Wikipedie:Pod lípou: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 852 bajtů ,  před 10 lety
K argumentu, že turistické trasy jsou v mapách: Znamená to, že na Wikipedii by měl být i článek o každé hospodě, která je v mapách? To je totiž argument naprosto stejné váhy. Podle mne je zakreslení do mapy pouze triviální zmínka a k prokázání významnosti by mělo být o té trase někde ve významných zdrojích napsáno něco víc, aby ta trasa byla z hlediska Wikipedie významná. --[[Wikipedista:Postrach|Postrach]] 31. 5. 2011, 13:32 (UTC).
:Úplně každou v mapě zakreslenou hospodu mít na Wikipedii nemusíme, přesto je dost takových, které by si to zasloužily. Namátkou literárně proslavená pražská [[U Kalicha]], nebo z mé oblíbené oblasti [[Černokostelecký zájezdní pivovár]]. [[Wikipedista:Leotard|Leotard]] 31. 5. 2011, 14:29 (UTC)
::Literárně proslavené hospody jsou samozřejmě významné. Mě šlo spíše o buřtstánky, zakreslené v mapách. --[[Wikipedista:Postrach|Postrach]] 31. 5. 2011, 17:38 (UTC)
:Z mapy lze vyčíst kudy a odkud kam trasa vede. Což je také základní účel tras odněkud někám vést. Z mapy o hospodě nevyčteš nic kromě polohy. Nesrovnávej hrušky s jablkama. --[[Wikipedista:Jowe|Jowe]] 31. 5. 2011, 16:15 (UTC)
::S těmi hruškami a jablky jste se trefil. Jsou to velmi podobné druhy ovoce, rostoucí na podobných stromech, mají podobnou velikost i obsah živin, rostou ve stejném podnebném pásu a zhruba v podobnou dobu a mají mnoho dalších shodných znaků. ;-)
::Ale dobrá - srovnejme to třeba s vysokonapěťovými vedeními nebo s polními cestami. Ty jsou rovněž zakresleny v turistických mapách a také vedou odněkud někam. Máme tedy podle Vaší argumentace o každém z těchto objektů mít speciální článek na Wikipedii? Podle mne ne, pokud o tom objektu několik lidí něco nenapsalo. --[[Wikipedista:Postrach|Postrach]] 31. 5. 2011, 17:38 (UTC)
 
 
Myslím, že při doslovném výkladu [[WP:EV]] turistcká trasa skutečně významnou není. Ovšem dle mého je užitečnost takové informace natolik velká, že pokud se neplánuje projekt "WikiTurista" (např. na WikiKnihách - a důkladně prolinkovat s dotčenými články, aby informace byla dosažitelná) nebo oživit diskuzi o [[WP:Příloh|Přílohách]], měla by se další diskuze (nejlépe mezi věci znalými) ubírat spíše směrem stanovení minimálních požadavků na automatickou významnost a doplnění do textu pravidel. Za pevně dané a neměnné pravidlo lze považovat pouze požadavek ověřitelnosti, vlastní určení encyklopedické významnosti je věcí koncenzu.--[[Wikipedista:Formol|Formol]] 31. 5. 2011, 14:08 (UTC)

Navigační menu