Usnesení: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
Oprava překlepu prodecurálních --> procedurálních.
Bez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
'''Usnesení''' je forma [[rozhodnutí]] nějakého orgánu nebo právnické, výjimečně i fyzické osoby. Jde o obecný výraz, v některých oborech a podle některých speciálních zákonů však jde o termín, který je přesně vymezen a rozlišen od jiných forem rozhodnutí, například k rozlišení od obecně závazných rozhodnutí (například schválení [[obecně závazný předpis|obecně závazného předpisu]]) nebo [[správní rozhodnutí|správních rozhodnutí]]. Formou usnesení se například zpravidla přijímají různá vnitřní organizační rozhodnutí nebo jiná rozhodnutí, která nejsou ve věci samé, ale o procedurálních otázkách (přerušení nebo podmínky řízení nebo jednání, schválení programu jednání, rozhodnutí o poplatcích nebo nákladech atd.).
'''Usnesení''' je forma [[rozhodnutí]] nějakého orgánu nebo právnické, výjimečně i fyzické osoby. Jde o obecný výraz, v některých oborech a podle některých speciálních zákonů však jde o termín, který je přesně vymezen a rozlišen od jiných forem rozhodnutí, například k rozlišení od obecně závazných rozhodnutí (například schválení [[obecně závazný předpis|obecně závazného předpisu]]) nebo [[správní rozhodnutí|správních rozhodnutí]]. Formou usnesení se zpravidla přijímají různá vnitřní organizační rozhodnutí nebo jiná rozhodnutí, která nejsou ve věci samé, ale o procedurálních otázkách (přerušení nebo podmínky řízení nebo jednání, schválení programu jednání, rozhodnutí o poplatcích nebo nákladech atd.).


== Speciální typy usnesení ==
== Speciální typy usnesení ==
Řádek 5: Řádek 5:
*[[usnesení vlády]]
*[[usnesení vlády]]
*[[usnesení zastupitelstva]]
*[[usnesení zastupitelstva]]
*usnesení rady obce nebo kraje
* usnesení rady obce nebo kraje
* usnesení správního orgánu


== Související články ==
== Související články ==

Verze z 1. 8. 2011, 09:43

Usnesení je forma rozhodnutí nějakého orgánu nebo právnické, výjimečně i fyzické osoby. Jde o obecný výraz, v některých oborech a podle některých speciálních zákonů však jde o termín, který je přesně vymezen a rozlišen od jiných forem rozhodnutí, například k rozlišení od obecně závazných rozhodnutí (například schválení obecně závazného předpisu) nebo správních rozhodnutí. Formou usnesení se zpravidla přijímají různá vnitřní organizační rozhodnutí nebo jiná rozhodnutí, která nejsou ve věci samé, ale o procedurálních otázkách (přerušení nebo podmínky řízení nebo jednání, schválení programu jednání, rozhodnutí o poplatcích nebo nákladech atd.).

Speciální typy usnesení

Související články

Šablona:Pahýl - právo