Diskuse s wikipedistou:Standazx: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Nové kategorie: re Standazx)
: [[:Kategorie:Hry pro Didaktik]] je podle mě zbytečná, protože [[Didaktik]] je v podstatě ten samý počítač jako [[Sinclair ZX Spectrum|ZX Spectrum]] 48K (kromě Didaktik Alfa a Beta, které byly upravené PMDéčka). Až na drobné výjimky, vše co funguje na ZX Spectru 48K, funguje i na Didaktiku a naopak. Stejně tak [[:Kategorie:Hry pro osmibitové počítače]] by nejspíš zela prázdnotou, protože co funguje na ZX Spectru, nefunguje automaticky na [[Commodore 64|Commodoru]], [[Atari]], [[PMD 85]], atd. Pro každou osmibitovou platformu musí existovat zvláštní verze. Pokud tato verze existuje, je přiřazena i příslušná kategorie, např. u hry [[Silkworm (hra)]] jsou přiřazeny kategorie [[:Kategorie:Hry pro Amigu]], [[:Kategorie:Hry pro Amstrad CPC]], [[:Kategorie:Hry pro Commodore 64]], [[:Kategorie:Hry pro ZX Spectrum]], což si myslím, že je dostatečné. [[:Kategorie:Hry pro osmibitové domácí počítače]] by podle mého názoru měla asi podobný smysl jako [[:Kategorie:Hry pro počítače s procesorem Intel]], maximálně by mohla fungovat jako nadřazená kategorie pro [[:Kategorie:Hry pro Amstrad CPC]], [[:Kategorie:Hry pro Atari ST]], [[:Kategorie:Hry pro Commodore 64]], [[:Kategorie:Hry pro ZX Spectrum]].
: Co se týká [[:Kategorie:Software pro ZX Spectrum]], o jejím založení dlouhodobě uvažuju, nicméně vzhledem k tomu, že ze 40 položek v [[:Kategorie:Sinclair ZX Spectrum]] je jich jen 10 o programech, které navíc fungují jenom na ZX Spectru (a kompatibilních), a jeden o hudebně grafickém demu, tak si myslím, že vytvoření této kategorie ještě není úplně nutné a může nějaký čas počkat, i když na škodu by ta kategorie určitě nebyla. Osobně jsem počítal s tím, že tuto kategorii založím až by měla cca 15 - 20 záznamů. --[[Wikipedista:Standazx|Standazx]] 5. 11. 2011, 21:03 (UTC)
:: OK, jak myslíš, přišlo mi, že jich je tam víc. S [[:Kategorie:Software pro ZX Spectrum]] tedy počkáme a ten druhý „problém“ vyřeším tím, že do [[:Kategorie:Hry pro ZX Spectrum]] přidám, že je určena pro hry ''pro počítače [[Sinclair ZX Spectrum]] a '''kompatibilní'''.'' Tu závorku ''(například [[Didaktik]])'' bych tam už nedával. Může být? --5. 11. 2011, 21:19 (UTC), [[Wikipedista:Utar|Utar]]

Navigační menu