MEFANET: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 454 bajtů ,  před 10 lety
m
Samotný vstup na společnou bránu fakultních portálů není z hlediska okruhu uživatelů nijak omezen. Všechny informace o sdílených příspěvcích na fakultních portálech jsou přístupné komukoli, kdo je přes společnou bránu vyhledá. Každý zájemce tak může získat komplexní přehled o tom, jaká nabídka výukových materiálů je v síti lékařských fakult k dispozici.
 
I když je snaha materiály sdílet co možná otevřeně, v některých případech to není možné a je třeba přístup k nim vymezit. Pro tento účel se využívá technologie Shibboleth je definováno pět okruhů potenciálních uživatelů:
# neregistrovaný anonymní uživatel
# registrovaný anonymní uživatel
# ověřený uživatel z některé lékařské fakulty
 
Autentizace uživatelů využívá technologii Shibboleth zajišťovanou Českou akademickou federací identit eduID.cz, takžejejímž operátorem je sdružení CESNET. Výhodou je, že uživatel semůže autentizujepoužívat vejedny svépřístupové mateřskéúdaje institucipro (fakultapřístup k různým aplikacím, univerzitaže správci aplikací nemusí spravovat autentizační data uživatelů a autentizace uživatele probíhá vždy v domovské organizaci, ...)takže zapojenécitlivé veautentizační federaciúdaje identitneopouštějí eduIDdomovskou síť.cz Federativní infrastruktura poskytuje snadný, standardní a bezpečný způsob výměny informací o uživatelích a toto pověření pak využívá k jeho ověření uživatele společná brána.
 
=== WikiSkripta ===
2 224

editací

Navigační menu