Enhanced Data Rates for GSM Evolution: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
 
== Dostupnost ==
Přítomnost EDGE poznáte dnes již na většině mobilních telefonů ikonou E v místě indikace signálu vašeho telefonu. Někdy je indikováno pouze barvou. Pamatujte, že EDGE není automaticky v místě signálu operátora, jako je tomu u GPRS. EDGE musí být na BTS instalováno, což u našich operátorů nemusí být vždy reálné.
 
Tohoto času, v roce 20092011, je EDGE přítomné na většiněvšech BTS operátoraoperátorů T-MobileO2 a i Vodafone. T-Mobilemobile modernizujea navíc 2G síť tak, že EDGE budetaké na každévětšině BTS v republice do konce roku. U O2 se s EDGE zatím skoro nesetkáme, momentálně investuje do výstavby UMTS. Nicméně i O2 má do konce roku 2010 zmodernizovat 2G síť tak, že EDGE bude všudeVodafone. Zejména si můžete být jisti tím, že kde nebude UMTS, bude minimálně EDGE.
Z českých operátorů má největší pokrytí v tuto chvíli [[O2]] a [[T-Mobilemobile]] kterýkteří na [http://t-mobile.cz/Web/Residential/TarifySluzby/DatoveSluzby/T-MobileEDGE.aspx svých stránkách] udáváudávají pokrytí 400EDGE městna avšech obcí.místech Vkde těsnémje závěsusignál jdouoperátora. zbývajícíZbývající operátoři. Operátoroperátor [[Vodafone]]. (původněOperátor [[OskarVodafone]]) udávámá horší pokrytí největšíchzápadních měst ([http://www.vodafone.cz/osobni/data/mapa.htm mapa]Čech a [http://www.vodafone.cz/consumer/switch/network/edge/list.htmseverních seznamČech, místkde pokrytýchse vodafonečasto EDGE])můžeme a [[Telefónica O2]] (půvoně [[Eurotel]]), který službu EDGE implementujesetkat pouze dos nejnovějších [[BTS]]GPRS.
 
== Související články ==
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu