Víceleté gymnázium: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 48 bajtů ,  před 10 lety
Verze 7386891 uživatele 93.153.73.20 (diskuse) zrušena -- to je hodně kontroverzní tvrzení na tak prominentní umístění -- dodáte prosím zdroje?
Bez shrnutí editace
(Verze 7386891 uživatele 93.153.73.20 (diskuse) zrušena -- to je hodně kontroverzní tvrzení na tak prominentní umístění -- dodáte prosím zdroje?)
'''Víceleté gymnázium''' je druh [[gymnázium|gymnázia]], na které je možné nastoupit už v průběhu [[základní škola|základní školy]]. V [[Česká republika|Česku]] byla osmiletá a šestiletá víceletá gymnázia zřízena už od doby zavedení povinné devítileté školní docházky. Stejně jako čtyřletá gymnázia, tak i víceletá gymnázia jsou určena pro nadanější [[student]]y, u kterých se předpokládá budoucí [[vysokoškolské studium]]. Jelikož je na studenty víceletých gymnázií vyvíjen větší tlak (který většinou způsobí zhoršení známek)dříve, ve vyšších ročnících mají často náskok v učivu (nejčastěji v [[Přírodní vědy|přírodních vědách]], jako je [[fyzika]] nebo [[matematika]]) před studenty ekvivalentní třídy čtyřletého gymnázia.
 
Mnohdy je možné na gymnázium nastoupit jak v průběhu, tak i na konci [[Základní škola|základní školy]]. Pro oddělení studentů víceletého a čtyřletého gymnázia se pak pro třídy víceletého gymnázia zavádí zvláštní značení:
1 164

editací

Navigační menu