Diskuse s wikipedistou:Loupeznik/Archiv 3: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
napřímení redirectu šablony (data od Dannyho B.)
m (napřímení redirectu šablony (data od Dannyho B.))
m (napřímení redirectu šablony (data od Dannyho B.))
:::Ioanne, taková je ale zdejší praxe, to ípéčko bych zablokoval taky. Podobné přetahované jsou úplně běžné: řeší se to výstrahami, a není-li reakce, pak přijde blok. [[Wikipedista:Jirka O.|Jirka]] [[Wikipedista diskuse:Jirka O.|O.]] 19. 12. 2010, 19:35 (UTC)
::::Je mi to jasné, že taková je praxe. Je to jedna z věcí, které se mi na české WP hrubě nelíbí, že se často standardně postupuje v přesném rozporu s předpisy, které si sami dáváme. V tomto případě navíc si myslím, že předpis je lepší než zavedená praxe. Ta praxe totiž zavádí diktaturu správců a mazáků nad nováčky, kterým v diskusi nikdo není nucen pořádně vysvětlit, co dělají špatně, ale postupuje se stylem revert - revert - zablokovat. Proto má česká WP v některých kruzích tak špatnou pověst a ztrácí plno potenciálních přispěvatelů. Já vůbec nejsem proti blokování jasných vandalů, ale tohle jsou případy, kdy někdo napíše sice blbost, ale je možná subjektivně přesvědčen, že nám pomáhá, a nechápe, co proti němu vlastně máme.--[[Wikipedista:Ioannes Pragensis|Ioannes Pragensis]] 19. 12. 2010, 19:40 (UTC)
:::Už rozumím, omlouvám se za předchozí nepochopení. Podle mého jste se o diskusi pokusil [http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Diskuse_s_wikipedistou%3A88.83.166.61&action=historysubmit&diff=6220716&oldid=6208844 vy a Harold], třetí diskutér už myslím nebyl třeba. Řídil jsem se obvyklou praxí, kdy jsou podobní nenapravitelní anonymní uživatelé odstraňující bez zdůvodnění údržbové šablony blokováni. Děkuji za upozornění, dotyčného odblokuji. Jsem zvědav, zda bude odstraňovat i šablonu {{tlŠablona|Afd}}. --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 19. 12. 2010, 19:43 (UTC)
::::Díky, to je správný krok. Pokud bude soustavně odstraňovat i AfD, tak už to samozřejmě na blok bude. Hezké svátky,--[[Wikipedista:Ioannes Pragensis|Ioannes Pragensis]] 19. 12. 2010, 19:48 (UTC)
 
 
Dobrý den, reaguji na odstranění zápisu "vajco", který jsem na wikipedii vkládal. Vajco podporuje grafiky, kteří jsou ve velké většině ještě studenty. V komunitě bytových designérů si vajco již vydobylo své postavení. Soupis relevantních zdrojů, které o Vajcu referovali je přímo na stránkách vajco.cz. viz.: http://www.vajco.cz/?str=napsali-o-nas. Jedná se o TV, internet, ale i tištěná mainsreamová média. {{Nepodepsáno|90.176.139.238}}
:Dobrý den, v první řadě je třeba říci, že já jsem Vám článek nesmazal. Pokud kliknete na červený odkaz [[Vajco]], zjistíte, kdo a proč Vám jej smazal. Já jsem článek pouze označil šablonami {{tlŠablona|významnost}} (viz pravidlo [[Wikipedie:Encyklopedická významnost|encyklopedická významnost]], kde doba na doložení významnosti je 1 měsíc) a {{tlŠablona|subpahýl}} (viz pravidlo [[Wikipedie:Odložené smazání|Odložené smazání]], kde je doba na rozšíření 7 dní). Jelikož však k rozšíření nedošlo a článek byl stále příliš krátký, aby mohl vůbec na Wikipedii být, došlo po týdnu, resp. 3. 12. 2010, 11:37 k jeho smazání. Abych Vás ušetřil studia sáhodlouhých pravidel, doporučuji Vám namísto toho stránku [[Wikipedista:Wespecz/Shrnutí pravidel Wikipedie|Shrnutí pravidel Wikipedie]], konkrétně části významnost a subpahýl.
:Pokud se domníváte, že pro Vás nebude problém na základě subjektů, které o Vás psali, encyklopedickou významnost doložit a zároveň článek rozšířit tak, aby nebyl pouhým subpahýlem, neváhejte jej založit znovu, tentokráte však již s citováním příslušných zdrojů prokazující významnost a zároveň dostatečně dlouhý, aby již nebyl oním subpahýlem. Onen příliš krátký text, které vložil autor [[Speciální:Příspěvky/84.42.145.73|84.42.145.73]], byl: ''Vajco - sdružení evropských grafiků a designerů pro oživení bytových interiérů. Vajco se zabývá zejména tvorbou návrhů a výrobou samolepek a dekorací na zeď. http://vajco.cz''
:Váš komentář z 20. 12. 2010, 12:13 byl bohužel okamžitě smazán, protože se nacházel na nevhodném místě (v prostoru pro články). Příště doporučuji raději zkontrolovat Váš článek cca v odstupu dvou dnů, zda není označen nějakými urgentními šablonami, v historii článku vyhledat vkladatele šablon a včas jej kontaktovat, případně můžete po smazání kontaktovat mazajícího správce nebo napsat na stránku [[Wikipedie:Potřebuji pomoc|potřebuji pomoc]]. Krásný den přeje --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 20. 12. 2010, 20:03 (UTC)
 
== Singly Ruslany ==
Čau. Pro singly tu máme vlastní {{TlŠablona|Infobox Singl}}, tak to kdyžtak prosím [http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Wild_Dances&curid=630696&diff=6267536&oldid=6267506 uprav i jinde]. Díky. --[[Wikipedista:Harold|Harold]] 30. 12. 2010, 22:25 (UTC)
:Zdar, díky. Udivovalo mě, že infobox album nemá přímo barevný parametr pro singl. Jinak odvěkký problém, chybí fair use, tak tam Lena dává jiné obrázky, tady je ale přímo parametr pro cover, takže do infoboxu těžko. Myslíš, že odpovídající obrázek z vystoupení atd. může být někde jinde v textu? --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 30. 12. 2010, 22:31 (UTC)
::Pokud tam ničemu vyloženě nepřekáží, tak [[The Dark Side of the Moon|nevidím problém]]. --[[Wikipedista:Harold|Harold]] 30. 12. 2010, 22:40 (UTC)
Musel jsem končit a teprve se s wikipedií učím, takže kvalita nebyla OK, ale plánoval jsem to ještě dnes dokončit.
Co mám tedy dělat, abych stránku připravil a pak ji mohl zveřejnit aniž by mi ji někdo mezitím doslova okamžitě smazal? Díky {{Nepodepsáno|Mavey}}
:Dobrý den, vítejte na Wikipedii, existuje několik způsobů, jak se pojistit proti předčasnému smazání. Nejčastější je např. vložení šablony {{tlŠablona|Pracuje se}} na začátek stránky. Naleznete ji na dolním panelu spolu vedle speciálních znaků. Další možností je vytvořit si svou soukromou přípravnu článků, do které Vám nebude nikdo zasahovat a kde si můžete připravovat články neomezeně dlouho, např. na umístění [[Wikipedista:Mavey/Pískoviště]], to je Váš osobní prostor na Wikipedii. Vzhledem k charakteru Vašeho smazaného textu však doporučuji pročíst si napřed doporučení [[Wikipedie:Encyklopedická významnost|encyklopedická významnost]]. Přejete si Váš smazaný text někam překopírovat, abyste nepřišel / nepřišla o Vaši práci? S přáním pěkného dne --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 17. 1. 2011, 14:59 (UTC)
::Není třeba, mám vždy kopii všech textů pro Internet u sebe v editoru vi, pro případ pádu browseru, ale přesto děkuji. Byla to snaha odlehčenou cestou varovat veřejnost před místním nestabilním a nebezpečným živlem. Tu stránku bych navíc do několika hodin po dokončení a přečtení všemi zůčastněnými sám smazal. Nechtěl jsem znevažovat obětavou práci všech dobrovolníků a vysokou úroveň Wikipedie jako takové; naopak, chtěl jsem sám přispět, byť do určité míry odlehčenou formou. Tato wiki je zcela jiná než ty, s nimiž to umím, jsou tu hromady namespaců se speciální funkcí, samé šablony, skryté stránky, hromada domén, mohl bych pokračovat dál a dál... Těžko se v tom napoprvé orientuje a hledá jak "vyrenderovat" to co chcete, jak chcete.
::Co byste mi doporučil? Kam umístit to "varování před SULem s nadsázkou" tak, aby bylo snadno k nalezení, vypadalo jako normální stránka, šlo najít vyhledávači/přes Search...
::Článek byl i díky rychlé reakci kolegy Mercyho [[Výroba vína|obnoven]]. Pěkný den. --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 9. 2. 2011, 14:55 (UTC)
 
Ahoj, pokud např. autor tvrdí, že odeslal mail do OTRS, lze asi použít šablonu {{TlŠablona|Probíhá ověřování}}, aniž by se text a článek smazal. Já jsem to tak několikrát provedl, i když by to měli primárně vkládat kolegové z OTRS. --[[Wikipedista:Kacir|Kacir]] 9. 2. 2011, 15:09 (UTC)
:Ahoj, díky za info, avšak v tomto případě došlo nejdříve ke smazání a až teprve potom se autor ozval. --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 9. 2. 2011, 15:12 (UTC)
::Já bych článek obnovil, informoval někoho z OTRS a do diskuze vlepil šablonu. --[[Wikipedista:Kacir|Kacir]] 9. 2. 2011, 15:15 (UTC)
 
:: Tak to vyzkouším (chci pryč historii..). Díky za reakci. --[[Wikipedista:Hustoles|Hustoles]] 12. 2. 2011, 13:27 (UTC)
::: Hotovo, ale teď mi došlo, že tam stejně musím dát domeček ({{tlŠablona|DUP na žádost}}) a až pak to můžu polozamknout. Mělo to být takto, vše kompletně smazané, jsem měl obnovit poslední verzi stránky? --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 12. 2. 2011, 13:33 (UTC)
:::: Jelikož došlo mezitím k znovuzaložení stránky, napsal jsem to do shrnutí editace. :) --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 12. 2. 2011, 13:36 (UTC)
::::: Díky moc, je to OK. --[[Wikipedista:Hustoles|Hustoles]] 12. 2. 2011, 13:36 (UTC)
== Novořečtí spisovatelé ==
Chtěl jsem tuto kategorii navrhnout na zrušení a proto jsem z ní vyhodil kategorii Řečtí spisovatelé. Je totiž úplně shodná co se týče spisovatelů s kategorií Řečti spisovatelé, protože antičtí a byzantští mají svou vlastní (z tohoto hlediska by totž v kategorii Řečtí spisovarelé nemohl být žádný spisovatel, ale pouze subkategorie a Seznam řeckcých spisovatelů). Než jsem to ale stačil udělat (ten návrh na zrušení), tak jsi mojí ediataci zrušil. Nevadí, já jsem do ní tedy vložil všechny novořecké spisovatele. Nechal jsem je ale i v kategorii Řečtí spisovatelé, protože se mi kategorie bez spisovatelů nelíbí. Pokud to nějak vadí, můžeš to opravit.--[[Wikipedista:Chalupa|Chalupa]] 19. 3. 2011, 16:35 (UTC)
:Děkuji Vám za vysvětlení. Bohužel pokud, zvláště jako nepřihlášený, vyprázdníte bez zdůvodnění ve shrnutí editace jakoukliv stránku, nemohu si nikdy být jistý, zda se nejedná jen o dalšího z řady experimentujících. Ke zdůvodnění Vaší práce žádné výhrady nemám. Stránky prosím navrhujte ke smazání šablonou {{tlŠablona|smazat}}. S přáním pěkného podvečera --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 19. 3. 2011, 16:45 (UTC)
 
== Diskuse k Wikipedii:Očekávaný název článku ==
 
pokud jste vrátil vlajku a znak dvouhlavého orla k Byzanci, tak se dopouštíte velkého, ale bohužel dost často tradovaného omylu. Jen jsem to asi neodstranila technicky dokonale. Byzantská říše žádný takový znak neměla, to dokázali historici už na konci 60. let. Viz například Hellmann, M., Moskau und Byzanz, in: Jahrbücher für Geschichte Osteuropas, 17, 1969, s.321-338. Díky za pochopení --[[Wikipedista:Di|Di]] 2. 4. 2011, 15:07 (UTC)
:Dobrý den, šablona {{tlŠablona|experimenty}} byla na [[Diskuse s wikipedistou:84.42.206.83|diskusní stránku Vaší IP 84.42.206.83]] umístěna za [http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Diskuse:Byzantsk%C3%A1_%C5%99%C3%AD%C5%A1e&diff=prev&oldid=6719751 tuto editaci], nikoliv kvůli editacím v článku. Nebylo mi jasné, proč je bezdůvodně odstraňován obsah diskuse. Se znakem to nemělo nic do činění. Vaši editaci [http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Byzantsk%C3%A1_%C5%99%C3%AD%C5%A1e&diff=next&oldid=6716878 zrušil] wikipedista Yopie, nikoliv já, viz [http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Byzantsk%C3%A1_%C5%99%C3%AD%C5%A1e&action=history historie]. Prosím Vás o důsledné vyplňování [[Wikipedie:Shrnutí editace|shrnutí editace]] především v případě jakéhokoliv odstraňování obsahu, abychom se vyhnuli podobným nedorozumněním. S přáním pěkného dne --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 2. 4. 2011, 15:24 (UTC)
 
== ROM ==
::::Máte pravdu, že je rozdíl mezi dotazem a zájmem, jenže v tomto případě mě jde o poukázání na paradox, že sice dotaz sem nepatří, ale jeho ponecháním se člověk se zájmem o rozšíření toho článku mohl inspirovat v tom čím ho doplnit, takto bohužel ne, na tento fakt poukazuju a osobně abych se přiznal, tak sám neřeším co WIKI není, je mě to u zadku, tvořím tak jak nejlíp umím bez přihlédnutí k pravidlům (jediný co uznávám všeobecně je copyvio), takže zde půjde o střed názorů spíš nás než WIKI. A ono i pravidla jsou mnohdy dost nejednotný, viz třeba pravidlo s tím že WIKI není seznam, jenže bez seznamu dneska nejdou dělat přehledy...a mnohdy díky zase pravidlu proti WIKI nejde jinde než v seznamu se zmínit o nějakých nepodstatných věcech co dají stěží na 2 odstavce, ale mají využití ve více článcích... --[[Wikipedista:Paxan|Paxan]] 3. 4. 2011, 12:48 (UTC)
 
:::::Rozumím Vám, nicméně i pokud bychom se tu nyní dohodli, že já takové věci mazat nebudu, obratem to smaže v rámci provádění běžné údržby jiný správce nebo to nějaký wikipedista navrhne na smazání šablonou {{tlŠablona|Smazat}}. Navíc to může být horší i pro tazatele, jelikož tam jeho dotaz zůstane viset bez odpovědi a bez vysvětlení (od toho slouží šablona {{tlŠablona|ExperimentySTFW}}) či bude někým pokárán, aby se ptal jinde a ne na Wikipedii. Vaší myšlenku nezatracuji, rozhodně má něco do sebe, avšak pokud chcete tuto praxi změnit, bude nutné zaběhnutý postup změnit koncepčně. --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 3. 4. 2011, 13:44 (UTC)
 
:::::: I já vám rozumím :-), ale máte pravdu, že to nemá více smysl řešit a přeju hezký podvečer. --[[Wikipedista:Paxan|Paxan]] 3. 4. 2011, 15:52 (UTC)
 
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde zjistím to číslo, které je potřeba vložit do šablony subpahýl? Díky--[[Wikipedista:Tonda Novak|Tonda Novak]] 10. 5. 2011, 13:33 (UTC)
:Dobrý den, to číslo se tam vloží automaticky, ale aby se tak stalo, je nutné šablonu vkládat ve tvaru {{tlŠablona|Subpahýl|subst}} a nikoliv pouze {{tlŠablona|Subpahýl}}. Není zač, ať se na Wikipedii daří! --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 10. 5. 2011, 13:37 (UTC)
::Aha, dík, aspoň budu pro příště chytřejší. A omlouvám se, že pořád otravuji.--[[Wikipedista:Tonda Novak|Tonda Novak]] 10. 5. 2011, 13:39 (UTC)
:::Vůbec mě neobtěžujete, kdybych nechtěl, tak se projektu dobrovolně neúčastním. :) Neváhejte se znovu zeptat, až budete potřebovat. --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 10. 5. 2011, 13:42 (UTC)
:Ahoj, zrovna ti o tom píšu e-mail, tak to přepíšu sem. :) Takové provokatéry blokuj bez varování, když očividně schválně provokují u tebe v diskusi, beze všeho i na den. A nepiš jim to do diskuse, to mají ti vandalové jen jako vodu na mlýn. Správcuješ dobře, jen tak dál. --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 10. 5. 2011, 17:11 (UTC)
:: Já jsem názoru, očekávej dobrou vůli a tak očekávám ... Myslím, že by si dal říct. Někdy jsem možná moc „přívětivá“, ale to je určitě tím, že jsem dívka :-) Jinak přeji pěkný květnový týden a pozor na pátek třináctého ♥ '''[[Wikipedista:K123456|K123456]]''' 10. 5. 2011, 17:14 (UTC)
:::Dobře, toť věc názoru. Já předpokládám dobrou vůli také nadstandardně, ale jen tam, kde ji předpokládat lze. Nováčci mají dostat ''jasné'' vysvětlení a pomocnou ruku, ne jen několik těch univerzálních a mnohdy nic neříkajících šablon, ten, kdo napíše někam ahoj nebo shluk písmen, rozhodně nemá být ihned častován {{tlŠablona|experimenty2}}. Pokud však někdo vykazuje zjevné provokativní chování, jako v případě tohoto, že nejprve vymaže obsah stránky, vloží zjevný nesmysl a nakonec ti nadává, uplatňuji politiku nulové tolerance.
:::Že je pátek třináctého jsem si nevšiml, díky, přeji, ať je to šťastný den. :) --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 10. 5. 2011, 17:24 (UTC)
 
 
Ahoj, pokiaľ viem nová budova Národního muzea je budova bývalého FZ, tak je to aj v článku o [[Národní muzeum|múzeu]]. Tento článok je o historickej budove, takže už samotný názov je nesprávny, preto som dala šablónu zmazať. Pekný deň. --[[Wikipedista:Lalina|Lalina]] 14. 5. 2011, 13:59 (UTC) P.S. Tak som vám včera držala palce, škoda. Dúfam, že zajtra vyhráte, držím palce..
:Ahoj, jsem si toho vědom, dle mého názoru špatný název ještě nezavdává důvod k rychlému smazání. Je možné nad šablonu {{tlŠablona|copyvio}} vložit šablonu {{tlŠablona|sloučit}}, aby v případě, že se podaří vyřešit autorskoprávní status textu, bylo ihned jasné, co s ním dál. V článku o [[Národní muzeum|Národním muzeu]] je právě ona část Historický vývoj otázkou tří řádků, takže to copyvio není duplicitní, ale rozšiřující obsah (za předpokladu, že bude uvolněn pod svobodnou licencí). Děkuju pěkně, fandím a věřim, že se to podaří. :) --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 14. 5. 2011, 14:45 (UTC)
 
== Díky za Star Trek ==
Zdravím, narazil jsem na článek [[Lincoln Beachey]] u kterého se mi podle prvotního vložení textu zdá, že jde o opasný text; možná z knihy, nebo z časopisu.. každopádně dle prvního odstavce to mohlo vyjít kolem r. 1957. Mimochodem domnívám se, že zrovna první odstavec není zdrojován žádným odkazem. Kybych byl jazykově disponován, mohl bych taky porovnávat jednotlivé části s uvedenými zdroji a lepit tam {{šablona|fakt?}}, to by pak už bylo snazší napsat článek nový. Bohužel jsem asi googlil špatně, nebo ten zdroj prostě na netu není (a do "podezření" to dávat nebudu, bo by to skočilo [http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=%C4%8Ce%C5%99enice&diff=prev&oldid=6868695 takhle] nějak). Když jsem si ale všiml, že můj nejoblíbenější bijec copyvií už zase "řádí" :) nedalo mi to, zkusit se zeptat, a co dál <del>doktore</del> .. ? --[[Wikipedista:Jirka62|Jirka62]] 22. 5. 2011, 13:08 (UTC)
:Zdravím, momentálně mě víc chytá psaní článků, než hlídání Posledních změn vč. copyvií. :) K věci. Dívám se prvotní verzi toho článku a skutečně to vypadá jako úryvek z nějakého populárně naučného časopisu. Nejde jen o prostý, ale o profesionálně napsaný text, který současně obsahuje mnoho obohacovacích prvků. Ze zkušenosti mohu říci, že právě takto vypadají vložená copyvia: Téměř neformátovaný či vůbec neformátovaný text vysoké jazykové úrovně vložený anonymním editorem. Existuje však naděje, že ten dávný anonymní editor je skutečně nějaký redaktor nebo jen dobrý pisatel a text napsal ve svém volném čase sám, i když je velmi malá, ale může se vyplatit napřed předpokládat dobrou vůli:
:Nemusíte ihned dávat {{tlŠablona|Podezření na copyvio}}, pokud si nejste jistý. Napište autorovi a zeptejte se, upozorněte na tuto skutečnost na diskusní stránce a dejte také echo Pod lípu. Více hlav víc ví, a třeba se najde někdo, kdo stejný text v nějakém časopise či knize viděl. Počkejte pak nějaký čas, a pokud se nic kloudného nepodaří dohledat a nepomůůže ani autor, můžete to s tím podezřením zkusit znova, ale lépe to zdůvodněte, viz dále.
:Že vám někdo zrevertoval vložení výše zmíněné šablony může znamenat i, že má výhrady vůbec k celkovému konceptu podezření na copyvio a neuznává jej, nebo že by rád viděl mnohem obšírnější vysvětlení, než jen shrnutí editace „Podezření na copyvio.“ Každopádně je v takovém případě nejlepší revertujícího kontaktovat přímo a věc vyřešit přímo s ním.
:Já se s těmi copyvii nějak po teoretické stránce příliš nemažu, prostě projedu text Googlem a zjistím shodu, či nikoliv. Kolikrát jsem dal za svou wikikariéru Podezření na copyvio, to bych asi spočítal na prstech jedné ruky. Snad jsem alespoň trochu pomohl. --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 22. 5. 2011, 21:05 (UTC)
== Ke článku Ondřej Muchka ==
Zdravím kolego. Snad uznáte, že tam se nejedná o nic jiného než o tzv. "selfpromo", neboli propagaci své vlastní osoby, jímž je sám anonym. A to tady nemá co dělat. Maximálně si dotyčný může založit uživatelskou stránku o sobě, ale to je vše. S tzv. "encyklopedickou významností" to nemá v tomto případě co dělat. --[[Wikipedista:Kirk|Kirk]] 24. 5. 2011, 21:06 (UTC)
:Dobrý večer, máte pravdu, vždyť jsem to také jsem to okamžitě smazal jako stránku na rychlé smazání. Není však jisté, zda si to skutečně píše sám o sobě nebo zda to o něm píše někdo jiný a dělá si legraci, nebo zda si jen spletl Wikipedii se sociální sítí. Vždy je třeba předpokládat dobrou vůli, dokud se neprokáže opak, a neodrazovat potenciálního přispěvatele. Nejhorší možné řešení je smazat to jako vandalismus a dotyčnému dát rovnou {{tlŠablona|experimenty2}}. --[[Wikipedista:Wespecz|Wespecz]] 24. 5. 2011, 21:14 (UTC)
 
== Hasičské muzeum (Přibyslav) ==
1 404 608

editací

Navigační menu