Bohumil Modrý: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Velikost nezměněna ,  před 10 lety
Chybně zadaný měsíc, opraveno
m (Ve větě: "Na jaře 1955 byl po krutém věznění...bez ochrany proti radioaktivímu záření propuštěn." chybí čárka, která mění smysl věty.)
(Chybně zadaný měsíc, opraveno)
Dodnes není plně jasné, o co v kauze Modrý šlo. Vláda se obávala možné emigrace hráčů, o které uvažovali již na olympijských hrách ve Švýcarsku. To by byl obrovský morální políček celému systému – navíc když již předtím emigrovali například mistryně světa v krasobruslení [[Ája Vrzáňová]] a [[Jaroslav Drobný]] (mistr světa v hokeji a později i vítěz tenisového Wimbledonu). Dalším důvodem pak mohla být obava Sovětského svazu z československého týmu. SSSR poslal svůj tým na mistrovství až v roce 1954, kde kraloval.
 
Dne [[15. březenkvěten|15. březnakvětna]] [[2011]] byl společně s [[Ladislav Troják|Ladislavem Trojákem]] uveden do [[Síň slávy IIHF|Síně slávy IIHF]].<ref>[http://hokej.sport.cz/clanek/186454-modry-a-trojak-byli-uvedeni-in-memoriam-do-sine-slavy-iihf.html http://hokej.sport.cz/clanek/186454-modry-a-trojak-byli-uvedeni-in-memoriam-do-sine-slavy-iihf.html]</ref>
 
==Externí odkazy==
334

editací

Navigační menu