zemi poslední milion lidí. Ti založili jediné město Majesty, ve kterém vládl Lloyd Byron a šógun, pan Micuhide Tokugawa. Město se postupně rozvíjelo. Byl objeven nový zdroj energie – stroncium a přípravek, který způsoboval dlouhověkost. Vládci používali Tézet – techničtí zaměstnanci, neoficiálně „technozombie“, který udělal z mrtvého člověka poslušný stroj. Ve městě časem došlo k přelidnění, což bylo potřeba nějak řešit.
Hlavní hrdina knihy, Longin Kandinsky, který je původní profesí archeolog<ref>{{Citace elektronické monografie
| příjmení =Kopeček
| jméno =Jaromír
| datum vydání =2006-12-05
| datum přístupu =2012-03-20
Hlavní hrdina knihy, Longin Kandinsky, který je původní profesí archeolog}}</ref>, chce pravdivě informovat lidi a sesadit dosavadního vládce Lloyda Byrona. Bojuje proti sociálnímu vykonavateli panu Corgenovi. To je zabiják, který se věnuje své profesi pilně a s láskou, a který pracuje pro Lloyda Byrona. Během různých střetů dochází k napínavým situacím. Pana Kandinského se snaží zabít kdekdo. Byla na něj vypsána mimořádná odměna. Největším nepřítelem je slečna Hayesová, bitevní Tézet.
}}</ref><ref>{{Citace elektronické monografie
Longin Kandinsky překoná všechny nástrahy. Uteče z vězení, podaří se mu uniknout z Luxoru, což je počítačový svět<ref>{{Citace elektronické monografie
| příjmení =
| jméno =pagi
| datum vydání =2007-02-19
| datum přístupu =2012-03-20
Longin Kandinsky překoná všechny nástrahy. Uteče z vězení, podaří se mu uniknout z Luxoru, což je počítačový svět}}</ref>. A nakonec zjistí, že byl od začátku i on ovládán a bylo s ním manipulováno. Sám uzná, že lidem nemůže říkat pravdu. Stane se z něj vládce celého Majesty a začíná se chovat velmi podobně jako původní vládce.
}}</ref>
 
==Děj==
{{spoiler}}
Děj knihy se odehrává v budoucnosti. Píše se rok 2129. Je to více než sto let potom, co Zemi postihla přírodní katastrofa. V roce 2015 začalo v červenci hustě sněžit, do konce srpna zemřely 4 miliardy lidí. V polovině září ožily sopky, kouřová clona zabránila pronikání slunečních paprsků na Zem. V důsledku toho klesla teplota na více než -90°C. Začátkem prosince zbyl na Zemi poslední milion lidí. Ti založili jediné město Majesty, ve kterém vládl Lloyd Byron a šógun, pan Micuhide Tokugawa. Město se postupně rozvíjelo. Byl objeven nový zdroj energie – stroncium a přípravek, který způsoboval dlouhověkost. Vládci používali Tézet – techničtí zaměstnanci, neoficiálně „technozombie“, který udělal z mrtvého člověka poslušný stroj. Ve městě časem došlo k přelidnění, což bylo potřeba nějak řešit.
Hlavní hrdina knihy, Longin Kandinsky, který je původní profesí archeolog, chce pravdivě informovat lidi a sesadit dosavadního vládce Lloyda Byrona. Bojuje proti sociálnímu vykonavateli panu Corgenovi. To je zabiják, který se věnuje své profesi pilně a s láskou, a který pracuje pro Lloyda Byrona. Během různých střetů dochází k napínavým situacím. Pana Kandinského se snaží zabít kdekdo. Byla na něj vypsána mimořádná odměna. Největším nepřítelem je slečna Hayesová, bitevní Tézet.
Longin Kandinsky překoná všechny nástrahy. Uteče z vězení, podaří se mu uniknout z Luxoru, což je počítačový svět. A nakonec zjistí, že byl od začátku i on ovládán a bylo s ním manipulováno. Sám uzná, že lidem nemůže říkat pravdu. Stane se z něj vládce celého Majesty a začíná se chovat velmi podobně jako původní vládce.
{{endspoiler}}
 
13

editací

Navigační menu