Fantaghirò (filmová série): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
bez shrnutí editace
m (Česká republika->Česko)
Hlavní postavou v celé sérii je princezna ''Fantaghirò'' (hrála [[Alessandra Martines]]), nejmladší králova dcera, která je známá svojí chytrostí, dobrodružnou povahou, neposlušností, vzpurností a uměním číst. Vše jmenované je v jejím království pro ženy zakázané a Fantaghirò tak svého otce krále a své dvě starší sestry doháněla k šílenství. V prvním díle si jako malá holka i přes svůj nízký věk vždy dokázala prosadit svou a předčila své starší sestry po všech stránkách. Byla prostořeká, tvrdohlavá a nikdy neutíkala před soubojem. Na druhou stranu ale byla vždy dobrotivá a přátelská vůči jakýmkoliv bytostem, kromě těch, které ubližovaly jí nebo těm, na kterých jí záleželo. Díky jejím dobrodružných činů si její rodina později zvykla na to, jaká je. Fantaghirò měla dlouhé hnědé vlasy, které si pak nechala ostříhat, aby vypadala jako mladý muž. Byla zamilovaná do ''Romualda'', otcova dávného nepřítele, kterého si pak ve třetím díle vzala za muže. Spolu pak adoptovali osiřelou princeznu ''Smeraldu''.
 
Další významnou postavou je Romualdo (hrál [[Kim Rossi Stuart]]), který je Fantaghirinou pravou láskou. Zamiloval se do ní, když ji před lety viděl v lese, a byl jí přímo posedlý. Pak byl velice překvapen, když ji potkal znovu převlečenou za rytíře, se kterým měl bojovat. Tehdy zjistil, že je princeznou z království, se kterým je jeho rod již celá staletí ve válce. Ve druhém díle se ná s Fantaghirò oženit, ale svatební obřad byl narušen zlou ''Temnou čarodějnicí'', která unesla otce Fantaghirò. Romualdo se pak stal obětí kouzel Temné čarodějnice, která ho očarovala tak, aby miloval ji a ne Fantaghirò. Nakonec ale díky své Fantaghirò a ''Bílé čarodějnici'' (hrála [[Katarína Kolajová]]) nabude své paměti zpět. Ve třetím díle se na skoro celý film promění v sochu a je zase díky Fantaghirò z kouzla vysvobozen a oba se pak konečně vezmou. Ve čtvrtém díle, kde místo Kima Rossiho Stuarta hrál Romualda [[Serventi Longhi]], je Romualdo zaklet do ošklivé obludy ''Fiodora''. Nakonec je ale proměněn zpět v Romualda a na konci filmu, kde se Romualdo vyskytoval, byly použité materiály z prvního dílu. V pátém dílu se již nevyskytoval, akorát během vzpomínek, kde byly opět použity starší materiály.
 
Ostatními významnými postavami byly ''Temná čarodějnice'' alias ''Černá královna'', čaroděj ''Tarabas'', jeho matka ''Xellesia'', ''Bílá čarodějnice'', zlý čaroděj ''Darken'', král, Fantaghiriny sestry ''Karolína'' a ''Kateřina'', Romualdovi přátelé ''Ivaldo'' a ''Kataldo'', ''Královna elfů'', bandita ''Zlatoočko'', princezna ''Smeralda'' a ''Angelica''.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu